Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de august-septembrie 2003 (26)


141 raspunsuri la acest subiect

#1
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 13:51

...cont ... Freia si bebe Alexa http://community.web...m/user/freia_ro

#2
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 14:03

simona, mi-au dat lacrimile... dar m-ai pus pe traba ... si la mine sunt niste scame care ies din canapea...si ma duc sa remediez problema. Nu cxred ca as fi nici eu pregatita de astfel de socuri. Am ramas muta. Ce-o fi fost si pe capul surorii tale cand l-a vazut ca se ineaca nici nu vreau sa ma gandesc. Sa-ti revii si sa fii tare . Va pupacim pe toti patru, in special pe Dani Freia si bebe Alexa http://community.web...m/user/freia_ro

#3
simanoro

simanoro
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 14:17

Freia, Mih, multumim. Nu vreau sa va sperii, dar va doresc din tot sufletul sa nu vi se intample http://community.web...m/user/simanoro http://www.bebelusi....e.2003.home.ro/

#4
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 14:44

dana_ene Bine ai venit in clubul muscatilor!!! Credeam ca numai noi o patim dar se pare ca ... NU! Si musca daca nu o lasi undeva pana ne invinetzeshte. Si chiar daca o cert sau ma fac ca plang tot nu imi da drumu'. Stiu ei ce stiu! Simona Nu vreau sa-mi inchipui prin ce ai trecut! Fereasca Doamne-Doamne! Si sa speram ca nu se mai intampla niciodata nimic rau cu vreunul dintre bb-lusii nostri. Sunt atat de imprevizibili... Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.web...om/user/liliac1

#5
roxanica-mamica

roxanica-mamica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 15:25

Simona , sanatate puiului ! Si tie multa putere ! Iar noua , muuuuulta atentie ! Roxana [flo] & Marc [bibe]

#6
roisin

roisin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 15:43

Hai, ma, Simona, ca s-a zbarlit parul pe mine... [q] N-as fi crezut ca se pot intampla asa niste grozavii atat de usor. Slava Domnului ca s-a terminat cu bine, multi pupici, putere si curaj, cred ca inca esti zdruncinata. [:(] Mih, multa bafta astazi, tinem pumnii sa treaca usor si repede, sa nu-l chinuie pe Matei! O sa fie mai greu cateva zile, dar vor trece, gandeste-te ca e spre binele lui. Imi inchipui ce emotii pe tine... [:(] Mai, la intalnire venim si noi, nu cred ca avem altceva de facut... Sambata asta avem bairam ca se fac 10 ani de la terminarea liceului si e intalneala mare cu toata generatia. La cat de prost dorm de cateva nopti incoace, cred ca voi fi cel mai spectaculos zombie, mai ales ca prima parte a evenimentului se petrece chiar la liceu, incepand cu 10 dimineata. [:0] Am vazut ca puii astia ai nostri au aceleasi tabieturi cand e vorba de somn, faza cu scocioratul sub cearsaf si salteluta o face si fii-mea, ba isi ascunde si jucarii acolo cateodata, de ma umfla rasul cand dau salteaua la o parte. Se pare ca am doi catei, nu unul. [:)] Of, voiam sa zic mai multe, da' nu ma mai lasa pitica, revin mai incolo... http://community.web...com/user/r0isin http://www.bebelusi....ie.2003.home.ro

#7
Tango

Tango

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 16:07

Azi i-am pus Dariei amandoua piciorusele in ghips. Ea s-a nascut cu talpile deformate ( in forma de s), pediatrul mi-a tpt spus ca nu-i nevoie de consult ortopedic pentru ca se va remedia cu mersul dar nu am vazut semne de ameliorare si am dus-o la ortoped...si cum ma asteptam i-a pus piciorusele in gips...ooooooooffffffff Sunt amandoua si sunt pana sus la pampers, iar picioarele sunt flectate de la genunchi iar talpile sunt mult in exterior fixate si sunt grele rau de tot...nu va mai spun ce-am mai plans amandoua cand i le-a fixat...si trebuie sa le tina asa 4 saptamani...cum o sa doarma nici nu vreau sa ma gandesc. Cat despre mancat deja a inceput circul...o sa aiba puiul meu si la 1 an tot 9 kg. Si daca ati sti ce aroganti sunt doctorii pe aici mai ales cu strainii. Daca indraznesti sa ceri informatii mai detaliate despre ce se intampla iti raspund in doi peri cum ca tot nu prea ai intelege si cel mai bine este sa te iei dupa sfaturile lor si sa nu mai pui atatea intrebari ca tot prost esti...iar la final cand a vazut ca eu insist sa mi se explice si tot intreb si intreb a inceput sa vorbesca...romaneste!!!!A crezut ca eu nu inteleg ce-mi spune. Atunci i-am spus si eu plina de nervi ca nu de desene explicative si de ironii in romaneste am nevoie dar nici nu pot concepe sa plec fara sa inteleg de ce are o anumita conduita terapeutica si ca datoria lui este sa-mi explice, mai ales ca nu am venit intr-un spital veterinar, desi veterinarii iti dau muuuult mai multe explicatii...Sunt necajita si suparata pana la Dumnezeu...acum mai sta sotul meu putin cu ea...ce ma fc daca i se umfla picioarele sau daca i se opreste cresterea sau...imi pun tot soiul de intrebari, pentru ca de la spit tot bou am plecat... Sa ma iertati ca vin mereu la voi sa va povestesc cand mi-e greu dar chiar n-am cui spune, prieteni nu avem, parintilor nu le pot spune pentru ca de la 2000 de km nu au cum sa ma ajute dar se pot imbolnavi de suparare... Va pupacesc pe toate si pe puii vostri buni victoria si minunea mea Daria

#8
Tango

Tango

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 16:24

Simona acum am citit ce-ati patit...Dumnezeule mare...te inteleg asa de bine cand spui ca plangi de ieri...nici eu nu contenesc cu plansul desi stiu ca este spre binele ei ghipsul...Copiii astia ai nostri ne sunt mai mult decat suflet si lumina, sunt o lume intrega pentru noi iar cand ceva li se intampla parca s-ar sfarsi pamantul... Ma duc sa culc puiul... victoria si minunea mea Daria

#9
Rodica P

Rodica P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 17:32

Simona imi pare rau pentru voi, mi-au dat lacrimile cind am auzit prin ce ati trecut si ma bucur ca ati scapat cu bine ai dreptate Dumnezeu a fost linga tine. Mi-am adus aminte de ceea ce am vazut cind eram insarcinata cu Stefan. Am mers la spital la urgenta pentru ca avusesem un accident cu masina. Acolo era deja o mama al carei copil de doi ani se innecase cu piine si doctorii nu l-au mai putut salva. Nu o sa uit niciodata urletele de disperare si suferinta ale acelei femei. Doamne! daca si cu piine se pot inneca cum poti oare sa eviti o astfel de intimplare. Victoria Mult curaj si tie si fetitei tale Daria. Rodica si[copil] Stefan Daniel

#10
Anny

Anny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 17:51

Simona, ce sa zic......nu am cuvinte si nici nu cred ca mai are rost sa spun ceva. Poate doar, ca orice secunda de neatentie poate duce la niste accidente stupide. Pana la urma asa a fost si in cazul lui Sergiu. Eu strangeam borcanelele lui de mancare, tac-su era ocupat cu altele iar cainele a venit la copil care a intins mana la el. Intr-o fractiune de secunda l-a muscat.....si asta a fost. Acum e bine, azi terminam tratamentul cu antibiotic si mai avem 3 doze de vaccin antirabic. Mai are o vanataie care probabil va disparea in scurt timp. Altfel e bine, sanatos si vioi, ne termina pe noi [:D] ca alearga ca disperatul prin casa cu premergatorul. Seara dupa ce il culcam cadem amandoi lati de oboseala.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -