Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Schimbari ce apar la fete


39 raspunsuri la acest subiect

#11
voljena

voljena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 18:41

fie-mea are 13 ani. ciclul inca n-a sosit, dar daca seamana cu mine mai are de asteptat 4 ani. niste cosuri micutze are, mai ales pe nas, poate o lasa mai usor cu machiatul (eu zic ca de la asta i se trage mai degraba), in rest isi epileaza parul de pe picioare si brate de vreo 3 ani, nu ca ar avea mult, ca n-are, si-i si blond, dar cred ca ma vede pe mine si imita (io mi-s bruneta insa). altminteri - crize de personalitate (prost inteleasa) face de cand o stiu, s-a nascut adolescenta... si lumea ma mai intreaba de ce nu am decat un copil mai ales in tara asta unde-si fac cate o droaie (in 8 ani de scoala, dintre colegii/colegele fiica-mii, ai de sunt singuri la parinti pot sa-i numar pe degetele de la o mana). au inceput sa-i creasca sanii acum vreun an, cateodata isi pune sutien cu umplutura si bluzite decoltate, alteori se acopera cu vesminte de la gat pana-n pamant desi sunt 30C. culmea ca la scoala s-ar imbraca ea cel mai sexy daca i-ar merge... zic eu ca i-o iau simturile inaintea bunului-simt. o cam las in plata ei cat nu mi se pare ca sare calul prea tare ca altfel vai de urechile mele... mai mult reusesc cu ea sugerandu-i lucruri si apoi facand-o sa creada ca de la ea vin... maestra a strategiei am ajuns, cateodata insa ma oboseste procesul asta tehnologic si o dau pe-a dreapta si mama-mama ce scantei ies!

#12
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 22:14

Maria nu prea are de luptat cu cosurile, are noroc. Vag, in perioada "fierbinte" mai apare cate unul pe nasuc. Desi nu are inca 12 ani, "i-a venit". Destul de regulat. Dar cu ceva dureri de burtica. Si din pacate, ne scoate din ritmul antrenamentelor. Arata sfarsita cand e gata perioada. Incercanata, trasa la fata, ceva mai slaba intotdeauna. Se considera foarte matura. A incercat primul sarut, dar n-o prea trage inima si la al doilea. Slava Domnului. Se epileaza. Prefera fustele pantalonilor, fiindca are "picioarele formate " :) Nu ma intrebati, ca n-am idee cum vine treaba. Conflicte majore nu avem. Dimpotriva, pare sa fie mai apropiata de mine ca oricand. Si nu prea o crut. Adica nu incerc sa adopt stilul "mama foarte tanara si ultramoderna". Ma iau de hainele ei, dar o las sa poarte ce doreste. Ma leg de muzica ei, dar o las sa o asculte. O incurajez sa faca mult sport si, spre fericirea mea, devoreaza biblioteca. Saptamana ce vine mergem la prima vizita la gine. Am eu programare, i-am propus sa ma insoteasca si s-a atarat incantata. Nu pentru un control, ci sa vorbeasca cu doctorita, sa vada care e atmosfera. Cam asa stau treburile pe Dealu' Clujului [flo] D.

#13
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 22:22

Chiar,cand ar trebui sa fie prima vizita la un control la gine???? Si Miru de epileaza.Pe picioare si subrat......neaparat.Pe maini s-a facut o data dar a spus ca nu se mai epileaza deoarece i se indeseste parul....Inghinal a incercat cu crema dar.....a durat putin"frumusetea".Noi deja ne gandim la varianta cu ceara pt zona inghinala....voi ce ma sfatuiti. Cat despre sani,au inceput sa-i creasca cam cu un an in urma.Miru umbla mult cu fuste...face mult sport si ma corupe si pe mine mai tot timpul sa mergem sa alergam sau cu bita prin parc. Miru acum are varicela si sper sa-i treaca cat mai repede. maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#14
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 22:24

aaaa......si Miru devoreaza biblioteca spre fericirea mea.acuma citeste cei trei muschetari....e tare incantata de aceasta carte! maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#15
oz

oz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 12:07

Mai fetelor, acum m-ati bagat in sperieti!!! Fiica-mea are aproape 11 ani, e inalta, plina de figuri dar nu are cosuri si sper ca nici ciclul nu o sa-i vina in curand [bang]. Eu aveam aproape 15 ani cand mi-a venit prima data si pana acum nu m-am gandit serios la asta. Ea stie despre ciclu dar mi-e asa mila de ea...sa-i vina asa repede, nici nu pot sa-mi imaginez. Cum se descurca fetele voastre? nu s-au deprimat? cum le ajutati? ce fel de tampoane folosesc? eu numai cu ob-uri dar cu ea ce sa fac? offfff!!!

#16
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:53

quote:
Originally posted by oz
Mai fetelor, acum m-ati bagat in sperieti!!! Fiica-mea are aproape 11 ani, e inalta, plina de figuri dar nu are cosuri si sper ca nici ciclul nu o sa-i vina in curand [bang]. Eu aveam aproape 15 ani cand mi-a venit prima data si pana acum nu m-am gandit serios la asta. Ea stie despre ciclu dar mi-e asa mila de ea...sa-i vina asa repede, nici nu pot sa-mi imaginez. Cum se descurca fetele voastre? nu s-au deprimat? cum le ajutati? ce fel de tampoane folosesc? eu numai cu ob-uri dar cu ea ce sa fac? offfff!!!
nu e cazul sa te ingrijorezi....Mirunei i-am cumparat Allways Duo Action cu 5 picaturi(culoarea rosie)si culoarea albastra(de noapte).Am incercat si Always Duo Action portocaliu(cu 4 picaturi) dar ne-am gandit ca cu cat e mai mare protectia,cu atat mai bine. Sunt unele fete carora le vine ciclul pe la 10 ani...generatioa asta e tare dezvoltata si schimbarile se petrec f. repede. Miruna nu s-a deprimat,si nici nu a avut dureri mari cand i-a venit prima oara.Cat despre cum o ajut....dandu-i sfaturi si amintindu-i ca e absolut normal ce i s-e intampla. Cat despre folos. ob-urilor de la o varsta asa de mica.....nu preea sunt deacord. Mult succes....si nu te ingrijora. maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#17
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 22:48

Malinei inca nu i-au venit musafirii, cu toate ca-i cat mine. Da are timp. E si ea pregatita sufleteste pentru asta. Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#18
slakje

slakje

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 00:29

Dragele mele mamici eu nu sunt mamica de adolescent dar asta nu inseamna ca nu va citesc si pe voi.Vreau sa va spun ca daca vretzi sa vedetzi cam cum fac si gandesc adolescentzii mai aruncatzi cate un ochi pe forumul revistei coolgirl.E o revista romaneasca pt adolescentzi, eu o mai cumparam in Romania pt nepotzica mea de 13 ani , stiu ca ea si-o cumpara de fiecare data cand apare. Este si un forum, plin de adolescentzi romani care locuiesc in tzara si in strainatate, il stiu tot de la nepotzica mea, ea isi cam face "veacul" pe acolo [:D]. Deci prietene dragi la spionaj pe coolgirl.ro [:D]. Va pup, Alina.

#19
annie_xtreme

annie_xtreme

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 352 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 00:36

Buna seara Nici io nu sunt mamica de adolescent..de fapt nu sunt nici mamica, si nici nu cred ca o sa fiuu prea curand. As putea spune ca abia am terminat c adolescentza..(5 ani acolo..nu conteaza) Am vazut si in alt topic un link pentru coolgirl.ro/forum si am intrat si eu din curiozitate. UAU. Mi s-a facut instantaneu ..frica de generatia asta tanara. Eu la 13 ani aveam si "rushi" si visam sa ma sarut cu un baiat dar nu....ce spun fetele alea acolo. Si nu sunt super -pudica. In primul rand ca isi dau sfaturi SUPER proaste (atunci cand nu se injura mai rau decat ultimii birjari). Oare parintii acestor copii cum se simt? M-am ingrozit. Nu stiu despre nepotica ta, dar eu sper din tot sufletul ca ale voastre fete sa nu fie niciodata 'cool" asha cum sunt copilele de pe forumul ala Sper ca nu i-am facut prea multa reclama cu ocazia asta. [ups]

#20
slakje

slakje

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 00:43

[:D], da stiu la ce te referi.Si eu am avut menstruatzie la 11 ani si prima data m-am pupat pe la vreo 16 ani intr-o gara...(haha, acum sa vezi amintiri).Nepotzica mea e foarte cuminte, stie 3 limbi straine(pe bune) , e la liceu german in Timisoara, e cuminte, frumoasa, respectuasa. Ceea ce am vrut eu sa zic e ca se mai poate spiona si in felul acesta si exista forumuri pt adolescentzi unde chiar potzi sa afli multe din ce le trece copiilor prin capsor. [:D], sper ca nu am suparat pe nimeni pe aici [:D], Alina.
quote:
Originally posted by annie_xtreme
Buna seara Nici io nu sunt mamica de adolescent..de fapt nu sunt nici mamica, si nici nu cred ca o sa fiuu prea curand. As putea spune ca abia am terminat c adolescentza..(5 ani acolo..nu conteaza) Am vazut si in alt topic un link pentru coolgirl.ro/forum si am intrat si eu din curiozitate. UAU. Mi s-a facut instantaneu ..frica de generatia asta tanara. Eu la 13 ani aveam si "rushi" si visam sa ma sarut cu un baiat dar nu....ce spun fetele alea acolo. Si nu sunt super -pudica. In primul rand ca isi dau sfaturi SUPER proaste (atunci cand nu se injura mai rau decat ultimii birjari). Oare parintii acestor copii cum se simt? M-am ingrozit. Nu stiu despre nepotica ta, dar eu sper din tot sufletul ca ale voastre fete sa nu fie niciodata 'cool" asha cum sunt copilele de pe forumul ala Sper ca nu i-am facut prea multa reclama cu ocazia asta. [ups]



Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -