Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Mofturile" lor


14 raspunsuri la acest subiect

#1
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 13:28

[bang][bang]Eu am realizat ca de cand cu pubertatea,Miruna are niste idei fixe pe care nu i l-e scoti din cap nicicum.Nu numai ca are idei care ma sperie dar are si mofturi[bang]......nu mai mananca decat vreo 4 feluri de mancare....e moarta dupa roz...in ultima perioada am achizitionat o multime de obiecte vestimentare si nu numai....roz.Acuma ii pare rau ca nu sti-a facut camera roz ,ci ca si-a facut-o verde......mor cand o aud,dar o ascult pt ca e copilu' meu.Mai are si "zilele" ei in care e cu fundu' in sus....noroc ca's numa' vreo 5 pe an.[help][help] Copii vostrii au astfel de scapari?Au mofturi,fitze si figuri....va scot uneori din minti sau numa' a mea unicata? maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#2
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 13:59

Valeleu, Malina e maestra in mofturi: nu mai mananca mancare romaneasca[bang] - ea care era innebunita dupa sarmale, salata böef, etc. Acum meniurile ei se opresc la paste, pizza, mancare chinezeasca si gratar. S-a hotarat sa fie vegetariana, dar o mai ispitesc eu cate putzin. Diminetzile e posaca si nici nu raspunde la buna dimineata - ea care era mereu asha de vesela, sta ore in shir la ea in camera, asculta muzica la maxim (din fericire la casti), ma critica, e suspicioasa... dar e si dulce. Uneori insa imi pierd rabdarea. Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#3
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 14:46

quote:
Originally posted by lorelei_19
Valeleu, Malina e maestra in mofturi: nu mai mananca mancare romaneasca[bang] - ea care era innebunita dupa sarmale, salata böef, etc. Acum meniurile ei se opresc la paste, pizza, mancare chinezeasca si gratar. S-a hotarat sa fie vegetariana, dar o mai ispitesc eu cate putzin. Diminetzile e posaca si nici nu raspunde la buna dimineata - ea care era mereu asha de vesela, sta ore in shir la ea in camera, asculta muzica la maxim (din fericire la casti), ma critica, e suspicioasa... dar e si dulce. Uneori insa imi pierd rabdarea.
Ale noastre zici ca-s surori gemene. Nici Miruna nu mananca decat supa de taietei(si aia cu semnul intrebarii din pacate),paste,pizza si mancare chinezeasca...aaa si McDonald's food.Si Mirunei i-a trecut prin cap ideea de a fi vegetariana dar nu stiu de ce a renuntat.Oricum la cata carne mananca ea....e vegetariana CLAR[:D] Ca norocu ca Miru mananca multe fructe si legume(care ii plac). maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#4
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 15:14

Hihi- oare cum s-ar intelege Miruna si Malina in viatza de zi cu zi?? Cred ca o saptamana pe amandoua si am ieshi la pensie. Ce spui, maria mm???[:D] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#5
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 15:32

quote:
Originally posted by lorelei_19
Hihi- oare cum s-ar intelege Miruna si Malina in viatza de zi cu zi?? Cred ca o saptamana pe amandoua si am ieshi la pensie. Ce spui, maria mm???[:D] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
sunt sigura ca s-ar intelege de minune! maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#6
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 15:42

Stateam si ma gandeam intr-o zi ca daca faceam gemene(ca Miruna) ma internam in azil. Si cum Miru e modelu Paulei....ii calca si ea pe urme......ce ma asteapta! maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#7
anemona_an

anemona_an
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 12:09

..pot s-o bag shi pe fiica-mea in clubul fetelor voastre? (intreb timid)

#8
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 12:46

anemona, bine ai venit! da, sigur ca poti s-o aduci si pe adolescenta ta, da spune-ne si noua cate ceva despre voi. te pupam si sper sa-ti placa la noi [pup] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#9
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 14:29

Bine te-am gasit anemona! Asteptam un nou mesaj despre voi! Fica-mea are 12 ani si o cheama Miruna! maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#10
ulisernic

ulisernic
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 28 iulie 2004 - 11:12

Intreb si eu la fel de timid ca anemona: pot s-o bag si eu pe fiica-mea in clubul fetelor voastre? Face 13 ani in noiembrie, pe 14, si de un an de zile nu o mai recunosc! Sunt total nepregatita pentru mofturile de care vorbiti voi si in care o recunosc si pe ea! In plus,eu mi-am trait copilaria in alte vremuri, stiti voi despre ce vremuri vorbesc... Nu spun ca au fost mai bune sau mai rele, ci doar ca lucrurile sant diferite acum, iar eu nu am nici cea mai mica idee cum sa abordez problema! Problema mofturilor si fitzelor, vreau sa spun. Va pup, Mihaela Mihaela Mihai


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -