Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (2)


152 raspunsuri la acest subiect

#11
madutza

madutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 12:18

Buna fetele, Cam liniste a fost in week-end, dar sper ca vom recupera si vom fi harnice de luni[biz]! Si sa o ascultam pe Nally, ca mare dreptate are [pup]. Azi implinim 6 saptamani si inseamna ca voi avea verde la [xinpat], dar mai am ceva scurgeri galbui, abia astept sa se termine si sa vad daca o sa fac fata la nebunii. Uca a inceput sa zambeasca[:)] si sa rada (fara sunete [;)]) din ce in ce mai mult, de obicei cand o schimb. De cateva zile nu mai avem colici, sper sa o tinem tot asa. Mamaleone, multumim pt. sfaturile de mamica experimentata! Monasa iti traiasca fetita crestina![popa] Multumesc pt. raspuns cu cadoul nasilor. M-am gandit la altceva insa. Noi suntem fff apropiati de ei si ma gandesc sa ii propun sa ii dam banuti, pt. ca nu au nevoie de ceva anume si au si un necaz mare: nasica mea are cancer(la 27 de ani)si are multe cheltuieli acum c tratamentele. Credeti ca ar fi urat sa le dam bani? Ioana si Iuliananu va mai faceti atatea propbleme c sunteti niste mamici excelente! Acum ma duc sa vad daca vrea Uca sa doarma in pat, ca la mine in brate doarmee.... Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004)

#12
Nally

Nally

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 12:21

Buuunaaa dimineaaaatzaaaa fetele! Inca mai dormiti? [pup] Mada abia acum am avut timp sa citesc la subiectul inchis si am vazut ca tu intrebai de valoarea cadoului pentru nasa! Depinde daca are pretentii nasa sau nu ! Dar cel mai bine e sa o intrebi! In general, din cate am mai auzit in jurul a 2-3 mil. se invarte valoarea cadoului! Dar nu e o lege asta! Depinde si de posibilitatile fiecaruia! Va pup [pup] ca s-a trezit puiul meu il aud cum isi suge degetelele!!!![bibe][:D] Nally [mamica] si [copil]Sebastian http://community.web...m/user/nally116 http://www.desprecop...lder=Alina Nitu

#13
madutza

madutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 14:09

Nally, chiar auzi cum isi suge degetelele? Eu sunt fericita[9cer] ca a dormit fata mea 30min si am facut si eu putina ordine, am aspirat....[vase][spala]. Acum e la [balcon] ca asa pot si eu sa scriu. Da stiu ca nu prea v-au lasat [bb] sa dormiti azi-nopate de suntetin asa somnoroase azi.... Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004)

#14
madutza

madutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 14:28

Ati vazut tricoul "Dependent Despre copii.com"? Comandam si noi? Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004)

#15
mihaiuta

mihaiuta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:11

Buna, V-am cautat cam mult. Se vede ca n-am mai intrat demult, insa Horia este un rasfatat si jumatate si nu prea ma lasa sa mai fac nimic. Toata ziua vrea doar mancare si in brate. Saptamana asta se pare ca am incput-o bine ( a mancat f. bine azi si acum trage un somn sanatos de pranz ... inceput in brate, dar continuat serios in patut). Daca se mai linisteste si el un picut, promit sa vin sa mai povestesc cu voi, dar deocamdata ... mai greu. Pupici, felicitari tuturor mamicilor care au nascut dupa mine si pe care nu le-am mai putut felicita, nastere usoara Laurina, ca te-am gasit inca la mamici de mai-iunie!!! Mihaela & bebe Horia (22.05.2004 h 7.00)

#16
monet

monet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:19

dragi copile cu copii, iata-ne si pe noi pe-aici, scurt, ca fug la sevici - nu inainte de-a o inmina pe lia mica vecinei cu accent nemtesc:). am avut un weekend ocupat, ca ieri am botezat-o pe lia. a fost perfect, iar fata noastra s-a comportat de nota zece!! n-a plins, nu s-a smiorcait, a stat in brate la nasica si apoi a suportat cu curaj cele trei 'dusuri' din cana enorma cu busuioc. sa vedeti ce draguta a fost, i-a intrat apa in gurita si-a inceput sa se linga cu limbuta!:) poze punem in curind!! ma duc, va las cu bine, poate mai apuc sa va citesc de la uni. pupici scumpi![pup] mona si lia. www.seansimon.com

#17
ioana c

ioana c
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:42

Multumesc fetelor pentru incurajari.Ce bine ca ne avem una pe alta!Abia astept sa pot vorbi si eu atat de degajat ca si voi.Va pupicim ca parca aud niste scancete. Ioana si Patri.

#18
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 19:00

Buna mamicilor si pupici bebicilor!!!! Ce ati mai scris mai fetelor ... nu mai intra omul la un week-end si are dupa de citit romane :) ... bravo, mai departe asa! [:D] Noi am avut un week-end super!!!! Vineri fiind mama la noi ne-am rezolvat niste treburi - plus ca am facut (eu - ca sa vedeti ce gospodina sunt ;)) curat. Ne-am cumparat si Tummy Tub-ul, pe care l-am testat sambata ... si fiind frant de oboseala si infometat mi-a urlat ... dar nu ma dau batuta, il mai incercam si azi si daca tot asa face il dau inapoi ... nu inainte sa-i fac "urlatorului" o poza. Asta despre faimoasa "galeata" ;) Sambata am fost invitati de verii ns. la gradina, la un gratar ... am plecat cam cu frica in san cum o sa ne descuram cu Crisuletz ... mai ales cum o sa se descurce el cu noua situatie. Pe drum ne-a oprit politia si ne-a cerut actele ... Boby avea doar copii dupa pasoportul vechi, eu buletinul nevalabil ... noroc ca ne-au vazut oameni cu griji = copil ;) si ne-a lasat in "durerea noastra" acolo [hop], deci am ajuns fara amenda la destinatie. Si a fost super!!! Boby a facut si baie in piscina (varul e mai "nebun" - in sensul bun - si face tot felul de chestii din astea, cum ar fi "piscina in Germania") la numai 20°, am mancat de ne-am spart si am stat la tacle la caldurica ... ca a fost o vreme fenomenala. Iar Crisuletz a savurat-o din plin in pielicica goala, a facut pipi pe toata lumea si pe tot si a fost un cuminte. Asa de dat mare ... am fost asa mandra de el!!! Toata lumea mi-a laudat flacaul! [:I] Am plecat asa de franti de la aer si de la "simtit bine" ca mi-a adormit fara probleme si a dormit tun ... Duminica am fost cu ai mei la un gratar la Dunare ... si a fost si mai fain. Tot asa cu Crisuletz cuminte foc, tot in pielicica goala, numai ca de data asta a facut pipi doar pe Oma (bunica) ... deh, daca doar e vrea sa stea cu el in brate ;) I-a facut baie Oma, i-a dat sa pape si dupa iar a bagat la somnic ... asa ii place la aer si dezbracat, nudist il fac ;) E baiatul meu cuminte foc ... nu pot decat sa ma laud! Colici nu mai avem, ne mai scremem noi, dar dupa, facem cacuta ... si asta fara sa mai plangem ... observa mama doar ca avem asa un "miros".... si tragem la parturi ca un om mare ... noroc cu pampers-ul asta ca nu putim dupa cat ne partaim! :) Problema acum e ca nu mai vrea sa adoarma ... e frant de oboseala si chef de somn nu are deloc ... si fiind obosit se chitaie si trebuie mangaiat pe frunte, cu suzi in gurita ... adoarme, se trezeste, iar o luam de la capat ... dar si cand a adormit, doarme fara probleme toata noaptea. Mai nou: ma trezeste ptr. sticluta doar o data pe noapte ... asa pe la 2-3, iar dupa, doarme pana diminieata. Scularea e la 6, cand are chef de gangurit, dupa care papa si baga iar somnic, asa 30 min. ... dupa care mergem la plimbare ... Gata, nu ne mai dam mari, ca deja a inceput sa miroasa in jurul nostru [;)] Mona, sa-ti traiasca crestina! Pupici din partea noastra ptr. cea mai cumintica fetita! Nallysor, ce bine spusei! Mi-a placut tare mult! Sa-i traiasca lui Sebi mamica ... ca tare buna mai e! Mamaleone, saru'mana ptr. sfaturi ... mai vrem! Pietricico, nu mai fi mai asa stresata, vezi si tu cum ii place lui Ingrid, ca ea stie cel mai bine ... dar incearca sa nu infofolesti copilul, ca asa o faci bolnavicioasa. Eu i-am pus lui Cris doar in prima saptamana caciulita ... cand merge afara e fara, dupa baita e fara ... are o salopeta cu gluga si pe aia i-o pun cand e frig afara, dar nu o suporta deloc, deci merge tot fara ... dupa capul lui asa. Ei stiu cel mai bine! Daca alaptezi nu cred ca e ciclu ... moasa mi-a spus ca pot aparea niste sangerari, care seamana cu ciclu', dar tin f. mult, atunci sunt tot lohiile ... intreaba doctorul! Sper ca pe tine nu te "terorizeaza" si e mai finut decat al meu! Iti tin pumnii! Madutza, imi pare rau de nasica Ucai! Saracuta de ea! Multa sanatate din partea noastra. Eu zic ca-i bine sa-i dai bani, mai ales ca stii ca are nevoie de ei ... si poti sa-i iei ceva mic sa aiba amintire de la Uca ... ca o iconita de voaiaj. Nu rade, exista, la Omnia am vazut ... o poate lua cu ea cand merge la tratament, in spital, etc.! TE pupic! Si eu stiam ca nu trebuie umblat la baieti la putulica. Stiu ca-i moda asta in Ro., aici nu se face nimic si atat timp cat copilul nu are probleme de ce sa umblam noi sa-i facem unele. Parerea mea, nu ma bateti! Ce mai era? Ah da, sotiorii nostri. Al meu e tare bun! Ma ajuta pe unde poate ... si mai si munceste de la 9-19 ... si ce ma bucura cel mai mult e ca se ocupa de Cris ... cum doarme cu el noaptea e cel mai fain ... mai face el mutre cateodata, dar e asa mort dupa fi-su ca e doar gura de el ... Sa ne traiasca sotiorii buni! :) Si data nasterii: 27.5.1974 - gemanuta ca majoritatea copilasilor ... asta asa, ca sa vedeti ce va asteapta cand v-or creste! [:p] Va pupic dulce!!!! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )

#19
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 19:09

Am uitat: de vineri am ciclu [bang] ... insa m-am bucurat ca a fost f. putin - de abia a curs, azi chiar deloc - si fara dureri. Mama spunea ca asa-i primul dupa nastere si ca poate reveni la normal ... eu sper ca nu, ca inainte era crima si omor ... Na, sa vedem! Voi cum stiti, am intrat in normal? Pot calcula acum zilele fertile? Ca la noi asta-i metoda contraceptiva. Sa nu dau gres ca nu vreau asa repede un al doilea urlator ;) ... ce naiba intreb aici ca de fapt noi suntem pusi la "regim" ... ca sa vedeti unde-mi sta mie capul! ;) Nally, felicitari lui Sebi ptr. cacuta fara ajutor! S-o tina tot asa! Si tie o [flo] ptr. listuta cu zilele onomastice! [pup] Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )

#20
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 20:03

Irinusha ce bine ai petrecut in week-end! bravo [pup] pt. Cris Mona felicitari pt mica crestina! Ioana te asteptam mai optimista [:X] Mihaela sa fie toata saptamana ca ziua de azi [:D] si Horia sa fie cumintel si sa o lase pe mamica lui la o mica discutie cu fetele pe forum [;)] Nally , Madutza [pup] pt vorbele bune. Mamaleone multumim pt. sfaturi! Fetelor azi a venit doc si l-a vazut pe Rares...este in mare bine,ne-a dat picaturi pt ochisorul care curgea(un inceput de conjunctivita,luata din spital...),un complex de vitamina B trb sa luam pe langa vit. D,ne-a prescris in loc de Sab Simplex, Debidrat(cred ca am scris corect [:I])si nasucul este putin infundat nu pt ca ar fi racit ,ci pt ca ar mai avea pe acolo secretii.E si acum bomba aia mare...trb sa fac "proba laptelui" pt ca s-ar putea ca maimutica sa nu se sature cu lapticul de la mine [:(] Am vorbit cu Laurina si se pare ca si ultimul [copil] din suita de mai-iunie o sa vina pe lume.Maine se interneaza si o sa ii induca nasterea. Iuliana & [bibe]Rares


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -