Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

efecte branca ursului


17 raspunsuri la acest subiect

#1
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:04

mneata, fetelor! nu-s optimista, asa ca nu scriu la optimiste[V][V][V] fetele, cele care luati sau ati luat branca ursului! ati patit cumva ceva similar cu mine, lungirea ciclului de la 30 la 36 de zile si scurtarea dramatica a perioadei de sangerare, la 2 zile de la 6-7, poate chiar 8, cat era in mod obisnuit? [:(!] abia luna trecuta, din ziua 12, am inceput sa iau si sunt speriata de efectele astea. parca trebuia sa-mi SCURTEZE ciclul, nu-i asa? 2 zile de sangerare sunt normale? acum am doar un fel de urme slabe cu urme slabe se poate face HGS? [bang][bang] v-am innebunit de tot?

#2
speranta

speranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:13

mai bine faci un test. Cate zile ai luat si din ce perioada a ciclului?

#3
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:31

inutil, test facut [q][q][q] am luat din ziua 12 pana in 34 apoi m-am sesizat si am oprit, test facut in 37 cand a venit si confirmarea negativa [q][q][q] oricum, eu cred ca daca am avut ovulatie a fost in ziua 21 sau pe atunci acum am reluat din ziua 2, azi e 3 si ..... s-a oprit sangerarea a mai patit cineva asa?[bang][bang][bang]

#4
speranta

speranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 16:44

ai inceput iar sa iei brinca ursului?

#5
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 16:57

da, din ziua 2 oricum parca, parca urmele au devenit mai consistente [bang] nu mai inteleg nimic! inainte dura mult pt ca aveam multe zile de astfel de urme, uf! de cand m-am dus la doctor am tot felul de modificari si "premiere negative"

#6
Lorelai

Lorelai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 18:38

eu nu ma pricep dar ma dau si eu cu parerea [:D] cu o observatie. cu orice tratament, naturist sau nu, ii ia ceva orbganismului sa se obisnuiasca. eu zic ca prima luna (cel putin) nu e relevanta. organismul a observat schimbarea si acum e un pic derutat. mai asteapta o luna-doua si sa vezi ca se regleaz ciclul. lorelai

#7
anis

anis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 19:08

Eu din ceea ce stiu branca ursului e indicata mai mult pentru barbati, la sporirea si vitalitatea spermatozoizilor...cat si la femei in amenoree ,frigiditate..anexita..daca nu ai toate astea atunci nu vad de ce il iei...si oricum eu zic ca nu e indicat deloc sa iei asa dupa capul tau ,fie medicamente, fie plante ,fie tincturi. [pup] AniS "Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

#8
mcm

mcm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 23:33

Eu am luat branca ursului si intr-adevar ciclul s-a dus in 30-36 de zile de la 28. O reducere cantitativa a acestuia nu am observat. Cert este ca am ramas insarcinata dupa doua luni de tratament desi nu faceam tratamentul pentru sarcina ci pentru chisturi. Pe langa branca ursului am mai luat si tinctura de zmeur.

#9
Tia

Tia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 29 septembrie 2004 - 17:59

quote:
Initial creeata de marin alice
Buna fetelor!Sunt foarte entuziasmata de felul in care va ajutati si va sfatuiti....bravo voua!Am auzit de branca ursului ca ar face minuni in privinta ovulatiei...merge luat impreuna cu Kamayani sau nu?am inteles ca si Kamayani este bun pt stimulare....Daca stie cineva un tratament naturist foarte bun si mai simplist ... cel al Liviei este mult prea complicat si ar trebui sa ma las de munca pt a putea sa ma tin de el pas cu pas...va pup pe toate[pup]si tineti-o tot asa!!
quote:
Originally posted by mishi
buna! si eu am ajuns la acest site cautand branca ursului. am aflat desprea ea acum cateva zile si am si cunoscut o fata care a ramas insarcinata dupa 3 luni de branca ursului. atat ea cat si sotul aveau probleme dar nu stiu exact in ce masura. cred ca depinde de gradul de sterilitate. de luna asta incerc si eu dar nu stiu daca pot sa leiau cu alte tratamente simultan. in prospect zice ca da dar nu am intrebat un medic. medicii nu prea sunt de acord cu taratamentele naturiste. in tratamentul meu am si diane35, asa ca nu o sa-mi dau seama daca are efect decat dupa ce termin. macar pe sotul meu sa-l mai ajute. bafta si voua!!
quote:
Originally posted by irinuk
Atentie! Din cate am citit pe forum despre Branca Ursului folosita de aspirante se mentioneaza ca efect secundar major scaderea tensiunii ... Chiar periculos de mult. Drept pentru care fii precauta. In schimb la al meu sot functioneaza - nu pare sa aiba probleme. Si ia cam de o luna. Eu am incercat si mi s-a facut rau din prima.


#10
sheherezada

sheherezada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 547 mesaje

Postat 29 septembrie 2004 - 18:18

[hopsieu] sa-mi exprim umila mea parere.Eu nu am folosit tinctura dar a dat rezultate foarte bune la cumnata mea si la fratele meu (au luat amandoi).Acum este insarcinata in sapte luni cu gemeni[pup] Mereu aproape de voi. "Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte" sheherezada


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -