Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (30)


137 raspunsuri la acest subiect

#11
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 03:19

Mai da' chiar ca e liniste p'aici! Unde's fetele? Eu cred ca s-a lasat cu o inca intilnire pe seara asa numai fetele, ca sa ne faceti si mai geloase[il] Adameasco imi pare bine ca esti multumita de pompita! Ma bucur ca merge treaba la killarit mucii, mama lor de mucisori[:D] Da' Luca a plins, te-ai chinuit greu pin sa faci "curatenie"? Vilma mersi de complimente[flo], Asa glumim si noi, ca Aldo o sa fie un cuceritor[hot] printre nemtzoaice, pai cum altfel la romanas cu singe de italian si spaniol[:D]. Distractie placuta la mare! Bucura-te de concediu, daca mama ta e obisnuita cu Tudor pai n-ai de ce sa-ti faci probleme. Las ca stiu ca ai sa inrosesti firul de telefon[:D] Carmen, Matei e superb! mai da' ce-a mai crescut! Si are niste picioruise cu colacele! Mama, mama e strong , asa de la pamint! sa-ti traiasca si sa va bucurati de el. Mi-a placut poza lui in leagan, ce fericire! Eu ma gindeam ca poate e prea devreme pt leagan, dar vad ca nu. Curind luam si noi unul, sa vedem pe unde gasim loc sa-l punem. Ven, pai cum mama abia acum ati trecut la camere separate? O sa vezi ca toul va fi bine, nu-ti mai fa griji! Ei sunt barbati independenti[8D] Allya ce ma bucur ca Alex ia in greutate bine, ma bucur mai ales ca ai cu cine sa-l lasi fara griji! Ma bucur pentru tine ca muncesti, pentru ca ai un domeniu extraordinar! Si mamica si cercetatoare si sexoasa, pai ce mai! Full menu! Si stiu ca brunetele sunt mai exotice si mai misterioase[vampa], lui Alberto brunetele ii plac, dar eu cred ca pe mine ma prinde mai bine mai blondin. Dar nu-i nimic e bun asa cite o schimbare, tin flacara atractiei aprinsa[;)] Elena felicitari pentru dintisori! Noi tot stirbi suntem. Mey tu zici ca-i frumoasa poza cu puiul de neamtz, dar iti dai seama ce bestiala ar fi o poza intre pui nostri de latini[hot][hot]. Vai ce super ar fi! Felicitari pentru propunerea pentru reclame! E mare lucru! Eu as fi cea mai mindra! Intreaba dr sa vezi ce spune, daca e obositor pentru Alvaro. Dar cum ti-am mai zis, am vazut o emisiune aici despre copilasi care au avut operatii la inima. Toti absolut normali, cu energie ca si ceilalti copii, la fel de puternici, si cica astia mici au asa o putere de refacere ca e mare greseala din partea parintilor sa-i cocoloseasca exagerat, adica sub nici o forma nu trebuie tratat ca un copil bonlav. DAR vorbeste intit cu dr! NEAPARAT! Eu asa as face in locul tau. Si apoi nu e de mirare ca v-au propus si voua, ca sunteti toti 3 buni de reclama! Sunteti niste frumosi! Mersi de complimente, de aia m-am pus cu gura pe tine si ti-am spus ca daca vrei sa slabesti POTI! Cum mey tocmai in niste kg in plus sa mi te impotmolesti, tu asa fata luptatoare[;)]. Dar asta e secretul, usor , usor, sa nu te pui pe cure de slabire din alea cu o juma de ou fiert dimineata si o frunze de leustean seara. Ai citit cartea lui monti? Anyway tu esti frumoasa ca asa te-a lasat Dumnezeu dar daca te-ai simti mai bine mai slabuta atunci curaj si cu rabdare inainte! Mai am inceput mesajul asta de 3 ore si nici acum nu l-am terminat, ca fac peste la cuptor si alerg pe scari de la bb din 5 in 5 minute pt ca astazi a avut chef de dormit numai pe burtica! El care pin' mai acum 2-3 sapt facea criza numai daca indrazneam sa-l las asa 1 minut! Astazi dimineata si la prinz a dormit pe burtica dus! Si acum la fel vrea. Cred ca o sa am noapte alba din cauza grijii! Fetele, am sa pun numai 2-3 poze din culise de la spectacol, celelalte poze le am in citeva zile. Sa nu va uitati dupa una blonda ca nu-s io[:D]. Una mai bruneta in cel mai tipator verde, ca si-acum regret ca am comandat costumul asta, dar asta e, Alberto ma ucide daca-i zic ca vreau altul, ca-s scumputze. Nu-s cine stie ce pozele, dar asa sa vedeti cite ceva, ca de cind va bat la cap cu cel dans al meu:) Fetelor sa vedeti voi ce inseamna alta mentalitate aici, eu m-am crucit sa vad dansind femei de 40-50-60-70 de ani! Bravo lor, ca nu se plafoneaza din cauza virstei! Bravo lor ca nu au inhibitii si au un asa hobby sa le mentina in forma fizica si mai ales spirituala buna[cool] Gata fug la somn, am scris un roman!! [pup] Vikinga& bb Aldo http://community.web...user/vikinga109

#12
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 04:15

Wow! Pai de ce zici ca nu iti place culoarea noua a parului si cea a costumului? Ca amandoua arata beton pe tine [:D]. Per ansamblu, te-au incadrat bine la categoria de adolescente [:D]. Arati super si se vede ca v-ati si simtit super. http://community.web...ser/carmen77102 http://community.web...ser/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003

#13
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 04:37

Sic,sic, fetele, eu am vazut prima pozele asa ca-mi dau cu parerea. Vikinga, dar e super culoarea costumului si-ti vine foarte bine, in privinta parului, te superi daca zic si eu ca-ti sta mai bine blonda? se vede parca mai frumos in pozele de la mare. Si-n poza cu adevarata adolescenta, mie sincer imi place adolescenta mai "coapta" decat aia adevarata. Da' mai vrem sa mai vedem. Acum in legatura cu intalneala, mare fassssssssssss, adica m-am vazut doar eu si Fleur. Adameasco, te-am lucrat daca n-ai venit, cica mi-o da mie de nora pe printesa ca Luca i-a inselat asteptarile, si vreau sa-ti zic ca are niste ochisori albastri absolut superbi. Ei, e putin mai mare decat David da' recupereaza el. Rose se uita la el si chiuia si asta se punea pe-un plans, acuma nu stiu daca era impresionat sau disperat. Oricum, dupa ce-a dormit vreo ora si-a dat seama ca fata are cele mai bune intentii si-a devenit mai prietenos. Eu am ajuns putin dupa 11, Fleur si sotul ei erau acolo de mult, Dana nu stiu da o fi ajuns, Julia m-a sunat pe la 12,30 ca abia atunci terminase programul de dimineata cu maimutica si cum eu am zis ca nu pot sta decat pana pe la 13,45 a zis ca nu mai vine, Adameasca a lipsit motivat si nu stiu daca mai era cineva. Fleur e o dulce, si sotul ei, dar sa nu ma spuneti, saracul a fost destul de stingher ca noi am tot turuit in romana.Cum insa trebuie sa mai apara Andreeacc, Onutza si Sympa poate mai reusim sa ne vedem cu toatele. Am doar cateva poze, insa puteti s-o vedeti si pe Fleur ca eu una n-o vazusem pana atunci in nici o poza si-am recunoscut-o dupa.... carucior si copil, nu radeti. va pup, http://community.web...er/lilianacsaki

#14
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 05:05

sunt ultimele 4 poze de la "intalnire Tineretului" http://community.web...er/lilianacsaki

#15
dpintilie

dpintilie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 10:29

Helloooo! Am vazut si eu poze!!! Liliana,Fleur, frumosi copii aveti!!! Sa va traiasca! Mai ce va invidiez eu pe voi pentru intalnelile astea!!!! Io in Cluj nu am pe nimeni [:(]. Vikinga, am deschis pozele cu nerabdarea cu care bei prima gura de cafea de dimineata...Iti dai seama, dupa atata asteptare...Mai ales ca nici nu reusisem sa vad nici macar costumul inainte... A meritat asteptarea! Mai, dar tu arati betoooon.... Sincer, inca ma uit la poze sa vad care culoare a parului imi place mai mult... Initial am zis blond, dar cand am ajuns la ultima poza unde am reusit sa te vad ca lumea.... Eeeee... Nu stiu ce sa zic, pe bune...Si bruneta arati extraordinar de bine... Iar despre costum: nota 10, de ce zici tu ca ii tipator??? Si lasa-ma mai cu faze de genul "adevarata adolescenta"... Tztztz, sper ca nu jignesc pe nimeni apropiat tie, dar o bagi sub maneca pa adolescenta respectiva...[:D][:D][:D] Carmen,io ti-am mai zis ca ii frumos tare Mateiutzu...Acuma ma repet, dar ii frumos tare Mateiutzu vostru!!! Pozele in leagan sunt superbe si mai are una cu tati, in care are o privire smecheroasa...E tare scump. Si seamana cu tine.. [:D] Ileana, chiar ca si-a batut orice record fiu-tu!!! Unde o incaput atata lichid? Aaaa, pai stai ca e vorba de Luca, si el e uriasul grupei [:D]. Despre dus: mai nou noi ii facem baie la Andrei in vana mare...si inoata si se agita de numa. Il spal pe cap si il clatesc apoi cu dusul, asa, turnat direct pe cap...Si ii place la caca...[:D] Iar despre gusturile lui Luca in materie de papa...Pai te invidiez de numa, ieri i-am dat fructe cu branza si o iesit mai acrisor...Asa ca am putut sa uit de ele si i-am dat lapte cu gris... Felicitari pentru umblat, dupa cum spuneam, fiu-tau e un Superman, mai... Ven, azi m-am delectat cu 2 albume cu voi. Cele mai nou modificate/adaugate. Auzi, pe mine m-a socat o poza cu Markus. Socat, in sensul bun [:D] Tu ai observat ce mult i s-a schimbat fetzisoara, ce matura e??? Am vazut asta in prima poza, cea cu Tinuta de vara... Eu am observat ieri la fiu-meu o schimbare majora de "fatza" [:D] Nu radeti, mai, de mine, pe bune, si eu si tat-su ne-am uitat ieri la el ca boii la poarta noua (ca vitei nu mai suntem[:D]) ce schimbat e fiu...O sa fac azi niste poze si o sa pun...Se intampla ceva cu ei pe la varsta asta? Sau am eu halucinatii (si Luci la fel)...Felicitari pentru idea cu bradutzul, e tare faina..Si bradutzul e fain! Sa creasca mare si Markus si bradutzu!! Si eu m-am gandit la asta candva, da va zic eu mai incolo de ce nu am pus-o in aplicare... Felicitari pentru prima noapte de separare [:D] Ai fost simpatica la faza cu "saracii" parinti...Stiu si eu ce inseamna, ca pana il bagi in pat, pana pandesti daca a adormit...Adormim si noi si gata cu orice incercare de relaxare, if you know what I mean [:D][:D] Si pe mine ma bate gandu sa-l mut, dar e mai naspa, ca patul trebuie desfacut ca nu incape pe usa...S-apoi daca tre sa-l aduc inapoi pe copil, iar desfac patul. Plus ca trebuie sa pun jaluzele la geam, ca dimineata e un soare in camera cealalta( si acum ma chinui sa vad ca lumea pe monitor, ca bate soarele de numa). Andrea, in legatura cu supica..Io alt sfat nu am decat rabdare si perseverenta. Eventual ingroasa un pic supica si treptat mai lungeste-o...Alta idee nu am... Allya, ma bucur tare mult ca sunteti bine...Tot asa inainte [flo]. Elena, felicitari pentru reclama..Si eu zic sa intrebi medicul si daca e ok, nu rata ocazia... Toti trei sunteti niste frumosi, asa ca "tot inainte"..Bineinteles, daca e ok sa-l expui la Alvaro la chestii de astea...Si eu stiu ca bebelusii se refac foarte repede, au o capacitate de recuperare mult mai mare decat noi, dar tot mai bine e sa intrebi inainte... Vilma, si eu cred ca a vomat din cauza bucatzelelor mai mari. Si al meu face la fel daca prinde bucati mai mari de papa. Bine, el nu vomeaza, dar isi face greata si e pe punctul de a da la ratze. Cred ca seamana cu mine, io urasc sa vomez asa ca ma tot chinui si ma abtin de la chestii de astea...[:)] I-am dat la Andrei o data cu bucatzele mai maricele, sa vad daca accepta. Dar cum el nu stie sa mestece, inca suge continutul din linguritza si apoi inghite, cand ajunge cate o bucatzica in gat, odata il vezi ca face urat... Asa, azi am fost matinala rau...M-a trezit fiu-meu pe la 4, l-am luat in pat, a mai dormit pana pe la 6 fara ceva si apoi am stat cu el pana pe la 7 cand a adormit din nou(dupa papa), iar eu am zis ca profit de ocazie(ca nu mi-e somn), fac o cafea si tzusti pe DC...[:D] Ieri am "aruncat" la cos toate sfaturile pediatrice si i-am dat la Andrei sa pape ce am mancat si noi...[:D] Bine, cand am gatit m-am gandit la varianta asta asa ca am gatit destul de dietetic.Prin urmare fiu-meu a papat ieri la amiaza: 150 de supa cu zarzavaturi, conopida, carne de pui, macris(in loc de bors sau smantana). Apoi felul 2: 150 de mancare de dovlecel(cu tot tacamul:iaurt, un pic de bulion, faina,marar)+ jumatate de galbenus. A papat 300!!! in total, si noi am stabilit un nou record! Apoi m-am speriat o tura([:D], of course, ca stiam bine ca am facut-o lata) ca mi s-a parut ca a avut diaree(la o prima aruncare de ochi in Pampers)...dar nu a fost asa...A fost doar mai moale din cauza de legume multe, zic eu. Apropos de Pampers, am ajuns la marimea 5 chiar daca nu avem nici 9 kg inca. Dar aia numarul 4 mi se pare ca il strang, si surpriza e ca numarul 5 nu ii este mare...E ok. Sa va zis de ce nu plantez eu copacel...Noi stam intr-o casa cu mai multe ap. Si in aceasi curte mai este o casa(acelasi proprietar). In CLuj asta e mai nou afacerea zilei, constuiesti o casa, o compartimentezi in mai multe ap. si le vinzi. Partea proasta a fost ca atunci cand am cumparat ap. nu am stiut la ce sa ne uitam, ce sa verificam...Asa ca izolatie fonica ioc, intre noi si vecinii de sus nu exista placa de beton!!! Si mie imi vine sa urlu... In plus de asta copilul fostului proprietar sta in cealalta casa(copil=barbat la 36 de ani, neinsurat)si are niste idei de viata mai dubioase(inclusiv droguri, am auzit) si azi dimineata de ex urla muzica la el. Plus ca avem o piscina comuna(e mult spus piscina, e o vana mai mare[:D]) si face chefuri in timpul verii...Prin urmare noi ne-am cumparat o bucata de teren in Cluj si peste cativa ani o sa construim o casa si ne bagam picioarele(scuzati expresia) in toti looserii...Ca io una m-am saturat de toate astea(galagie, alcool, certuri cu prietena lui). Faza cea mai tare e ca noi ne-am cumparat ap asta ca sa scapam de galagie, ca aveam un Internet cafe exact sub ap. nostru inainte...Si am sarit din lac in putz.Asta e, pana nu ai casa ta nu ai ce sa pretinzi...Si atunci nu e sigur ca vecinul din dreapta nu-si scoate boxele pe terasa la 3 dimineata...De aia io una nu vreau sa mai fac nimic in casa asta si in curtea asta. Locul e super fain aici, e linitita zona...si curat aerul, dar ce folos....Si degeaba ne certam cu el, ca tot asa face, cum vrea... Gata, ca am scris incredibil de mult... [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.web.../user/dpintilie

#16
dpintilie

dpintilie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 11:12

Me, again! [:D]
[s][s][s] pentru Matei Gabriel! Sa cresti mare, sanatos, destept si frumos!!!

Ven, de unde ati cumparat scaunelul ala de pus in vana? Si eu vreau sa cumpar si in Cluj nu am gasit inca...


[pup],Dana si Andrei(12 dec 2003)

http://community.web.../user/dpintilie

#17
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 12:10

Pai asa-mi place de tine, mai Dana, sa scrii muuuult, sa am ce citi [:)] Inca o noapte super la noi, ne-am culcat la 10 fara, am dormit fara pb. pana la 6, luat in pat la noi, dormit pana la 8!! Cand zic "noi" ma refer la mine si Markus, adecatelea am dormit amandoi de la 10 seara la 8 dimineata!!! [cool] Laum in continuare Saprosan, ieri a facut kki doar de 2 ori, deja e mai pastos, nu mai e "imprastiat" [:)], azi a facut in schimb de 2 ori deja........Sa speram ca vom fi apti de vaccin marti. Am fost ieri la Selgros, cautam covorase din alea de pus pe trepte la scara, ca tot tragem trante toti din casa, si of course ca aveau cate 2 buc. din fiecare model??? [bang] Pai sa nu-i impusti??? Eu am cedat nervos, si dupa ce mi-a tot explicat aia ca putem face comanda, care vine in 2 sapt. etc. etc. , n-am mai zis o vorba, i-am intors spatele elegant si m-am dus la alt raion. Cristi a zis ca am innebunit, ca ce m-a apucat, dar efectiv nu pot sa cred cum aduci tu la vanzare 2 buc. de covorase????????? Outrageous!!! [:)] Ma rog, i-am luat la Markus cereale Milupa de 3 feluri, biscuiti de la Hero, a si molfait unul in masina, spre surprinderea mea, dar banditul prefera sa i-l tin eu in gura pana se topeste si inghite cate putin, ca el si-l baga pana-n gat si isi face greata [:D] Dana, voi ati facut deja vaccinul? Apropos de Pampers, noi am trecut cu succes pe Libero, marimea 4, care-s muuuult mai faine, au elastic la spate si nu-l starng pe copil, si nu-s asa "pline de gel" ca Pampers, sunt mai subtiti si mai finute, dar la fel de eficiente....... Suportul ala de baie ni l-a adus socrela de la Germanica. Dar cre' ca am vazut si pe babycomfort (site) , cam la acelasi pret cu Germanica.(vreo 600.000 lei - 15 EUR) Noi deocamdata tot cu vanita in vana mare, inca nu trecem la chestii mai aventuroase ca abia a inceput sa ne placa apa, sa pleoscaim din picioare la baie si sa zambim cate putin........ Felicitari pentru meniul de oameni mari, tot inainte!! In curand nu mai gatesti decat un fel (adica 2) de mancare pt. tot familionul....... Liliana si Fleur, sunteti niste dragute, cu tot cu bebelusii vostri!!! Vikinga, mai dar tu ma enervezi la culme!!!Sa nu mai indraznesti sa te plangi de cum arati, ca esti bestiala!!! Pai pot sa moara nemtoaicele alea insipide de ciuda.........si costumul iti sta super!! Abia astept sa vad poze din spectacol! Ah, si ALdo seamana leit cu tine [olala], poate putin la gura si barbie cu sotul tau........ Carmen, daca iti zic ce frumos e Matei ma repet rau de tot........[:)] Cum va simtiti acolo? Mai spune-ne si despre tine cate ceva........ Ileana, sunteti feciori mari in toata regula, auzi tu ce "acrituri" ii plac la Luca...[:D] Pai de-aia ca-i el dulce destul.......[il] Bey, Dana, m-ai pus pe ganduri cu mutrele mature ale copiilor.........pe cuvand daca observ ceva.....mie mi se pare la fel de frumos [olala] in fiecare zi Markus [:p], asa ca.......da' ma bucur ca observa ceilalti si imi spun cum se schimba de la o sapt. la alta......Astept poze cu "Andrei-maturu'" [:D] Elena, pai v-am tot spus ca sunteti frumosi rau toti 3, poate acuma ne crezi si tu........Go get 'em!!! zic io.........[:)] Ma duc sa fac si io o baie cu spuma, cat doarme printul, c-apoi tre' sa revin "la comenzile Mariei sale" [:)] Va [pup] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.web.../user/rothgross

#18
danateo

danateo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 13:51

Din pacate noi nu am ajuns ieri la intalnire si asta din cauza vremii. Cred ca si celelalte mamici care nu au venit au gandit lafel. Insa nu mi-am pierdut spernata ca intr-o zi (cat mai curand) ne vom vedea. Poate stabilim o intalnire chear si in cursul saptamanii dupaamiaza. Ce ziceti? Fetele care au venit in tara cat stau? Liliana, m-am gandit ca o sa te superi pe noi... Dar lasa ca iti trimitem un [pup] si-ti trece! Dana si bb Matei http://www.geocities.com/bebe_matei

#19
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 14:56

am tras un oki pe pozele voastre si aveti niste bebelusi extraordinar de frumosi [flo][flo][flo] felicitari, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei. iar voi ... sinteti niste ... slabe!!! cum ati reusit? chiar nu v-ati ingrasat deloc??? Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#20
Yael

Yael

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 391 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 15:14

[hia] Ce mai faceti? Ce va mai plangeti voi de vreme si aici n-o sa vad un nor pana-n septembrie-octombrie si temperaturile sunt de 35-45 grade!!! Vroiam sa va intreb ceva[:D]... Dupa cartea lui Cernaianu, un bebelus de 7-9 luni trebuie sa manace cam 1.200 calorii pe zi........ Insa care o fi valoarea nutritiva? Ca asa pot sa-i dau 2 prajituri si gata o mie de calorii! Oricum, eu am facut ieri socoteala la Yael si mi-au iesit vreo 700 de calorii pe zi!!! De azi i-am dat si o feliuta de paine neagra la masa de dupa-amiaza... Poate si la masa de 17... Voi cum aveti orele de masa si cate? Imi mai spuneti si mie meniurile voastre, ce mai gatiti... Merci mult, Izzy & [copil]Yael (7 luni).


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -