Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (14)


143 raspunsuri la acest subiect

#1
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 12:49

Continuarea... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.web.../adriana_mihnea

#2
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 13:49

Buna dimineata silfidele mele !!! Multumesc mult pt. incurajari. Inca tot nu stiu nimic, sint in aceeasi ceata totala, astazi va face sotul tomografie si voi stii mai multe. In we am stat singura cu puiul meu, simbata au mai fost socrii si l-au scos afara, dar nopatea nu prea a vrut sa doarma, nici vineri spre simbata si nici simbata spre duminica, asa ca acum sint cam zombi. Aseara, de fapt azi noapte m-am culcat tot la 1,30 (tb sa intind ceva rufe si sa calc rufe pt sot), dar Bogdan (are un an si jumatate si a fost vaccinat impotriva hepatita B) a dormit ca i-am dat un pic de Nurofen Eu am trecut de we fara pb majore referitoare la Monti. Abateri n-am prea avut, ca nici nu prea m-am omorit cu mincatul. Asa ca azi dimi cintarul arata (ca si ieri de altfel) 56,1 Kg. She_wolf, scuza-ma, nu te-am confundat cu nimeni, numai ca n-am citit cu atentie, am citit suc de porto si eu m-am gindit la vin de porto [alcool]. Deh, vrabia malai viseaza. Otilia, vad in meniul de dimi scris de tine suc de morcovi. Am si eu o nelamurire: e voie sau nu sa maninci morcovi in faza I, ca eu am vazut morcovii la glucide rele. Si daca nu, cu ce mai faceti supa, ca pt. mine supa fara morcov nu are nici un gust. Multumesc ca m-ati avertizat referitor la Musli. Eu nu m-am mai agitat sa citesc ce are in compozitie, m-am uitat sa n-aiba zahar si atit. Si are si porumb si fructe, e drept f. putine fructe. Drept urmare dupa ce termin cutia, alta numai incep. Exista si Musli fara fructe ? Ce gust are ? Meniul meu de azi: dimi:iaurt degresat cu musli prinz: piept de pui cu rosii, castraveti, ardei gras si ardei iute seara: inca nu stiu exact - o supa si mai incolo ceva visine Karina+ [copil] Bogdanel

#3
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 14:52

Repede va mai miscati fetelor... pana sa ma dezmeticesc eu ati si trecut la partea a 14-a. Haideti sa imi introduc si eu grasimile aici. Acu vreo 2 luni aveam 75 de kile si am hotarat sa ma las de fumat mai intai si dupa aia sa ma apuc de o cura sanatoasa. Asa ca, m-am lasat de fumat si am luat 3 kile in 2 luni. Foarte bine (zic eu) pentru ca data trecuta cand m-am lasat de fumat am luat 10 kile in prima luna. Deci, am 78 kg si as vrea sa slabesc cel putin 10. Daca as slabi 15 as fi [9cer]. Am citit carticica electronica si ca orice chestie noua, am inceput de azi (luni) cu regimul. Sa scriu si eu ce si cum am papat: Dimineata (ora 11) 2 oua si o felie de muschi afumat Vreau sa fac un comentariu: am vrut sa mananc doar unul, dar din cauza ca s-au crapat amandoua la fiert, nu am putut sa ii dau unul puiului asa cum mi-am propus [bang]. Dar am inteles ca nu conteaza cantitatea oricum, nu??? La ora 3 am mancat o felie mare de ananas (proaspat) si un mango mititel. De la 3 la 4 am facut aerobic dupa care am papat niste tuna in saramura cu salata de rosii, castraveti si salata verde. Pentru restul populatiei am facut pui cu smantana si ciuperci cu mamaliga, chestii pe care nu le-am putut consuma. As putea spune ca am calcat stramb dar f. f. putin, am mancat o fideluta de vreo 2 cm lungime care statea atarnata pe barbita puiului la masa de pranz. Eu fata strangatoare, nu am vrut sa risipesc scumpete de fideluta si am bagat-o repede in gura la mine. Dar promit sa nu se mai intample. Voi chiar tineti strict la sange regimul??? Chiar nu pot gusta o molecula din mancarea puiului? ca azi am pus-o pe cea mare sa guste, dar nu o gasesc toata ziua in preajma mea... Asta e si ultima masa pentru ca de obicei nu mananc seara. Dimineata am o problema in a-mi lua micul dejun la 7-8 odata cu restul lumii pentru ca nici nu pot manca la prima ora si am prea multe de facut. Abia dupa ora 10 ma linistesc si eu si atunci pot manca. Evident ca pranzul e cel mai devreme la ora 3 in conditiile astea, asa ca nu mai am timp de cina. Eu am foarte mare incredere ca voi slabi. Voi ce ziceti? Incurajati-ma! 10 kile nu e usor... Ma uit la cumnata mea care sta la noi acum si care la aceeasi inaltime cu mine are doar 47 de kile. E prea slaba oricum, dar parca ma gandesc ca eu nu voi reusi niciodata sa slabesc pana la 60, de exemplu... Hai ca va las ca tre' sa schimb o cacacioasa. Pupici, Mamamariana

#4
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:03

karina, morcovii sint buni cruzi, nu fierti. Deci sucul de morcov e ok. Nici eu nu am idee cum se poate face o ciorba fara morcov, care-i baza!!! Toulouse, la ville rose [roker]

#5
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:08

repede, cate un randuletz de caciula:), ca tocmai am terminat de citit, harnicutzelor, o sa ne facem scriitoare in curand, ca nu ne stau manutzele:), gandurile si zambetele! [cool][cool]!!Carolinule, felicitari si un buchet maaaare de pentru kilogramele pierdute, pentru vointa si pentru rabdare! Ai vazut ca se poate? Acum ai ajuns si tu la faza in care TU ii dai mancare stomacului cand consideri ca este cazul, TU hotarasti cand vrei sa mananci, Tu si nu el! Bravo, ma bucur foarte, foarte mult pwentru tine.Mult spor in continuare.Cat despre griji, draga mea, pune-le pe toate intr-un sac, suie-le intr-un avion cu destinatie necunoscuta si scapa de ele, din astea toooot vin, nu le da cheitza catre inima, ca daca ajung acolo fac prapad! fii puternica si increzatoare. AdrianaNoroc ca n-am baut pea multa inka, da nu ma sperie prea tare continutul, cata sfecla crezi ca ar putea contine o linguritza? iar la cat de rar am baut.. Am sa iau si cafea decofeinizata, mai mult de curiozitate, ca eu nu sunt bautoare de cafea. Eh, taiem Inka de pe lista. Laura, aici zmeura am vazut-o cu 80.000 dar e tot fara gust,- zice vecina mea-, care ia mogaldetzelor, ca ele vor, are doua fetitze dragalase.Oricum, eu am trecut la visine si acum probabil si la caise, ca incep sa apara peste tot si le mai scade si pretul. Felicitari pentru atingerea greutatii dorite si sa te mentii! Karina, Ce vesti ne mai dai despre sotul tau? tu cum stai..moraliceste? Gagalicea e bine? Iti doresc multa sanatate si senin in sufletzel. Korinnafelicitari si imi dau seama cat esti de fericita, fiindca este super sentimentul ce te incearca atunci cand intri in hainutze de la care iti cam luasei adio:) ..Cat despre "prietene" care in loc sa te incurajeze si sa fie alaturi de tine, iti dau in cap si te fac sa iti pierzi increderea, lasa-le, nu ai nimic de pierdut daca le vezi cat mai rar! PS ce-i cu gagalicea ta, se simte bine acum?toate starile astea il consuma..sa ai grija.. dimineatza nu te citisem inca:), asa ca ai pierdut portia de visine, da' stai linistita, ca portia de seara o impart cu tine, chiar daca numai in gand.Da' tu stii ca ti-as da tot castronul, daca ai fii aici, ca la fructe e voie, cat cuprinde! Si astea din gradina sunt coaaapte si nu-s acre deloc!niste grasane de visine, care se zbenguiau in soare! Chatonel,hhmmm ce e cu acumularea asta de apa in tesuturi?ti-ar trebui niste ceai de matase de porumb cu mesteacan, sau macar ceva capsule cu urzica, stii ca acum poti lua capsule si nu mai este nevoie sa iti faci ceai, daca nu iti place, sa zicem? ia sa ne uiam noi la retete naturiste, ca nu e normal sa retii apa asa, din doi in trei. ..despre leonarzi, i-am luat la oferta speciala, cand am prins una, in Pitesti si am fost tare incantata.Cum zice si Caroline si mie imi prind tare bine, ca e un frig la mine in birou de la aerul asta conditionat.. Plus ca este super comod sa bati strazile in lung si-n lat, cu ei in picioare! dar eu cred ca gasesti si aici.Sa stii ca am sa ma uit si cand ochesc pe undeva, iti spun! Ia sa va uitati si voi, fetele, sa o trimitem pe chatonica noastra direct la tinta! PS eu zic ca trei kilograme nu-s un capat de tara; nu-i putin, dar daca vrei, ai sa scapi de ele, numai ca trebuie sa devii fan declarat al lui mr. Monti! Babee, si eu aveam tot 13 ani:),dupa ce m-am inscris, apaream ca membru junior:), ma tot intrebam de ce, dar sa stii ca daca mergi la profil personal, te lasa sa schimbi.Mai incearca, doar nu ai de gand sa ramai in secolul trecut!:) MamicaluiTheoAndreea, mananca! mananca si,mai ales, NU rabda de foame! Pai vezi tu pe cineva aici spunand ca ii chioraie burta de foame? NU asta cere Monti, el chiar spune ca trebuie sa mananci, totul este sa respecti intervale orare si combinatiile recomandate.E vara.Slava domnului, ca avem de combinaaaat, numai timp sa avem pentru cate idei ne traznesc prin minte, nu? Gandeste-te seara cam ce ai vrea sa papi si la ce ai tu prin frigider, fa-ti in minte combinatii posibile si are sa fie mai simplu, a doua zi!Curand, ai sa intri intr-un ritm care sa iti placa.Succes! Bibilicammm...bine mai suna retzeta aia de tochitura si mi-a placut sa ne spui ce si cum, in amanunt.multumiri! PS Nu cumva sa renunti la Monti, plictisindu-te ca nu ai rezultate! Asteapta cuminte, eu am avut aproape o luna de stagnare pe o aceeasi greutate! Vio.N Maaai, o fi ea buna prajitura aia, dar 800 g de smanatanaaaaa?aaau! lasa! sunt altele si mai "decente":)ha ha.Multumim mult, poate vreodata, cei de pe langa noi sa profite de retzetele pe care noi le schimbam aici. Adriana:) Ma intorc la tine, fiindca m-a amuzat Caroline cu "mancam napolitane si slabim", ce simpatica a fost!!! ha ha Tu macar stii ca esti preferata lui nenea Monti, ti-am spus eu!! asa ca de asta scapi! Pupici! Stop. Gata, ca imi zboara ideile de ar umple ecranul, dar deja am "materialul" cu fazele lunii, asa ca va las, va pup, plec, scriu si ma intorc!:) Of, deloc nu scapati de mine![:)] multi[pup]pentru dragele mele Andrada34 Ps Bun venit pe pagina noua, scriitoarele mele!ca niste albinutze suntem![biz][biz] [:)]

#6
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:14

mamamariana, bun venit![flo] Esti o haioasa, imi place stilul tau! Stai aici cu noi, spune tot si intreaba tot ce vrei sa stii, sunt sigura ca ai sa fii multumita si ..subtire, cum vrei tu! Un sfat: nu te mai compara cu nimeni, lasa-ti cumnata de-o parte, tu esti tu, asa ca treci la treaba! ..doua oua dimineata -asta e foarte bine, ai luat un super mic dejunMonti! important este sa respecti intervalele orare si combinatiile, da? uita-te pe ppstarile noastre, ai sa ai multe surse de inspiratie.Sper sa ai timp sa citesti si postarile din urma.Ar fi bine, te-ar ajuta mult. Mult succes si..multa incredere in tine, ca se poate!! Sigur se poate! Inca o data, bun venit! Andrada34

#7
geliza

geliza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:51

Caroline, multumesc pentru atentionare...tocmai zaharina contine indulcitorul meu...de azi l-am schimbat...mi-a dat o colega unul nemtesc...va scriu maine ce contine....asta pana ajung sa le studiez pe toate si sa ma decid... Eliza si Mara (24.01.2002)

#8
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 16:08

quote:
Originally posted by Andrada34 Bibilicammm...bine mai suna retzeta aia de tochitura si mi-a placut sa ne spui ce si cum, in amanunt.multumiri! PS Nu cumva sa renunti la Monti, plictisindu-te ca nu ai rezultate! Asteapta cuminte, eu am avut aproape o luna de stagnare pe o aceeasi greutate! multi[pup]pentru dragele mele Andrada34 Ps Bun venit pe pagina noua, scriitoarele mele!ca niste albinutze suntem![biz][biz] [:)]
nu e vorba de plictiseala ci de lipsa rezultatelor. mai mult de atit, mi se pare ca maninc prea mult...nu stiu daca ai urmarit postarile mele legate de meniul zilnic, dar incerc sa nu fac abateri prea mari, sa nu bag in mine ca intr-un sac fara fund....singura abatere (cu voie) e alcoolul - la masa de seara imi place sa am o gura de tarie in fata iar dupa masa o bere...(un pahar)si cam atit...eh, o sa mai am un pic de rabdare ca de fapt, nimic nu se rezolva peste noapte... incurajati-ma! nu ma lasati!!!!

#9
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 16:28

Bibilica, exact!ai pus punctul pe i! chestia asta cu greutatea Sigur nu se rezolva peste noapte, doar nu vrei sa scapi in doua zile de ce ai acumulat in cativa ani nu? Ai rabdare, repet, are sa fie bine! am vazut postarile tale, da, de regula urmaresc tot si pe toate fetele, insa nu as putea spune ca mananci asa de mult incat sa iesi din tipare:) Am sa fiu foarte sincera si am sa iti spun ca nu vad rostul unei "tarii" inainte de masa.nici dupa, dar asta nu este treaba mea, insa:cred ca acea gura de tarie, paharel sau ce o fi sunt sigura ca te tine destul de mult in loc si poate, daca ai renunta de tot pentru o perioada ai avea rezultate mai rapide.Altfel, e un:ce dau pe o parte, iau pe cealalta. Iti doresc toate cele bune si spor la slabit! incredere in tine si multa ambitie! si nu terase cu tentatii:) Andrada34

#10
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 16:40

mersi de atentie! [flo] suncile le-am adunat in sapte luni de cind nu mai fumez...iar cu taria m-am obisnuit de la sotul meu care e ardelean...desigur ca pot renunta, sa vad ce se intimpla.....ma mai pling eu....nu scapati asa usor [:)] mi


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -