Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (19)


139 raspunsuri la acest subiect

#131
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 01:25

La multi ani Dariei! Sa cresti mare, frumoasa, sanatoasa si norocoasa! Fetelor, studentelor, bafta mare la examene si de la noi!!! Anita, felicitari pentru performantele micutei tale! Noi iar n-am avut conexiune 2 zile. Dar de acum m-am obisnuit! In dupa-amiaza asta a fost cam trist la noi. Pentru ca in prima parte a zilei n-am scos-o pe Erica afara si-mi era si foarte urit, am hotarit sa trag o fuga pina la sora mea. M-am dus cu tramvaiul si cu micuta in marsupiu (ma astept miine dimineata la niste dureri grozave de spate!). Pe scurt, dupa ce am ajuns si s-a jucat matusa putin cu micuta, a inceput giza sa plinga ingrozitor de tare. A plins asa vreo 2 ceasuri -cu intreruperi. La un moment dat mi-am dat seama ca era vorba de colici. Obisnuita fiind numai cu zimbete si hohote de ris de la copilul meu, va dati seama ca ma busea si pe mine plinsul. Imi era asa de mila de mititica!!! Pina la urma s-a linistit. Acum doarme dupa baita, masaj, papa. Bineinteles ca, dupa ce am ajuns acasa, a reluat zimbetele si joaca, dar se vedea in ochisorii ei ca e epuizata de suferinta si de plins, draga de ea! Multa sanatate bebelusilor si mamicilor! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)

#132
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 03:03

Anda am primit un costum de baie cu totu un roz cam tipator...da merge...dar deobicei il dau jos.... Am pus cateva poze in albumu "4luni" Ps.E atat de cald ca nu pot dormi sunt 28 de grade acum...iar eu nu pot da drumu la aer ca sa stricat si face frig rau de tot si mandra doarme cu noi.... [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.web...er/sugarbabe134

#133
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 03:31

Elena, ce rau imi pare pt. dragalasa ta!!! [pup] eu am fost azi la serviciu si de aia n-am mai iesit dimineata. iti trimit acuma imediat si pozele prin e-mail. gata, acu' le-am trimis iaca baietii mei dorm [nani] si eu n-am somn deloc!! si eu purtam inainte 85C la sutien, acum am unul 90D si am tras cu ochiul prin oras sa vad ce se mai gaseste la masura asta [bang]. nu-s deloc aratoase. la costume de baie nu m-am gindit inca. eu am unul intreg si daca nu voi gasi ceva potrivit il voi pune pe asta, desi nu-mi suride deloc [xx(] noi ne gindim sa mergem la mare in august-septembrie, deci mai am timp. noi am iesit azi afara mai spre seara, dar de unde dimineata era o caldura grozava, dupa-amiaza s-a facut un frig teribil. am pus doua pleduri pe Matei [:0] ultima descoperire a lui Matei este tusitul. ii place teribil si de citeva ori pe zi tusesete si se vede clar ca o face intentionat. eu ma prapadesc de ris cind il vad [:-)))] pina acum vreo doua zile pufnea din buze. acum a mai rarit-o cu asta si "tuseste". sau le alterneaza [:D] va dorim o noapte linistita Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#134
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 09:39

Buna dimineata [bis][bis][bis] !!! Anita- multumesc pentru raspuns !!! Eu intelesesem ca nu am voie sa il dau pe Matei cu crema insa cat de putin i-am tinut piciorusele la soare - cat ne [baietel] - si tot l-a prins asa ca la mare chiar vreau sa il dau pe tot corpul sa stau linistita. Mai dar ce precoce este Rachella ta [cool], super !!! Un [pup] de la Matei !!! Noi am dormit tare bine aseara de la 00.00 pana la 7.00, asa ca m-am odihnit. Acum amandoi baietii dorm si eu stau pe net [^]!!! Vremea nu se anunta prea stralucita astazi insa sper sa prindem macar o tura de plimbarica ca altfel nu avem stare. Oare la iarna ce ne facem [pegeam]? Roxana - sa ne spui cum ti-a mers la examen !!! Tinem pumnii !!! Va [pup] si o zi asa cum si-o doreste fiecare !!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

#135
DanaEma

DanaEma
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 11:05

Saptamana asta am iesit afara diminiata putin si seara in jur de o ora uneori chiar mai putin, nu putem din cauza caldurii. La TV nu se prea uita ii place sa stea mai mult intinsa. Ce mi-a venit mie sa deschid geamul sa o dezbrac de tot si sa ii pun un dvd cu desene, nu mi-a venit sa cred[olala]a stat 4o de minute, cand vedea o imagne mai colorata incepea sa dea din manute si picioruse. A adormit timp de cateva minute, apoi sa uitat pana la sfarsit. Eu si sotul meu ne uitam la ea ce reactie are la fiecare sunet si imagine si nu ne venea sa credem ca ea se uita atat de atenta. asa ca azi am vazut primul film de desene, ii spune Nemo. Daca nu il aveti merita sa il luati pentru bb. Dana si Jessica Sara(15 feb.2004) http://community.web...om/user/danaema

#136
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 12:11

Buna dimineata!!! Dana, Albert sta numai cu ochii in Tv cand e deschis, infdiferent ce-o fi pe post, dar nu il las eu,se uita fix pana i se rosesc ochii, nu s-ar dezlipi de el. Insa nu il las sa se uite, cred ca e prea mic pentru astea, intentionez sa nu-l las prea mult nici cand s-o face mai mare, sa ii selectam programele cat de cat, oricum nici noi nu ne uitam . Ane multumim de raspunsuri, am vazut si pozele, e tare grasunica dulcica ta si aratati tare bine amandoua!!![il] Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.web...user/monica1816

#137
ad_risnov

ad_risnov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 12:15

'Neata[bis]!!! Rares s-a trezit azi cu mare voie buna si s-a jucat singurel in patucul lui pana a adunat tot asternutul ghem sub el. Bineinteles ca la un moment dat ne-a dat alarma ca nu mai putea sta dragutul pe adunatura aia. Acum sta pe burtica si aduna toate jucariile si le gusta[:o)]. Anca, si Rares a avut o perioada de tusit la comanda. Eu cum il auzeam saream repede sa vad ce are copilul si el facea mereu figura asta ca sa ma duc la el. Asa ca l-am ignorat total si acum s-a dezvatat. Mai nou vorbim de numa si radem in hohote cand ne pupa tati la gatut[^]. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.web.../user/ad_risnov

#138
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 12:30

Vai ce de ati mai scris de cand nu am intrat! Pupici la mamici si bebelusi. La examen am facut bine si cred ca il iau. Mai am unul azi si gata! Pana la licenta din iulie. [bang] Felicitari pentru bebelusii precoce! A mea e innebunita dupa rasucirile pe burtica, tarare si apucare jucarele din pozitia pe burtica. Nu se da in vant dupa statul in fundulet. Numai la mama mai sta asa in brate, la mine nu. De exersat exerseaza numai in carucior. Dar evident nu e fan al statului in funduler si ma intreb daca e cazul sa ma ingrijorez. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

#139
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 12:32

Anca, acum faci nani dupa "bintuiala" de asta noapte? Multumesc pentru poze, le-am trimis si lui Vio. Poate iesim azi un pic, desi e cam rece. Sa iesim in prima parte a zilei ca sa nu patim ca ieri. Erica doarme, cu toate ca ar fi timpul pentru masa de fructe, dar nu am de gind sa o trezesc. Monica, mie doctorita mi-a atras atentia sa nu las copilul la TV. Mi-a spus ca poate ajunge si la convulsii. Dar, intr-adevar, daca da cu ochii de tv sau de monitor, acolo sta tintuita, parca ar fi o vraja. Si incearca sa intoarca biluta (am evitat cacofonia- e vorba de cap), daca ii schimb pozitia. Adriana, ce pisicher de baiat ai! Erica nu se intoarce, nu se rostogoleste, abia ieri a reusit sa rontaie din inelul gingival, pina acum doar jucariile din material textil prezentau interes, nu prea nimereste obiectele sa le prinda in minuta, dar stringe pumnul ca si cum ar prinde ceva in el, nu face podul, nu se ridica pe coate, daca o pun in fundulet, se apleaca in fata, cautindu-si minutele (ca e foarte important sa le bage in gura),nu-i place sa stea pe burta. Na, ca am spus tot ce nu face prichindica. Sper sa-i vina si ei rindul la laudat!!! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)

#140
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 13:39

Sa va povestesc de Matei faza super: ieri seara l-am lasat in mijlocul patului si m-am dus cred ca 5 minute la bucatarie sa ii fac lui Andrei 2 sandwich-uri. Cand m-am intors [:0] Matei statea pe marginea patului agatat cu manutele de patura si se balansa...mi-a stat pulsul...si aveam senzatia pana sa ajung la el ca va cadea...dar nu a cazut... si mi-am promis ca nu am sa il mai las niciodata singur. Am tras concluzia ca se rostogoleste pe toate partile [:-)))]... Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -