Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)


519 raspunsuri la acest subiect

#31
elena_oona

elena_oona

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 10 iulie 2004 - 20:56

[quote]Originally posted by Irimell
[help] Tot eu cu galustele cu prune...Pe aici nu gasesc pesmet si nu stiu cum se face. Ma poate ajuta cineva?[help][pup]Multumesc mult,Irimell[/quot]Mama mea cand nu avea pesmet la indemana,faramita miez de paine mai tare (paine care se poate faramita miezul) si-l prajea in putin ulei sau unt.apoi adauga zaharul.....Elena&baby girl[zana](DPN 24oct.2004)

#32
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 10 iulie 2004 - 21:28

quote:
Originally posted by elena_oona
[quote]Originally posted by Irimell
[help] Tot eu cu galustele cu prune...Pe aici nu gasesc pesmet si nu stiu cum se face. Ma poate ajuta cineva?[help][pup]Multumesc mult,Irimell[/quot]Mama mea cand nu avea pesmet la indemana,faramita miez de paine mai tare (paine care se poate faramita miezul) si-l prajea in putin ulei sau unt.apoi adauga zaharul.....Elena&baby girl[zana](DPN 24oct.2004)
[pup][pup]Multumesc muuult,Irimell

#33
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 22:24

Dragelor, nu gasesc [bang] reteta de musaca de vinete cu carne...am gasit numai reteta de post...Unde sa mai caut? [flo]Numai bine, Irimell

#34
elena_oona

elena_oona

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 20 iulie 2004 - 03:09

Cer ajutorul fetelor care au facut reteta de prajitura PETRE ROMAN.Am luat-o si eu de la index-arhive.Dar nu stiu cum sa fac foile [bang].scrie asa: 8 oua,8 linguri zahar,8 linguri nuca macinata,putin bicarbinat stins in zeama de lamiie,4 linguri faina. se fac 4 foi pe dosul tavi. Deci cu ouale e treaba[:D].se pun asa intregi, sau se bat albusurile spuma???? multumesc! Elena&baby girl[zana](DPN 24oct.2004)

#35
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 20 iulie 2004 - 17:35

Am gasit reteta de musaca de vinete, asa ca nu mai cautati. Ma duc acum sa o fac...Tineti-mi pumnii sa imi iasa! [flo]Numai bine, Irimell

#36
Brinnie

Brinnie
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 15:12

Etse adevarat ca laptele pt. bebelusi se poate pastra in frigider?Eu am 2 copii - o fetita de 2 ani si un baietel de 2 luni.Pe amandoi i-am hranit cu NAN. De curand, ma plangeam eu ca Victor se scoala din 3 in 3 ore si vrea sa manance si pana apuc sa fac laptele, scoala tot blocul.O prietena mi-a spus sa fac seara cateva portii de lapte, pe care sa le pastrez in frigider si apoi sa le incalzesc.Eu stiam ca nu este bine sa reincalzesti laptele, ca se strica. Va saluta cu drag, Mami de Karina[fetita]si de Victoras cel gras[copil] Bri

#37
schuster laura

schuster laura
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 iulie 2004 - 11:52

Hallo Brinie! Intr-adevar este adevarat ca se poate pastra la frigider laptele deja pregatit. Si mie mi-a mers la fel cu baieteii,acum cel mic are eja 3 1/2 ani. Inainte sa merg la culcare pregateam doua sticle cu lapte care ma salvau de plins in timpul noptii.Le incalzeam la microunde ca.1-1/2 min.pineam biberonul agitam bine sticla si cel mic era fericit si pite-am dormi fericiti mai departe. Uni spun ca nu este bine sa pregatesti si sa tii in frigider la fel microundele se spune ca nu sint sanatoase,dupa cum auzim parerile sint diferite. Nici una din aceste pareri nu mi-au afectat sanatatea copiilar. Deci cu incredere incearca si siguri o sa fiti multumiti. Numai bine tie si familiei tale si UN SOMN USOR TUTUROR! schuster laura

#38
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 03:39

Fetelor retzete de ZACUSCA avetzi undeva?

Gabbriela [flo] & Julian [bibe] web

#39
schuster laura

schuster laura
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 12:28

Gabriela cauta aici: Aici retetele de la arhiva: http://www.desprecop...994&whichpage=1 Laura schuster laura

#40
schuster laura

schuster laura
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 12:31

Incearca si aici: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=28683 schuster laura


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -