Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)


137 raspunsuri la acest subiect

#1
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 19:06

01 iunie Alex si mami Marina[baietel]un anisor
03 iunie Vasile Alexandru si mami Dora[baietel]un anisor
04 iunie Diana si mami Denisa[fetita]un anisor
13 iunie Vlad si mami Martta[baietel]un anisor
13 iunie Denisa si mami Calina[fetita]un anisor
14 iunie Ruth si mami Lya[fetita]un anisor
14 iunie Alex Victor si mami Marox[baietel]un anisor
18 iunie Flaviu si mami Mihaela[baietel]un anisor
22 iunie Marius Cristian si mami Romana[baietel]un anisor
24 iunie Tudor Andi si mami Bobi[baietel]un anisor
25 iunie Luca si mami Andra[baietel]un anisor
25 iunie Rares si mami Mirunaa[baietel]un anisor
25 iunie Alin Ioan si mami Romana....junioru' gastii(2004)[baietel]
27 iunie Maria si mami Adi[fetita]un anisor
27 iunie Stefania si mami Kehleyr[fetita]un anisor
02 iulie Maria si mami Cornelia[fetita]un anisor
04 iulie Mihai si mami Kara[baietel]un anisor
05 iulie Matei si mami Madishor[baietel]un anisor
06 iulie Cindy si mami Catan[fetita]un anisor
07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza[fetita]un anisor
08 iulie David si mami Bibi[baietel]un anisor
08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa[baietel]un anisor
08 iulie Teodora si mami Nicol74[fetita]un anisor
10 iulie Alexandra si mami Amik[fetita]sarbatorita zilei[s]
14 iulie Sara si mami CorinaElena[fetita]
18 iulie Taisia Eliana si mami Gio[fetita]
18 iulie David si mami Salina[baietel]
21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta[fetita]
21 iulie Mihai si mami Elena ltd[baietel]
24 iulie Simona Andreea si mami Gianina[fetita]
25 iulie Emma Maria si mami Claudya[fetita]
25 iulie Hugo si mami Claudia (didita)[fetita]
27 iulie Paula si mami Maria[fetita]
28 iulie Tiberiu si mami Bychi[baietel]
28 iulie Maria Ianina si mami Madic[fetita]
30 iulie Irina si mami Aditzu[fetita]
31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda[baietel]

[biz]LA MULTI ANI![biz]

Sanatate la mamici[mamica] si bebici[copil]!!!Sa fiti mereu[9cer]

maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]


#2
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 19:13

Aoleoooo...noroc cu Maria si lista ei ca uitam de Maya care implineste maine un anisor.[bis][bis][bis] [bis]Sa cresti mare si frumoasa si sa ai noroc in viatza, pui mic!

#3
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 19:26

Am deschis mai repede subiectu' pt ca pregatisem listuta de la 10 dimineata.....si mi s-a sters de 3 ori pana sa deschid sb.Am facut niste crize ca muncisem serios sa fac o lista vesela,cadou de 1 an pt copii si mi se stergea intr-una...si am deschis mai repede sb ca o luam razna daca mi s-e mai stergea o data! maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#4
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 19:28

[s]La multi ani,Cindy,sa cresti frumoasa si mare.Sa fii cuminte si sanatoasa toata viata ta![s]

maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#5
pojogam

pojogam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 00:43

Salutis fetele! Altfel, azi am scos o cadita afara si in apa fierbinte Flaviu s-a jucat f fericit. Am facut poze si au iesit bunisoare si dragalase. E un scump. A fost cumplit de cald azi, cam 38 de grade la umbra. Cand era cu cadita dimineta pe la 10:00 transpiram pe loc.eu nu am mai patit asa ceva. Nu mai stiu cine ma intreba daca il las pe Flaviu nesupravegheat in curte. Pai il mai las ca nu ma pot tine de el si apoi mai fac si eu un capat de treaba… oricum acum ne-a trecut julitura sau ma rog e pe trecere. E mai descurcaret cand eu nu sunt de fata la trepte pt ca e foarte atent si le coboara taras nu in picioare cum a vrut sa faca cand eram de fata. Dar, gata a trecut. Carmenutza La multi ani MAYA! Frumusica! Sa fii cuminte si in acelasi timp poznasa. Si evident foarte sanatoasa. La multi ani, mami!Maria Flaviu doarme intr-o pijamaluta subtire cu maneca scurta si pantalonas scurt( e cu totul) si nu mai doarme in sac de f mult timp. Oricum doarme dezvelit si foios. Bibi ai baiat mare , mai! uite eu asa sunt de la 8 luni juma. lasa fii mandra mami. Fetelor am o cateva intrebari: ma uitam la talpita lui Flaviu si vad ca e destul de dreapta, chiar dac el umbla si descult. Stiti cam cand se formeaza bolta si cum pot sa-mi dau seama daca are platfus? A doua e: copiii vostri papa pe caldura? Flaviu bea numai lichide si mananca doar fructe. Are doua zile de cand nu a mancat o mancare. AAA! avem poze noi si cele cu cadita sper sa le puna sotul pe net. sa ne vedeti ce golasi suntem! Mihaela si [copil] Flaviu http://community.web...om/user/pojogao

#6
pojogam

pojogam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 00:45

Fetelor vedeti ca moderatoarea a reinceput ea acest subiect. ce facem? Mihaela si [copil] Flaviu http://community.web...om/user/pojogao

#7
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 01:15

quote:
Originally posted by pojogam
Fetelor vedeti ca moderatoarea a reinceput ea acest subiect. ce facem? Mihaela si [copil] Flaviu http://community.web...om/user/pojogao
ooops...eu am vrut sa deschid ca sa avem listuta in primul mesaj.....las' ca se rezolva maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#8
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 02:17

"Moderatoarea" o sa sterga subiectul ei![:p]E vina mea ca nu vazusem subiectul Mariei;oricum copiasem lista si-o trimisesem Andrei pe MP;am crezut ca ea se ocupa de "statistici"!
[pup] dulci tuturor!



Irina,veve & croko[hia]




#9
alinuta

alinuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 02:23

Eu nu stiu daca n-o sa ne inchida subiectul deschis de Maria, dar postez totusi, poate-poate nu. Sint mindra tare fetelor, gargaricioasa mica a-nceput sa mearga, nu singurica, inca nu, dar tinuta de minute, si chiuie si e asa de fericita! Acum vine la mine, se ridica in picioruse si-mi cauta minutele, adica hai madam ca am chef de plimbare! Si cum sa nu-i faci pe plac copilului, mai ales cind il vezi asa fericit ca uite a mai invatat o treaba noua! Sper doar sa-nvete sa mearga singurica ca tare mi-e ca ramin asa intr-o oaresicare pozitie...vai cocoasa mea! Mai avem putintel si gata si noi anisorul! Abia astept sa sufle si mica mea in luminare, am luat exemplu de la Mariuca Corneliei si am inceput si noi antrenamentele, mai stingaci ca ea se duce cu gurita direct in luminare, tantalutza mica! Ca se transforma copiii, da Bibi, si-a mea din cumintenia de fata ce era, acum parca dintr-o data n-o mai recunosc. Acum nu c-ar face boacane sau traznai de-ale lor, dar urla nenica de-mi pocnesc timpanele. Nu plinge, n-o supara ceva anume, cred doar ca vrea sa vada cit o tin plaminii. Mai nasolica e cind ma trezesc cu ea in spatele meu, vine pis-pis fara s-o vad fara s-o aud si da-i tata un urlet de-mi sare peruca de pe cap. Ea se bucura in felul ei ca m-a gasit sau stiu eu ce-o fi sub scufita donsoarei? La fel se pune pe urlat (uneori acest urlat se transforma chiar in plinset adevarat, cu sarit camasa de pe ea) cind nu obtine ce vrea, sau n-o las sa faca o anumita treaba pe care ea musai vrea s-o faca (ex. sa traga lampa de pe masa, sa-si bage degetelele in aparaturile lu' ta-su, sa chinuie biata pisica care in curind probabil ca-si va lua cimpii - si alte de-astea nevinovate). In rest, e cumintica ea asa in felul ei, doarme dupa-amiaza si cite 3 ore, asta daca nu face un nani pina in prinz, papa bine fara mofturi, noaptea se mai trezeste din cind in cind si mai chitaie nitel, dar mai rar si uite-asa. Deja la noi e 5 si cam da semne de foiala, probabil fomita isi spune cuvintul. Avem si noi poze mai noi http://community.web.../user/allex21/1 Pupacim toate mamicile si toti puisorii si le spunem "La multi ani!" Alina si Alexandra

#10
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 11:33

La multi ani scumpa Maya! Sa fii fericita!!! Am vazut si eu pozele cu Flaviu conducator de butoi si cu Luca tunsulici! Pupici de la Mariuta. Alinuta, vezi ca suflatul in lumanare da dependenta. Maria vrea acum sa sufle la fiecare masa. Arata cu degetelul spre lumanare si vrea sa sufle. Eu o culc pe Maria in body. Nu o mai pun din primavara in sac. Invelita nu sta absolut deloc, dar acum e cald, asa ca nu imi fac probleme. Va multumesc mult pt. informatiile legate de concediu. Cand ne hotaram in vreun sens, o sa va mai bat la cap. Va pupam Cornelia si Mariuta


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -