Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)


137 raspunsuri la acest subiect

#11
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 12:51

LA MULTI ANI Maya, pufuletzule [:D]. Cea mai rotunjoara membra a grupului nostru de bebei implineste astazi un an si noi ii dorim mult noroc, sanatate, veselie si sa fie mereu bucuria parintilor [bis][bis] Stefania doarme in body cu maneca scurta... ma gandesc ca de maine-poimaine sa o las cu geamul deschis. MIHAELA si eu sunt stresata cu platfusul, dar nu cred ca ne putem da seama de acum. Cred ca bolta se formeaza mai incolo. Nici macar nu s-au pus de acord medicii daca e mai bine ca si copiii sa mearga desculti sau incaltati... ALINUTA asa face si fata mea -- intinde mainile spre mine si gata, m-a luat la tururi prin casa. Mai nou a inceput chiar sa alerge un pic, tinuta de maini - iti dai seama ce spectacol [:D]. Iar daca incerc sa ii dau drumul macar la o manutza, se opreste in loc si nu vrea cu nici un chip... I-am dat de vreo doua zile si pepene galben si ii place foarte mult. Nu ii mai dau cereale la 5, si asa mi se pare ca e grasunica, ii dau un piure de fructe (mere, pepene, nectarina, banana, ce am prin casa) in care pun doar 1-2 lingurite de cereale ca sa ii tina de foame. Si e foarte incantata. Alta distractie este sa impinga la carucior. A invatat-o Nina (dadaca). Eu imping de sus, ea de jos, si uite asa ne plimbam incetisor amandoua. Ca trasnai, a inceput sa se ridice in picioare in scaunul de bucatarie [bang]. Cand am vazut-o prima oara, eram in bucatarie, mi-am luat ochii de la ea cred ca mai putin de 20 de secunde, si cand ma uit, ea era foarte triumfatoare in picioare si se rezema de frigider. Sa innebunesc, scaunul era pe pozitia inalta si eu am gresie pe jos, nici nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla. Si avea centurile puse... ROMANA ce mai faci? Va pupam, Dana si Stefania

#12
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 13:07

La multi ani MAYA!!! Tot ce iti doresti si sa fii sanatoasa si fericita ca sa-i faci fericiti si pe mami si tati! [cheers] carmenutza - te rog zi-mi si mie cum se numeste pensiunea cu pricina si cite camere au, noi am vrea sa mergem in zona dar nu stim nimic la sigur, si parca nu-mi vine sa fac incercari cu bb-ii si ptr vreo saptamina de concediu, ca daca era doar un week-end mai mergea... Din ce spui tu e exact ce-as vrea, noi oricum mergem in gasca si atunci n-avem probleme cu plictiseala, iar daca nu mai putem si nu mai putem, ne imbarcam in masini si dam o fuga prin zona. Dar ideea e ca as vrea ceva cu iarba sa-l pot lasa pe Luca sa misune, cu pensiune completa ca n-am chef sa misc un pai in concediu (exceptie bineinteles masa lui Luca, ca deh!) si minim 4 camere (eventual cu baie fiecare). mersic anticipat! bibi - mda, link-ul romstal sper sa nu-i influenteze in nici un fel viitorul, desi alegerile lui cu cleste si calculator...cert e ca deocamdata n-are legatura decit cu tat-su. Tu ce faci, ti-ai pregatit rochia alba? [:D] si Luca doarmne in body, daca mi se pare mai racoare ii pun cu mineca lunga, altminteri cu mineca scurta, oricum la noi e racoare in casa. pup u, Andra http://www.geocities.../luca_obejdeanu

#13
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 13:24

Buna dragelor, LA MULTI ANI,MAYA!Sa cresti mare,sanatoasa,frumoasa,desteapta si cuminte!!!! Carmenutza-bucurati-va de ingeras! Maine avem trei sarbatoriti!!!Wow........maine chefuim de trei ori[alcool][:D] Azi ii punem si noi in curte un bazinas cu apa ca sa se balaceasca in voie!Mei...noi peste o luna suntem in drum spre maaaaaaaaaaaare!!!!! Voi cu ce crema de protectie ii dati pe puiuti? Pojogam,Paula mananca la fel ca de obicei.Ieri a mancat si doua sarmale.Problema ei este ca nu bea mai mult de 50 ml de apa/zi,orcat de mult as insista. Alinuta,cand se enerveaza,si Paula are ceva cu pisica[:D] Kehleyr,felicitari pt impinsul caruciorului.Si Paula se ridica asa in scaunul de masa,cu centurile puse,icearca sa strangi centurile astfel incat sa nu se poate ridica.Bine ca nu a patit nimic. Cornelia,deci tu o culci in body.Poate incep si eu sa o culc asa... Andra_,de-aia intrebam si eu cum ii culcati pe bb-ei pt ca de la noi din casa,la Paula in camera e cel mai racoare. maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#14
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 14:54

Sa le zic si eu "La multi ani" lui Matei, Cindy si Maya!!!! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si intelepciune in viata!!!! Sa ne traiti!!!! [cheers][cheers][cheers] Bibi, sa stii ca David a devenit "normal" [:D]. Chiar ma gandeam ca ce aerobic imi mai trebuie cand fac non-stop miscare... Iti urez de pe acum "Casa de piatra" si sa aveti parte de multa fericire impreuna. Totul e sa [huta]. Pojo, deocamdata Tudor mananca (Doamne ajuta) dar doarme foarte prost. Poate s-o mai rezolva la munte problema asta. Era in revista mami, un numar mai vechi, un articol despre platfus. Daca il gasesc iti zic. Cornelia, mulumim de urari. acum am venit de la vaccin. Cred ca v-a face temperatura ca asa a fost de fiecare data. Maine avem si noi ceva invitati mai mari ca noi (cca 3 ani) si trebuie sa fie in forma. Maria, eu l-am dat cu spray de protectie solara de la Caroten (factor de protectie 25). Multumim de listuta!!!Ce fain ca ai curte si acum si cu sezlonguri sa vezi trai neneaca... Kehleyr, am rezistat 2 saptamani cu reteta lui Montignac insa am renuntat. trebuia sa mananc multa carne si nu prea imi place plus ca nu am timp sa-mi fac separat de mancare. Ma gandeam sa nu mi se invete organismul asa si cand n-oi mai putea sa ma umflu. Pai sa nu mananc eu la tara mamliga cu branza???? Oricum incerc sa mananc f. putina paine graham, nu dulciuri, nu bere (pe care o ador) si cu ajutorul lui Tudor, cine stie ce iese!!! Andra, sambata plecam la tara. Vad ca a fost fain la petrecere. Pai cu o asa o mama inimoasa nici nu se putea altfel. Si copii vostri se foiesc noaptea si mai trebuie sa "interveniti" sau dorm non-stop? Pupa Crisa

#15
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 15:01

Buna mamici In legatura cu reactia lui Cristi cind l-a vazut pe Alin: S-a uitat la el mirat . Acum il cam ignora. Il priveste cind il alaptez si cind ii schimb scutecul, dar nu pentru mult timp. Ieri am avut o zi deosebit de grea. Cristi a facut febra de la vaccinul facut cu o seara inainte, sotu ma tot suna sa ma intrebe ce temperatura are. Bietul copil era deja stresat de cite ori ii puneam termometrul in fundulet sau ii mai bagam cite un supozitor. In acelasi timp Alin a tot plins ca vroia la sin. Doctorita a zis sa-l tin la sin 15 min apoi sa-l las in patut , dupa 30 min sa-l pun iar la sin si tot asa in 24 de ore. Credeti-ma ca nu am mai rezistat si i-am dat un lapte praf pe la ora 18 sa mai respir si eu, dupa ce toata ziua a fost miorlait si a stat mai mult cu suzeta in gura. Noaptea am lapte suficient deoarece Alin suge cam 20 de min si adoarme pentru inca vreo 3 ore, peste zi e mai greu deoarece nu am timp sa maninc si sa beau lichide cum ar trebui deoarece trec de la un copil la altul si la bucatarie. In plus Cristi nu maninca legumele decit de la mine si dureaza mult si masa asta deoarece se plictiseste si trebuie sa-l las sa se joace intre timp. Pentru moment nu prea e mare veselie decit la Cristi iar eu sint foarte obosita tot timpul. Astept cu nerabdare sa putem iesi afara, dar pe caldura asta e cam greu sa-mi fac programul ca sa pot iesi. Cristi umbla singur prin toata camera si cotrobaie peste to pe unde are acces. Mi-a imprastiat CD-urile si cartile. Oricum sint fericita ca nu mai trebuie sa ma plimb cu el de minuta ca era tare greu cind eram gravida. Cel mai periculos e cind il alaptez pe Alin ca vine la mine si il trage de picioare sau vrea sa-l loveasca. Nu o face cu gelozie , o face din joaca. KEHLEYR: Cind am citit intrebarea ta “ ce mai faci Romana?” sa stii ca mincam si citeam ce ati mai scris. CRISOTEXA: Ai dreptate ca e mai bine sa stie copilul cel mare sa manince singur ca sa va puteti ocupa de bebe2, dar cu multa forta si un pic de ajutor din parte sotului sau a unei rude va puteti descurca. Sa vedeti cum e la noi dimineata si seara cind se hotarasc astia micii sa pape lapticul in acelasi timp. … Nu am inteles ce ai vrut sa spui cu anul de respiro… citez: “ Intre timp ii tin pumnii lui Cristi sa nu o incaseze de la Alin. Cred ca o sa ai vreun an de respiro daca se poate numi asa.” Ce an de respiro? Cind o sa fie? Poate mai incolo. Alin asta e un mincacios si un kkacios. Uneori la un supt face de doua ori kk. AM o intrebare cam la ce virsta apar colicii? Ca eu nu-mi dau seama daca are sau nu. EL are acum 11 zile. Am pus poza cu Alin la sectiunea “unde ne-am nascut” pe site-ul cu bebelusi de iunie_iulie, dar nu am pus povestea nasterii, asa ca nu accesati povestea. In poza marita l-am pus si pe Cristi, dar e cam aiurea facuta poza. http://www.geocities...unie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

#16
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 16:00

romana,e dulce foc micutul Alin! am intrat doar sa scriu asta! Alexandra mare si Alexandra mica... www.jester.ro/alex/

#17
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 16:08

Tuna si fulgera la mine. Ce ma intrebati voi de rochie alba? E neagra de draci[bang][bang][bang]. Ce balanta ca mai am putin si explodez. Mai tineti minte cand va povesteam de colegu si cele 5 drumuri in noapte la urgenta pentru o amarata de piatra la rinichi de 4 mm pe care am scos-o cu ditai interventia chirurgicala? E clar! S-a hotarat sa ma termine! Cred ca e ipohondru. Deunazi a luat hotararea sa mearga la dentist. OK. Suna stomatoloaga ii face programare joi, adica maine cand e ziua lui David, pentru o "constatare". El, bolovan de Movileni, se duce si face radiografii dentare, din proprie initiativa la TOTI DINTII. Spuneti voi, e nebun sau ce are???

#18
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 16:12

Romana, cum e bre Alin mai urat decat Cristi??? E misto tare! Zau ca e un tip bine!

#19
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 16:17

Bibi [:-)))][:-)))][:-)))]. Voi doi daca reusiti sa nu va omorati reciproc sigur nu o sa va plictisiti impreuna [:D][:D]. Chiar ca e ipohondru... dar nici macar unul serios ca atunci nu si-ar fi facut radiografie de frica sa nu se iradieze [:D] Romana e un dragut Alin, si foarte grasutz in obrajori [bb]. Si nici Cristi nu e mai prejos, tare frumusel! Crisa daca nu reusesti sa tii regimul decat cu chinuri mai bine nu il tine [:D]. Cred ca oricum, daca reusesti macar sa renunti la dulciuri, paine, bere si bauturi acidulate (le-am insirat si eu pe cele la care se renunta mai usor [:D]) o sa ai succes. Mi-a parut rau ca ai decis sa il dai pe Bodo... tu erai ultimul bastion care avea si copil si catzel [:(]. Dar cum si eu am facut acelasi lucru nu pot sa zic nimic... Dar sa ii gasesti o familie buna...

#20
pojogao

pojogao
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 16:28

Poze noi cu Flaviu, un alt bb atomic ! Sa stiti ca exista si povesti de succes cu catei(6) + pisici(8) + cocosi(2) + gaini(6) + terorist (1) http://community.web...om/user/pojogao


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -