Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (5)


139 raspunsuri la acest subiect

#1
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 11 iunie 2004 - 19:51

[bibe] Oana_B

#2
Pucku

Pucku

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 599 mesaje

Postat 11 iunie 2004 - 22:01

Salutare mamicutelor si Bebeilor sunt bine dispusa ca am reusit si eu sa dorm bine azinoapte, de la 9.30 galusca, eu la 11 pana la 4.10 in prima faza apoi am mai atzipit cu galusca langa mine pe dimineata, dar ma simt super Legat de intrebari baie zilnic intre 8 si 8.30 e baia, rareori doarme in timpul asta si si atunci o trezsc sa o spal asa un pic, si tot timpul spal funduletul in chiuveta dupa Kk, numai daca e un part care se lasa cu stropi atunci folosesc servetele umede. iar pe fata cred ca spal de nu-s cate ori pe zi. acum ii dau cu ulei mineral pt niste bubute si nu o mai spal asa des pe cap acum in fiecare zi...motiv uleiul care-l aplic, ca altfel numai la 2 zile facem si noi gimnastica, amandoua, mami face pt spate [bang][bang][bang], BB ca asa-i bine, dar nu am carte fac asa dupa ureche, ii misc manile si piciorusele ca nu stiu altfel FETELOR CARE STITI SPUNE_TZI_NE SI NOUA[/red]nu tzine-tzi numai pt voi, asa in mare ce si cum masaj e in fiecare zi, dupa baie pana nu mai poate de foame alaptez dar nu ma mulg dupa masa, uneori dimineata ea nu mananca in timpul noptii, si daca seara nu papa amandoua tzitzicile dimineata ma trezesc plina si nu poate papa decat o tzitzi, asa ca tzitzi 2 o mulg si scot intre 120-180. dar numai dimineata pe zi nu ma mulg, de multe ori cel putin o tzitzi o goleste, asa ca urmatorul alaptat e de la ceal;alta tzitzi noi suntem fetita cuminte plangem deobicei de foame sau de la burtica. ea e toata ziua langa mine, ziua stam in camera noastra si doarme la noi in pat, aici e si calc. Daca plecam la bucatarie vine si ea cu bouncerul asa ca ma vede tot timpul daca nu doarme atunci tot timpul aude muzica si chiar daca mai stau la computer ma uit si ii vorbesc in fiecare minutel daca e de foame atunci o linistesc un pic si o pun la tzitzi, sau fac formula , deobicei am bibele facu tre numai pus la incalzit daca e de burtica atunci incercam sa ne linistim cat puitem de repede, incerc mai intai si o mangai pe burtica, apoi o lipesc de mine cu spatele si o masez incontinuare pe burti, daca nici asa nu trece o i-au in brate si o legan sii ii cant. E Evit sa o tzin prea mult in brate, in primul rand ca e prea grea. v-am spus ca avem trecut de 7 kg si spatele mi-e varza si daca e de leganat o pun in bouncerul ei si se leagana acolo. ce ma distreaza la bb? Tot e o dulcica in primul rand cum se intinde dimineata, si cum se misca cateodata zici ca e o fetita rusinoasa si timida. apoi imi place cand o cerd ca a dat lapticul pe afara si dupa ce se uita cateva secunde serios la mine incepe sa rada cand rade, cand zambeste, cand casca, cum se uita cateodata aprobator din cap, SAU MA CEARTA DIN PRIVIRI...E O DULCICA mai nou a invatat sa faca balonase din saliva si se tot distraza singura, iar eu sunt in extaz nume de alint cat casa: in primul rand e Bobitzica, Bibi, galusca, printesa, pisoi, iubire , inghetata si tot ce-mi vine la gura ata rosie am facut si eu rost de una, ca de soacra ca sa ne se deoache copilul dat am atarnat-o la un tablouas la ea in camera si acolo a ramas la noi Bb doarme cu mine dimineata, dupa masa de 5, asta pt ca nu mai doarme asa de adanc si mai povestim iar mai dormim 15 -20 min, mai atzipeste si mami si tot asa nu doarme in hainele noastre de pat, ca vine mami cu paturicile ei , si ea se simte foarte bine, stie ca mami e langa ea si e fericita ce sa va mai zic, fetelor care fumatzi nu va condamn, ca si al meu sot s-a apucat strasnic de cand s-a nascut BB[bang][bang][bang], dupa o pauza de vreo 2 ani, si tot zice ca de maine nu mai fumeaza, dar au trecut 4 saptamani cu vorba asta si maine ala nu a mai venit[bang][bang][bang][bang][bang] mi-a promis ca-mi face cadou de ziua mea, adica din 19 luna asta nu mai fumeaza. sa vedem am mai pus pozici noi adresa este: http://www.imagestat.../?id=4286587367 si cel vechi http://www.imagestat...m/?id=428667167 Pupici de la noi Corina si Stephanie

#3
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 00:31

Gata! Puteti vedea prima parte a siteului nostru cu bebei. Sa-mi spuneti cum vi se pare. Din pacate pt mine nu e meritul meu, ci al sotului meu, ca pe mine nu m-a lasat puiul inca sa ma ocup. Si acu scriu cu el in brate. Pe masura ce mai facem cate ceva o sa tot adaugam. Chiar si maine dimineata o sa ma vedeti ceva nou, probabil primele poze de bebei pe care le-am primit. Astept critici si sugestii... reclama mascata Roxana & Andrei Alexandru

#4
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 00:51

Roxana sunt o mamica de ian-feb si vreau sa-ti spun ca situ e superrrrrrrrrrr ......ati avut o idee geniala!!!!!!!!!![bis]...mi-a facut placere sa recitesc aceste povesti minunate...... O mica sugestie: ati putea pune mai multe culori.... Numai bine [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.web...er/sugarbabe134

#5
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 01:54

Roxi e MINUNAT!!Acum ma hotarasc si eu ce poze sa trimit!!Pupici si succes,si spune daca ai nevoie de ajutor!!! Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos....12000/my_photos

#6
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 03:44

ROXANA...super fain!!! Felicitarile noastre...esti o adevarata experta!!!![pup][:X] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#7
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 03:51

[cool][cool][cool] LUIGI, toata stima si respectul pentru ce ai facut...ramanem profund indatorate!!!Dam un suc [pepsi]( ca zicea Roxi ca nu bei alcool[;)])!!! [pup][dual][pup][dual][pup][dual] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#8
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 10:17

Roxana, FELICITARI!!! [bis][bis][bis][bis][bis][bis] E NEMAIPOMENIT!!! Totul e [cool][cool][cool] si introducerea si nu mai zic cand am vazut paginuta cu povesti! Te [pup] Simo si [copil] Iulia

#9
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 12:04

Mai dar eu ma tot uit pe album si nu-mi vine sa cred...sunt foarte entuziasmata...imi vine sa URLU de fericire...voi nu simtit la fel??? ROXANA & LUIGI, va iubim!!!!! [dual][pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#10
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 iunie 2004 - 13:01

[bum][batetoba][bum][batetoba]

[s][s]AMELIE[s][s]

http://f2.pg.photos....oarea/my_photos


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -