Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cadou nasi la mot?????


27 raspunsuri la acest subiect

#21
didita

didita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 08 iulie 2004 - 17:11

Spinos subiect!!! Eu, la botez la fii'mea nu am dat cadou la nasi (eu am platit tot botezul) si nu s-a suparat nimeni. Suntem in termeni f buni cu nasii (care imi sunt verisori) si nu mi s-a facut nici un repros. La mot nici nu mi-a trecut prin cap ca trebuie sa fac un cadou la nasi (e aniversarea fetei , nu a nasilor). peste trei saptamani o sami botez si baiatul chiar in ziua cand va implini 1 an (desi botez si mot in acelasi timp). Am ales alti nasi pt al doilea si cadou tot nu facem! Urmeaza sa platim noi totul si de data asta. Merci Candy! Ideea cu tricouri sau poze mi se pare extrem de buna si cred ca am s-o adopt! dar nu consider ca este un cadou, ci numai o mica atentie si o amintire haioasa!In tot cazul mie mi-ar place sa primesc asa ceva (dar nu sunt inca nasa)

#22
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 08 iulie 2004 - 19:41

Amik, Eu nu am auzit sa se dea cadou la nasi , la taiatul motului!Si eu am botezat alti copii si nici prin gand nu mi-a trecut ca trebuie sa primesc cadou ceva nici la botez nici la alte evenimnete. Si candm am botezat fetita mea, am facut cadouri la nasi ceva simbolic(cate un cadou mic si un tort bun de tot!), iat la mot, a primit fetita mea de la nasi multe hainute, jucarii si fel de fel, aproape ca la botez. Daca soacra ta vrea sa de-a cadou la nasi(nu vad de ce!!!) o poti trimite la cumparaturi, sa caute si sa cumpere din banii ei cadoul(fara ramburs!) si sa vezi cum ii trece! Eu iti doresc ca aceasta chestie sa nu-ti umbreasca bucuria de a -ti vedea fetita la 1 an, sufland in lumanarica tortului. Si inca ceva, pe tava de pe care alege copilul obiecte se poate pune orice, de la bani pana la tigaia de prajit peste!!![:D] (Glumesc!) asa ca poti pune linistita stetoscopul sau ce-ti mai doresti tu! La toti numai bine!

#23
dianapatrik

dianapatrik
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 23:56

da symaco,eu cred ca ar fi frumos sa dai cadou la nasi.[:D](nasa)

#24
Ella

Ella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 iulie 2004 - 23:40

..he he he ...poti sa cadorisesti si vecina [:D] [bis] [cheers] ella

#25
symaco

symaco

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 15:49

diana,nasico,nu e nici un bai cu datul de cadou...ca oricum e si ziua ta cam tot in aceeasi perioada![bere][bere] ella,vecina,hai sa nu sarim calul cu cadourile[inec][inec]...ca ziua ta a trecut! [flo][flo][flo]

#26
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 12:14

Ha! Sa vezi ce noroc am avut si noi cu nasii, caam vazut faza cu cuptorul cu microunde! Si noi totcuptor le-am luat, si de-a lungul timpuluicate si mai cate! Iar ei... Asa caam lasat-o moale rau de tot si noi cuei si drep urmare pt botezul bebelusei ne-am gasit alti nasi! Dar vroiam sa-ti zic ca noi suntem patiti pe toate partile1 Am taiat motul la cineva ca nu mai erau in relatii cu nasii de cununie si am dus asa: set patut pt copilde-ala smecher cu pilota, aparatori,pernute, etc, 2 schimburi din cap pna-n picioare si era toamna -de la caciulita, maieu si ghetute etc pt copil, tort cu dalmatieni comandat special,osticla de cognac la tatic si una de crema de whiski la mamica si ei ne-au dato vaza asa artizanala care cred si-n ziua de azi ca o aveau prin casa si ne-au dat-o cand au vazut cum am inteles noi sa ne pregatim pt ocazia aia.

#27
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 00:49

Ce urat suna ideea asta de OBLIGATIE. Noi nu ne simtitm obligati sa facem nimic din obligatie fatza de nimeni. Avem si noi nasi pentru David, iar la randul nostru am devenit de 7 luni nasii unei fetite superbe, asa ca stim ambele variante. Suntem prieteni buni cu ambele cupluri si ne simtim legati unii de altii si de copii, sufleteste vorbind. Nasii lui David sunt niste tineri foarte la locul lor, care-l iubesc enorm si ne-au respectat si sprijinit mereu deciziile cu privire la el si la educatia lui. Au incercat ca in limita timpului avut sa se implice in viata lui, iar in momentul de fatza copilul *care face 3 ani curand) ii iubeste enorm si renunta la orice lucru tentant pentru varsta lui, pentru o vizita la nasha si nashu. Va doresc din suflet sa va gasiti niste nasi care sa va iubesca atat copilul si sa aiba o influenta pozitiva asupra lui...stiu cu siguranta ca daca vreodata s-ar intampla ceva cu noi, parintii, in ei mi-as putea pune bazele (nu degeaba se numesc "parinti spirituali"). Sanatate maxima!

#28
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 01:20

Eu le-as da ceva simbolic, necostisitor, ca toata lumea sa fie multumita. Mi-ar placea sa fie un eveniment placut pentru toata lumea.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -