Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Albumul mamelor si tatilor singuri


239 raspunsuri la acest subiect

#221
diplodocus

diplodocus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 08 august 2007 - 18:22

Acum am "descoperit"subiectul.. Gasind-o aici si pe ALY si pe alte fete in situatia mea, m-am gindit sa postez si eu un gind bun pentru toata lumea... Noi...casatoriti de 3 ani, un junior dulce de 1,9 ani si ...un accident de circulatie plus 9 saptamini de spitalizare ne curma fericirea... Acum sunt mama singura...un statul ciudat...in sensul in care chiar niciodata nu mi-am inchipuit ca-l voi avea...

#222
bruma

bruma

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 16 august 2007 - 14:41

Buna ziua tuturor[hopsieu],hop si eu pe la voi cam tarziu este adevarat pt ca mi-a placut sa citesc povestile tuturor si in multe din ele m-am regasit si eu. Tot o mamica singura cu o printesa nemeipomenita care cu fiecare zi ce trece ma face sa fiu tot mai mandra si mai fericita de decizia de a face un copil. De tati nu stiu ce sa zic pentru ca nici eu nu mai stiu sigur cand ne-a parasit:cand eram prin spiatal cu perfuzii si tratamente(pt ca am avut o sarcina dificila) sau cand am venit amandoua acasa iar tati s-a mutat in alta camera pt ca noi il deranjam(nu putea sa doarma din cauza lui Isabela).Oricum de plecat a plecat pana la urma cand Isa avea 2 luni(acum are 5luni).Dupa certuri mari,jigniri si tot tacamul s-a gandit el ca poate mai vreau totusi sa ne impancam,cam gresita ideea lui din pacate dar este dine ca nu ne mai certam. Ba chiar la un moment dat ma gandeam sa-i mai dau o sansa dar nu vad prea mare interes din partea lui si a trebuit sa realizez abia acum ca nu ne potrivim chiar deloc,desi sufetul meu plange dupa el nu pot risca sa-i ofer fetitei mele imaginea unor parinti care se cearta tot timpul. Suntem singurele dar ne este foarte bine si parca este mult mai bine fata tati,nu mai are cine sa ne certe. Vine la noi in vizita dar numai cand are chef,ca asa este el pe chefuri.Imi este tare drag cand il vad cu Isa,cand se joaca cu ea ,mai ales ca Isa numai cand i adude vocea zambeste si se bucura sa-l vada dar in acelasi timp ma doare ca a preferat sa plece. Asta este viata merge mai departe,toate se intampla cu un rost pe acesta lume. PUPICI LA TOATE FETELE SI VA SPUN SINCER VOI SI FETITA MEA SUNTETI PUTEREA MEA DE A MERGE MAI DEPARTE. Amytza

#223
kleo

kleo
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 august 2007 - 08:54

Buna dimineata!Ma alatur[si-eu]voua! Ma numesc Kleo am 20 de ani si jumatate si sunt o mamica singura! Am un baietel de 2 ani si jumatate(Alberto)! M-au impresionat povestile voastre!Eu nu o s ama apuc acum sa va povestesc pt ca nu vreau sa mai imi amintesc ce s-a intamplat acum 3 ani si ceva!Am sters totul cu buretele!Acum sunt fericita cu o asa comoara langa mine!

#224
Henan

Henan
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 august 2007 - 11:01

Buna tuturor , sunt un tatic cu doi copii , o fata de 11 ani si un baiat de 15 ani . Dupa 14 ani de casnicie, fosta a plecat cu altul iar eu am ramas cu copiii. Pana acum am reusit sa ma descurc singur dar timpul liber s-a cam dus (acum copiii sunt pt o sapt in tabara si ..dansez pe masa [:D] ). Trebuie sa plec acum dar voi reveni! Pana atunci ...toate cele bune!

#225
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 20 august 2007 - 16:48

Bine ati venit in clubul celor singuri(HENAN,KLEO,BRUMA,LUIZA@ARIANA).Poate ca ar fi fost mai bine sa ne intalnim la alt subiect.Dar Dumnezeu ne-a dat acest destin de a ramane singuri cu copii nostri.Poate Dumnezeu le va lumina mintea celor care v-au lasat singuri si vor veni langa copii lor.La mine nu mai exista cale de intoarcere pentru ca sotul meu este in cer.Dar stiu ca el este langa noi tot timpul asa cum a fost si cat a trait.Imi este foarte tare dor de el,il iubesc enorm si il voi iubi toata viata.Povestea mea este altfel dar facem parte toti din aceasi categorie cea a parintilor singuri. MULTA SANATATE SI DUMNEZEU SA NE AJUTE. V-AM PUPAT.LORE SI LAURA cristetil

#226
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 24 august 2007 - 01:32

Vad ca nimeni nu mai intra si la acest subiect.Poate ca eu sunt mai singura decat toti ceilalti.Nu vreau sa supar pe nimeni dar simt nevoia sa vorbesc cu cineva si nu prea am cu cine.Laura este deocamdata prea mica. Se apropie ziua Laurei si nu stiu ce sa fac,sa ii aniversez ziua sau sa ma las in continuare coplesita de durere.Poate ar fi bine sa o sarbatoresc pentru ca ea este copil si trebuie sa se bucure ,sa fie fericita.Mai am timp sa ma hotarasc si poate ma puteti ajuta cu un sfat. Va imbratisez pe toti.Scuze daca v-am deranjat .[:(] cristetil

#227
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 25 august 2007 - 01:50

Iti multumesc mult pentru mesaj ,pot spune ca acest mesaj chiar ma ajuta sa iau decizia de a sarbatori ziua Laurei.Ai scris foarte frumos,m-ai facut sa plang.Eu nu ma pricep foarte tare la scris,sotul meu se pricepea mai bine.VIOREL scria poezii,nu a publicat decat doua in niste reviste regionale.Si era foarte talentat.Nu il laud dar era un om deosebit,care nu merita sa moara.Cand a avut loc accidentul a venit o prietena si a zis ca mai bine murea sotul ei decat sa moara VIO.iti spun asta ca sa vezi ca toata lumea il aprecia. Si eu sunt olteanca prin locul nasterii -Caracal.Iar Dumnezeu a vrut ca VIO sa moara acolo unde eu m-am nascut.Acidentul a avut loc la 3km de Caracal.Atunci chiar m-am intrebat de ce acolo.Dar numai Dumnezeu are raspuns la intrebarile mele. Imi este foarte dor de el si atunci am cautat o cale de comunicare . Am inceput sa ii scriu cand simt nevoia sa stau de vorba cu el.Ii scriu tot ce simt ,tot ce ma doare ,tot ce i-as fi spus daca ar fi trait.In acest fel ma descarc.Poate multora le va parea ca sunt nebuna dar daca nu as face acest lucru atunci chiar as inebuni. Am citit povestea ta de cand ai postat-o pe forum.Sincer chiar nu am mai auzit o asemenea situatie.Si pentru tine trebuie sa fie foarte dureros sa nu il ai langa tine pe tatal copilului cand vei naste.Nu il cunosc dar numai un om de nimic ar fi putut face acest pas sa isi paraseasca copilul nenascut. Iti doresc multa putere .Si fii sigura ca copilul iti v-a aduce multe bucurii si sigur o sa mai sterga din durerea ta.Pe mine Laura m-a ajutat sa ma ridic si sa imi doresc sa mai traiesc.Daca nu ar fi fost langa mine atunci cand am aflat poate ca acum nu as mai fi trait.Ea este singurul meu motiv sa traiesc. Imi cer scuze daca sunt prea trista dar a trecut prea putin timp de cand s-a intamplat.Poate timpul o sa ma ajute sa imi revin din starea asta de tristete. Cand o sa stiu sa folosesc mai bine calculatorul iti voi trimite poze cu noi.Am o fetita superba.O sa vezi ce minunate sunt fetitele.Eu daca as mai fi facut un copil as fi vrut sa fie tot fetita. Iti multumecsc pentru sprijin si iti doresc tot binele din lume. cristetil

#228
Tip40

Tip40
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 august 2007 - 17:10

Waw! Sunt si eu macar o data primul... Tatic inscris[cool] Inca nu am reusit sa-mi activez albumul cu maimutoii mei[bang] dar am scris administratorului si sper sa se rezolve. De ce? Fiindca sunt un tata al naibii de mandru de baietii mei. Cum am downloadat foto voi asterne pe scurt drama noastra. Am fost patru muschetari... Acum am ramas doar trei... Dar ne iubim si asta face sa trecem mai usor peste momentele de cumpana. Marian

#229
Tip40

Tip40
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 august 2007 - 17:14

Ce cascat sunt, Doamne! Acum am vazut ca-s 16 pagini in album... Nici aici nu-s primul...[q] Marian

#230
lore03

lore03

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 03 septembrie 2007 - 23:00

Maine este o zi speciala pentru noi.Este ziua fetitei mele "LAURA"care v-a implini 3 ani.Este atat de fericita si asteapta cu nerabdare sa vina copii la ea.In fiecare dimineata in ultima saptamana a intrebat"Mami,azi e ziua mea" si eu ii spuneam nu .Dar in sfarsit maine v-a fi ziua mult asteptata. Pe cat de fericita sunt pentru ea,pe atat de trista sunt pentru ca taticutul ei (asa cum ii spunea Laura)nu o sa fie cu noi.Nici acum nu pot intelege de ce Dumnezeu a hotarat asa.Sunt sigura ca el si-ar dori sa fie langa ea si sa ii spuna ca o iubeste asa cum ii spunea intotdeauna si cum i-a spus si in seara in care a plecat si nu a stiut ca nu o v-a mai vedea niciodata. Sper ca de acolo de sus sa o ocroteasca asa cum a facut cand a trait. cristetil


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -