Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (15)


138 raspunsuri la acest subiect

#131
she_wolf

she_wolf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 01:59

Am o nedumerire...totusi de ce sunt permise seara pastele integrale, orezul integral, cerealele si ce-o mai fi, dar painea integrala nu? Nu ca ma incearca vreo pofta, nici pomeneala, dar vreau sa pricep. Adica nu pot manca sa zicem o supa crema cu legume permise, fara grasimi, cu crutoane facute din paine integrala, dar daca arunc in ea o mana de paste integrale este ok. Nu inteleg. [biz] Are vreo legatura cu drojdia? Dar exista paine integrala si fara drojdie... Va rog sa-mi spuneti ce stiti despre asta. Poate scrie Monti pe undeva de regula asta, acum nu-mi amintesc si nici n-am timp sa "rasfoiesc". [pup] Claudia si [pk] Cristi

#132
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 03:28

Fetele, multumesc pentru felicitari. Otilia, cantarul arata ca am dat jos 10kg in 5 luni (dar cu abateri destul de dese, adica f. putine zile fara nici o abatere), de la 59kg la 1 februarie la aproape 49kg zilele astea. Nu e mult, dar e mai mult decat ma asteptam initial, si nici nu m-am stresat prea tare, ca alfel reuseam mult mai repede sa ajung la tinta! Chiar azi m-am intalnit cu un amic cu care nu ma mai vazusem de ceva luni bune, si a zis ca sunt de nerecunoscut!!! Ce ma bucur cel mai tare e ca ma pot imbraca in tzoale mulate, scurte, fara jena! Ce e mai nasol, e ca toate sutienele mi-au ramas mari! Si ma bate gandul la o "marire"... In rest, continui, dar cu abaterile inerente! Succes, ca veti reusi! Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.web...user/lauratenea

#133
adimercedes

adimercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.874 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 07:58

Caroline, multumesc ca m-ai pus pe lista [flo]. Cand mi-am vazut numele, am simtit ca e "oficial" si ca trebuie sa dau randament, de dragul meu si al unui corp [ispita]. De azi sunt pe disociat, cu inot zilnic [bum]!!! Am nevoie de voi [grup] si stiu ca sunteti aici [bere]. Asa ca, bafta fetele cochetele, si multe kile jos de pe noi toate, dar mai ales de pe mine [hopsieu] !!! Azi am mancat 2 pita pocket wholemeal si o cafea cu lapte. Si cred ca in continuare am zi de lactate [alcool] Am si eu o intrebare: la ce categorie intra ouale?!? Va pup, Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"

#134
adimercedes

adimercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.874 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 08:26

Si uite ca nici nu am terminat bine de zis ca de azi sunt la disociat, ca m-am cam disociat eu pe langa niste nuci si nu m-am putut abtine. Asa ca am ingurcitat 4-5 biscuiti, cateva migdale, cateva pistashios si cateva macademia [mariaj]. Acuma mai beau o cafea cu lapte... Si eu care ziceam ca azi sunt pe lactate [bang]. Sa-mi fie rusine la nas [sm] !!! Ce sa fac? Sa incerc sa tin lactate azi, desi e 1:30 pm, sau sa ma apuc de maine?!? "Where there's a will, there's a way!!!"

#135
mamicaluitheo

mamicaluitheo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 10:13

neata gagici frumoase. nu am mai slabit nici macar 100 de grame, si chiar nu stiu ce naiba am. nu mananc dupa 18;30, nu mai beau suculete, nu tu paine, nu tu dulciuri. incep sa ma demoralizez pt. ca intru in a 3-a saptamana si nu am slabit decat 2 kg.::(( azi am asa dim. o cafea mare la pranz / sunca piept pui, un pic de branzica si 2 rosii seara o salata mare cu un gratar va pupic si sa aveti o zi excelenta andreea

#136
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 10:40

'neatza buna! azi am asa: dim - graham cu iaurt prinz - semipreparate cu rosii seara - inca nu stiu... cu toata berea de duminica, cintarul a ramas tot la 62.... [:D] bibi si [ispita]

#137
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 11:18

[:)]Neatza la montignacutze!! Ce faceti, fetele mele? Bucurestencele, cum va descurcati cu caldura, ca eu mai am putin si ma evapor? :) Ce-ati mai facut, ce-ati mai gatit, ce-ati mai descoperit? Sper sa am timp sa va citesc, asa ca pun repede meniul de azi aici si apoi plec in cautarea randuletzelor de la voi, sa vedem care mai sunt noutatile. Deci: 7.30 – o grefa 8.30 – un iaurt Covalact cu 3 felii de grau expandat …masa de pranz o sar, merg la o inmormantare.. pe la 18.00:am facut aseara o budinca de dovlecei simpla simpla, am sarit faza cu pesmetul si cu untul (din retzeta) si arata super, de gustat n-am gustat-o, ca era tarziu: am uns cu o lingura de ulei un vas de Jena, strat dovlecei rondele, strat branza telemea amestecata cu mult mult marar+piper, strat dovlecei (mai gros), alt strat de branza cu marar, si apoi se bat 2-3 oua + un praf de sare si se toarna peste compozitie.Ei, ar mai fi trebuit peste oua si niste cascaval ras sau parmenzan dar n-am avut si mai erau si niste bucatele de unt pe care le-am eliminat ca asa am vrut. Sta la cuptor 45-50 minute.Mirosea bestial, daca o sa fie si buna pe cat era de tentant mirosul…mmmm Hai ca ma duc sa-mi mananc iaurtul, mi s-a facut foame.[:)] Va pup! Andrada34 PS intre timp am baut iaurtul, ba chiar a trecut o juma de ora de cand am comis-o[:)]

#138
Vio.N

Vio.N
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 11:41

Bauna dimineata va spun si eu cu codita intre picioare. Bilantul zilei de ieri ( v-am zis ca am niste norvegieni pe care tre sa-i hranesc si plimb . Meniu ieri: Pranz: frigarui pui cu maioneza si usturoi (in carciuma deci sigur era cu ceva amidon !!!!) Ciorba de burta ( probabil cu faina !!!) Dupa amiaza: ABATERE Inghetata: ( nu mai zi ce cantitate si ce fel ca a fost super dar!!!!!cu zahar!!!!!) Si azi noapte la 2.30 am mai mancat niste frigarui (micute) cu salata de varza ( aici sigur ca exceptand ora absolut tampita - n-am avut nici o abatere) Dar in schimb , n-am baut , n-a mancat tort si alte prajituri si am mers pe jos toata ziua . Nu dati cu pietre , va rog

#139
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 iulie 2004 - 11:57

mamamariana, este foarte ok gustarea mai consistenta dimineatza, dar lasa rosia pentru mai tarziu, eu sunt in continuare pentru NU legume dimineatza, mi-a fost mai bine dupa ce nu am mai pus rosiile langa branza si oua fierte sau ma rog, ce mai era pe acolo. "numai doua kilograme"(cum spui tu) este foarte bine pentru perioada scurta despre care vorbim in cazul tau. Daca are sa ti se intample sa stai agatzata ca mine la o aceeasi greutate aproape 4 saptamani, ma intreb cum ai sa te simti? Oh, NU-ti doresc, anyway. Tu mananci bine, esti o ambitioasa, spui si intrebi multe, e foarte foarte bine, fruntea sus si rabdare, are sa fie totul bine! Persevereaza.Mult succes, sunt sigura ca ai sa reusesti! cat depsre papa gagalixcilor, are dreptate Claudia-plimba-te!:)nu sta acolo sa inghiti in sec She_wolf, zapacila! pai de ce, ma rog, crezi tu ca nu ai sanse sa pierzi 3-4 kg pana in august? ha? ia sa-mi spui matalutza imediat explicatziunea, ca mi-e necesara! ca eu chiar CRED ca am sa pierd 2-3 kilograme pana atunci, asa vreau si asa sper. I Si cred ca si TU poti, daca vrei. da, tu, de ce nu? iulie abia a inceput! mai este destul timp de mancat corect(fara papica de bebei, saratele si altele, ca tragem de urechi) si ai sa vezi ca se poate! ia nu mai da inapoi, ca racusorul! eeeeii, sa te vedem! Bibilica ok[:)] Iertam fata daca a mai zburat un kilogram, da' asta nu inseamna ca acceptam bericica[:)] Pai tu care struneai pe toata lumea te dai in barci?:)))) Ga-ta, te faci cuminte si incepi sa ii faci in ciuda cantarului, sa ii invingi incapatanarea, de acord? Sa ai o zi frumoasa si sa papi corect.gata, am tacut, ca dupa aia zici ca sunt bau-bau:).Nu sunt, tu stii ca mie toate imi sunteti dragi.si uita-te la Laura! Pai a putut Laura si ne-a inviorat pe toate, normal ca si noi putem! eu greutatea asta de acum nu mai stiu de cand n-am mai avut-o! sa vezi ce bluza sexoasa am azi pe mine! :) Laura sper ca a fost o gluma gandul de "marire".stai cuminte.bucura-te de corpul tau asa cum este. sunt sigura ca e ok. inca o data, felicitari! Otilia da. Cicoare.este o cafea de cicoare, n-am ajuns inca la plafar sa studiez eticheta, dar o fac cat de curand posibil si asa cum am zis, vin si spun. Imi amintesc ca eu cicoare obisnuiam sa beau acum ceva ani tot din cazua gustului deosebit, imi placea foarte mult.Eu nu-s bautoare de cafea, dar chestiile de genul inka, cicoare, etc, imi plac, fiindca sunt mai deoebite.ha ha, colegele mele fug de inka!:)"auzi, sa bem taratze!" Eh, o lasam pe Inka pana aduc eu pachetul si scriu aici tot ce gasesc pe eticheta.dupa acea facem "studiu pe caz", e bine? un zambet si o [flo] pt tine. va pup pe toate toate toate Andrada34


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -