Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Albumul mamelor si tatilor singuri


239 raspunsuri la acest subiect

#231
aly30

aly30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 00:50

Draga lore,

[bum][bis][harp][colegi][cor][cor][disco][invazie][invazie]
LA MULTI ANI!!! pt micuta Laura

[foto]

#232
aly30

aly30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 01:02

Draga lore, si eu sunt nespus de trista si singura si simt ca viata mea nu mai are sens, viitor, farmec.
Micutul meu, care pe 19 oct face 3 ani ma tine in priza si ma face sa-mi doresc sa merg mai departe...doar pt el

Va fi ziua lui intr-o luna si ceva si sigur ca am sa-i fac ziua ca in fiecare an, cu copii, si nu am sa-i fac inimioara sa sufere mai mult decat a suferit.Si-a iubit taticul ca pe Dumnezeu si nu am crezut ca un baietel poate intreba asa des de taticul lui...ii e si lui dor, imi e si mie dor, e greu sa zbori cu o aripa franta...tu stii cel mai bine asta...
Mergem inainte, sper ca Dumnezeu sa ne ocroteasca!

[foto]

#233
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 13:08

Iti multumesc ALY30 pentru urari.A fost foarte frumos ieri doar VIO a lipsit ca sa fie totul perfect asa cum era inainte de accident. LAURA a fost atat de fericita,copii s-au simtit minunat.Putin a plouat dar am intrat in casa.A primit multe cadouri.Iar seara cand ne-am culcat i-am spus cat de mult o iubeste si tati si cat de mult si-ar fi dorit sa fie langa ea. Imi dau seama ca si tu treci prin ce trec si eu.Asa ca intelegi foarte bine.Acum important este sa fie sanatoasa si sa mergem inaine pentru ca nu mai putem schimba nimic./ Eu nu am decat sa traiesc pentru ea. cristetil

#234
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 11 septembrie 2007 - 12:35

Astazi se implinesc 3 luni de la decesul lui VIO.Trei luni de singuratate si de durere .Iar maine noi vom face 8 ani de la cununia religioasa sau nu stiu cum ar trebui sa spun acum ,poate am fi facut. Acum sunt singura doar cu Laura si incerc sa merg mai departe dar nu pot sa nu ma intreb de ce destinul a fost atat de crud cu noi.Sper ca timpul sa mai atenueze din durere si sa reusim sa mergem mai departe. Laura v-a merge din 17 la gradi si am asa mari emotii pentru ea.As fi avut atat de multa nevoie de VIO acum langa noi dar sper ca de acolo de unde este sa fie alaturi de noi.Si imi doresc ca Laura sa se adapteze la gradinita sa ma pot angaja. La Timisoara ploua si nu pot ajunge la cimitir dar o sa ii trimit la VIO flori prin intermediul DC. MULTE[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]si sa stii ca ne gandim tot timpul la tine TATICUTUL nostru. cristetil

#235
kikiroi

kikiroi
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 12 septembrie 2007 - 11:16

Dragi parinti singuri Sint mamica unui pui de 6 ani. L-am cunoscut pe tatal lui acum 2 ani pe internet (da! merge). Dupa multiple relatii ratate imi imaginam ca la 38 de ani nu se mai poate nimic bun. Imi doream din suflet un copil si ma obisnuiam cu ideea de a infia unul. Cind hop, a aparut marea ocazie de craciun (a fost chiar de craciun!), oferta speciala 2 in 1 cum le zic eu . Acum Andrei imi spune mami, o vede din cind in cind si pe mama lui buna. Nici o problema. Sintem o familie normala. Pe cit posibil gasiti un partener pentru a creste copilul impreuna. Bineinteles nu trebuie oricine doar de amorul artei dar se poate. Copilul se va atasa si se va bucura. Cu cit e mai mic copilul cu atit e mai usor sa aduceti pe cineva in cuplu. Daca vedeti ca parintele natural nu este de baza (nu va respecta, admira, iubeste) cautati in alta parte. Copilul nu va fi fericit daca sinteti doi indiferenti sau doi certareti. sint alaturi de voi toti. succes si multa dragoste Adriana

#236
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 01:08

aly30,lore03 am citit despre necazul vostru si imi pot doar imagina ce durere este in sufletul vostru si tot mi se pare coplesitor. va doresc din tot sufletul sa reusiti sa mergeti mai departe sa va traiti viata impreuna cu copii pe care ii aveti .cu timpul durerea se va mai estompa si o sa va fie mai usor.asta nu inseamna sa-i uitati pe cei plecati ci doar sa puteti trai cu amintirea lor .[flo][pup] dana

#237
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 01:12

kikiroi esti un exemplu de care ar trebui sa tina seama multe din fetele care au postat mesaje pe forum privitoare la singuratate .si eu cunosc un cuplu care s-a cunoscut pe internet si acum se vor casatori.sa ai parte de fericire si sa te bucuri de familia ta .[pup] dana

#238
georgi10

georgi10
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 14:18

Si eu sunt o mamica singura, dar nu chiar atat de singura pentru ca am un baietel minunat de 8 ani. Fara el cu siguranta perioada care a trecut de la moarte sotului meu ar fi fost mult mai grea. Pentru inceput vreau sa le spun tuturor celor singuri ca eu cred ca toate au un rost chiar daca din pacate noi nu il putem intelege... Sper ca Dumnezeu sa ne dea tuturor puterea si intelepciunea de a ne creste frumos copiii O zi frumoasa, dragii mei georgi

#239
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 20 septembrie 2007 - 01:43

Draga GEORGI10 nu stiu cat a trecut de la decesul sotului tau dar eu iti transmit condoleante.Eu dupa 3 luni si jumatate tot nu gasesc rostul acela despre care tu vorbesti.Tot caut raspunsul la intrebarea "DE CE VIO?".Singura mea mangaiere este fetita mea de 3 ani asa cum la tine este baiatul tau. Sper ca asa cum spui sa gasim putere sa ne crestem copii si sa mergem mai departe. cristetil

#240
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 20 septembrie 2007 - 02:01

Continuati aici va rog


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -