Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Mai - Iunie 2004


142 raspunsuri la acest subiect

#141
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 15:30

Pai asa sta, fara caciulita, am citit si io acum in "Mama si sugarul"-, n-are nimic. Cred ca ii era cald, mititica,cand incepuse sa planga,acu doarme, n-am treaba cu ea, nu pot sa cred, si ieri a dormit, aseara ce-i drept, adica pana la 11 30 noaptea, vreo 4 ore, de patrulam prin casa de la 3 noaptea la 6, n-a vrut sa doarma, a fost si tare cald. mai, eu cred ca mie mi-a venit ciclul, ca citisem aici pe site ca cica intre 6-8 sapt de la nastere vine, si la mine e cam mult, oricum maine merg la doctor, voi ati fost la doctor dupa 6 sapt. (in afara de Irinusha,ca ea stiu c-a fost si a torturat-o ala, sa ma astept si io maine la asta, uf!) mai mamici, cum reusiti voi sa slabiti asa, ca eu am scapat de 6 kg dupa nastere, si de inca vreo 2 pana acum, da' merge incet de tot,sper sa mai dau jos inca. Gabitza, ce bine de tine ca n-ai avut durerile alea nashpa de epiziotomie,ai avut epidurala? Eryka, te cred ca ti-e greu, asa dormea si Ingrid a mea la inceput,de ma "laudam" ca doarme toata noaptea, si tot la fel si-a schimbat programul apoi, cred ca asa dorm ei la inceput, mai mult, ca si eu ma minunam ce copil bun am :)) de doarme toata noaptea. Mamaleone,de ce neaparat ceai de pelin? adica cum de-ai ajuns la asta, eu pun ceai de musetel, sau combinatii de musetel cu tei, iau cutii din astea pe care scrie ca-i contra insomniei, dormit bine,etc, doar-doar o dormi si s-o relaxa si fatuca mea, da' de unde! Si dupa ce mananca atata se mai agita, ca tot regurgiteaza mult,uneori. Acum mai nou se misca de pe planul inclinat,pe care o pun,dupa masa, sa stea cu capul mai sus, se misca pana ajunge sub plan,la orizontala,si apoi incepe sa tipe, ca nu-i place pozitia, uneori insa sta asa linistita,cre ca se mira si ea ce lucru mare a facut,s-a miscat atata :)) am si eu un san care ma doare,intr-o parte, nu stiu de ce, sper sa mai vad in timp. va pup, mi-e tare somn, ca deh, n-am dormit azi noapte.

#142
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 15:51

Piatra Lunii, eu il scot cu caciulita, da la noi mereu bate vantul chiar si cand e cald-cald si mi-e teama, da daca e asa cald si fara vant eu cred ca e ok. In casa eu il tin numai fara caciulita, i-o pun doar dupa baita cateva ore, da e o caciulita subtirica. Eu zic sa ii spui doctorului de sanul dureros, ca tot ajungi pe la el.De ciclu nu stiu ce sa zic, eu stiam ca vine mai tarziu daca alaptezi. As vrea sa inceapa si al meu sa doarma asa bine... Ieri a dormit binisor ca am mers mult cu masina si acolo adoarme, da acasa...:-( E bine cand e tati acasa ca ne mai plimbam mai iesim si noi din rutina zilnica. Noaptea de vineri spre samabata a fost urata, am umblat cu el prin casa si tot nu se calma de dureri. Bine ca nu e asa in fiecare noapte ca nu stiu ce as face. Tot ieri m-am tuns si m-am vopsit, sotiorul meu a fost cel care m-a incurajat, ca eu as fi vrut da ma gandeam ca dureaza mult si plange bebe de foame. I-am dat si un pic sa suga cat am stat acolo, va imaginati ca a durat ceva. M-am tuns scurt ca sa fie comod ca n-am timp de aranjat parul acum cat e bebe mic-mic. Pupici ca plange Strumfu' Irina si [copil] Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)

#143
madutza

madutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 17:38

Irinel, si eu tocmai m-am vopsit si acum am parul ud, iar d-soara e la tzitzi, asa ca scriu doar cu o mana. Maine imi vine coafeza si ma tund, imi fac suvitze si ma coafez. Asta e, ma pregatesc pt. botez. Iri mi-am gasit si o tinuta, care sa imi vina bine (wow, miracol). Este orochita simpla, lunga din voal cu imprimeuri pe bej-maro si pe deasupra un sacou crem cu maneca scurta si cu marginea din imprimeul rochitei. Nu e f. pretentioasa, ca nici botezul nu va fi. Ne-am hotarat sa inchiriem o vila la Breaza si sa facem gen picnic. Stiu ca se da un cadou la nasi, cam ce valoare trebuie sa aibe? Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -