Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (3)


138 raspunsuri la acest subiect

#131
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 10:38

Fetele, i-am dat Efferalgan sirop si a revenit la 37. Dar mie imi pare tot ciudatica. Aseara a fost supernasol, tipa in continuu, avea 37 cu 6, iar mainile si piciorusele le avea reci.Si mi-a facut program artistic toata noaptea, iar acum rade in hohote la mine! ( Sau DE mine ! ) A! Stati ca am deochiat-o ! A inceput din nou "programul " ! M-am crizat aseara ca n-am dat de doctorita ei. Dati-mi si mie un doctor( doctora) din Bucuresti, mai tanar(a), cu mobil, care sa raspunda la mobil si seara si in week-end, care sa mai faca si vizite acasa si eventual sa aiba si adresa de mail.Voi n-ati observat ca lucrurile in legatura cu astia mici se schimba cu o viteza uimitoare in bine sau in rau? Adica acum observi ceva si pana incepi sa te agiti, sa dai telefoane, sa citesti, deja bebe a adormit sau s-0a linistit, sau, din contra, situatia s-a agravat. Gata! Nu mai stau in vorbele doctorei ei ca e in regula, bai, pai tipa in continuu de durere, tace doar cand arte gurita ocupata cu ceiuc sau laptic. Mergem la un cabinet.[canada]

#132
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 10:41

Fetele, i-am dat Efferalgan sirop si a revenit la 37. Dar mie imi pare tot ciudatica. Aseara a fost supernasol, tipa in continuu, avea 37 cu 6, iar mainile si piciorusele le avea reci.Si mi-a facut program artistic toata noaptea, iar acum rade in hohote la mine! ( Sau DE mine ! ) A! Stati ca am deochiat-o ! A inceput din nou "programul " ! M-am crizat aseara ca n-am dat de doctorita ei. Dati-mi si mie un doctor( doctora) din Bucuresti, mai tanar(a), cu mobil, care sa raspunda la mobil si seara si in week-end, care sa mai faca si vizite acasa si eventual sa aiba si adresa de mail.Voi n-ati observat ca lucrurile in legatura cu astia mici se schimba cu o viteza uimitoare in bine sau in rau? Adica acum observi ceva si pana incepi sa te agiti, sa dai telefoane, sa citesti, deja bebe a adormit sau s-0a linistit, sau, din contra, situatia s-a agravat. Gata! Nu mai stau in vorbele doctorei ei ca e in regula, bai, pai tipa in continuu de durere, tace doar cand arte gurita ocupata cu ceiuc sau laptic. Mergem la un cabinet.[zid]

#133
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 10:45

Dati-mi si mie un cabinet si un doctor ![medic]

#134
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 12:37

Laureta, tare scumpitza e bebelusa ta, sa-ti traiasca! Monet, pai da. si eu vreau la mare, da' asta ma gandesc, daca ia 3 ore pana acolo, am ajunge pe la pranz, nu-i prea cald pt Ingrid sa fie afara in toiul zilei? ca-s deja 30 de grade. Nu stiu inca cum sa facem,ma tot gandesc,ca trebe sa ne si intoarcem in aceeasi zi. Nu stiu cum sa fac sa o invat sa suga si la sanul drept, ii place ala stangul mai mult, si cred ca deja s-a lungit un pic mai mult asta stangu' :)) , cum s-o invat sa mai traga si din dreptu', ai vostri tot la fel au un san preferat? nu mi-ati zis cum le dati voi ceai? gata, ca tipa,tre sa plec!

#135
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 12:43

na, ca ma rasfat si intru si azi Alexut va pupa pe toti, da' nu-l mai laudati ca i se urca la cap: acu' scriu cu stanga ca pe dreapta sta sefu care are aer prin matuce si il simt cum ii umbla pe acolo si el a fost "constipat" sapt trecuta, adica se scremea toata ziua (mai ca-l apuca si plansul de ciuda) si abia daca facea o data pe zi si aia atunci cand nu se scremea. eu i-am dat atunci ceai de musetel cald, da' de marti nu-i mai dau nimic decat sab si laptic de la tzatza si vad ca face iar de doua-trei ori pe zi (e drept ca si mananca mai bine). Eu nu cred ca era constipat ci ca nu stia cum se face ca atunci cand se scremea impingea piciorele fapt ce strange nu deschide muschiul rectal si cand facea facea tot aproape lichid ca de obicei, deci era de la tehnica :) Anculina sa stii ca le creste temperatura si de la colici, incearca sa-i iei temp cand e linistita. daca aflii de un asa cabinet zi-mi si mie ca eu n-am reusit sa aflu unde o pot gasi pe d-na Culcer si nu se stie cand o sa vreau si eu o a doua opinie. Madutza, pupici Ucai. Eu tot asa il alaptez, o sa schimb tehnica. Da' tot o sa aiba lapte peste tot ca ii mai vine inapoi azi dimineata s-a trezit la 5 ca avea nasucul infundat si cand m-am uitat avea si branzica vai-vai Pietricico, vrem si noi!!!! Iar de caldura, nu puteti pleca mai devreme ca sa nu ajungeti asa de tarziu? Eu aseara l-am alaptat pe Alexut in masina pe drum ca era tarziu si ii era tare foame si dupa ce a mancat ma astepam sa doarma ca de bb+masina=somn. da' de unde! era cu ochii cat cepele sa e uite pe geam, pana la urma a inceput sa maraie ca era tare obosit si a trebuit sa-l iau i brate cu nasul spre mine si cu suzi in gurita si a picat lat pana am ajuns acasa unde iar era cu ochii cat cepele si se uita prin camera pana la urma m-am dus sa-i sting veioza ca sa nu mai aiba la ce sa se uite si sa se culce. Manca-l-ar mam pe el de scump!!! [pup] La multe luni frumoase si fericite puiutilor!!! Maria (01.08.1978) si Alex(06.05.2004) [copil]

#136
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 12:55

Tutusel, vreau si eu asa botez, da' nu cred ca o sa am parte. Noi o sa avem vreo 25-30 de invitati si nu stim nici pe cine sa punem nasi... vai de noi. noi il botezam in sept. o sa fie cam maricel da' atunici vine mama asa ca... Pietricico eu i-l dadeam cu bibe ca ma saturasem sa-l tot schimb dupa fiecare lingurita de ceai ca se repezea in lingurita de parca ar fi fost comestibila De tzatza nu stiu ce sa zic decat insista. incearca sa o desfunzi tu inainte: o speli cu apa calda ca sa fie mai usor si mulge-te putin cu mana sau cu pompa, iar cand ii dai tzatza strange mamelonul intre degete ca si cum l-ar presa ea cu gurita ca sa poata sa-l apuce. si insista ca e greu sa ii convingi sa faca ceva ce nu vor mai ales cand le e foame Maria (01.08.1978) si Alex(06.05.2004) [copil]

#137
ioana c

ioana c
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 13:35

Fetelor va multumim mult pentru urari! Monet,tot tarziu ca de obicei,distractie placuta! Piatra lunii si eu am aceeasi problema cu constipatia.Nu stiu ce sa mai fac.Patri a mea se screme saracuta si plange cand face kk de mi se rupe inima.Ce bine de voi ca puteti merge la mare!Noua ne-ar trebui 12-13 ore asa ca profita si du-te! Anculina mie mi-a spus doctora ca din temperatura masurata rectal se scad 5 unitati, asa ca o temperatura de 37,6 nu e ingrijoratoare.Si Patricia urla cateodata cca.o ora si nu vad alt motiv decat colicile.Poate fetitza ta are colici mai puternice si de aceea plange.A mea ieri a dormit doar 2 ore si in rest s-a agitat in continuu iar spre seara a inceput sa planga.Doamne nu mai scapam toate de colicile astea.Cand o sa ni se linisteasca puiutzii? Madutza imi pare tare rau! Nu stiam ca poti face otita si din cauza pozitiei de alaptat.Sper ca Mariuca sa nu sufere prea mult saracutza si sa-i treaca cat mai repede. Va pupam pe toate si pe BBei de asemenea si daca stie cineva remedii pt.constipatie,spuneti-mi si mie. Ioana si Patricia Maria(15 iunie)

#138
madutza

madutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 14:57

Ioana, si a mea pateste la fel cu kk. De fapt asta nu e constipatie. I-am mai pus supozitor, dar nu vreau sa exagerez, ca pana la urma tot face si nu face tare. Ca remedii: ceai de musetel sau o lingurita cu suc de portocala. Eu am auzit, dar nu le-am probat. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.web...r/padme_ami2003

#139
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 17:09

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (4)
[flo]



Irina,veve & croko[hia]





Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -