Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de august-septembrie 2003 (25)


142 raspunsuri la acest subiect

#21
tigresa

tigresa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 21:18

Si din partea nostra mii de multumiri la adresa lui Reby, e o gazda excelenta..si a facut totul ca sa ne simtim ffff. bine. Din pacate nu am apucat sa ne luam prea bine la revedere ca incepuse sa ploua cu galeata cand am plecat; si da, am lasat in urma un adevarat talmes-balmes... Dana_ene : mi-a facut maaare placere ca am putut sa va ajut, oricum nu a fost cine stie.....imi pare bine ca ati avut legatura buna spre Buzau Roxana: ciresele sunt cam pe sfarsite (ca le-am cam mancat, sa nu-ti imaginezi ca am stat degeaba [:D], )abia m-am scotocit sa adun o galetusa ptr. intalnire...mai am un cires , dar nu face cirese asa de bune ca asta. Cristina: am avut cartea la mine, dar am uitat sa ti-o dau ...[q],dupa ce am uitat de ochelari duminica, acum culmea, si cartea...in fine, asta e, sa-mi spui insa daca vrei sa ti-o comand si tie, ptr. ca oricum dau o comanda ptr. Dana . Si apropos' cine mai doreste "Cantece ptr. prescolari"?? Din cate stiu, data trecuta cand a intrebat Cristina, doar ea si cu Dana_ene erau pe lista..dar mai intreb si eu o data. Si Freia : bineinteles, cum ti-am spus, vreau reteta de chec, se vede (cum zicea si Roxana) ca le ai cu bucataria la superlativ; cand ai tu timp si poti sa o scrii, nu e nici o graba acum, eu oricum mai ma lupt cu regimul. Raluca:multa sanatate ptr. prietenul vostru, imi pare rau de ce s-a intamplat. Sper sa ne vedem la urmatoarea intalnire. O sa ma ocup si eu de pozele de la intalnire in curand....unele au iesit bine, altele din pacate sunt cam neclare (nu a fost setat aparatul cum trebuia). Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro

#22
oana_noemi

oana_noemi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 09 iunie 2004 - 23:47

Raluca sanatate multa prietenului vostru, ce tanar si ce probleme, iar medicii nu vor sa se dezminta de prostul renume! sunt sigura ca vor mai fi ocazii sa ne vedem! Luiza ciresele au fost o bunatate! Tigrisorul e un copil tare frumusel! Regretul meu e ca nu am putut sta mai pe indelete sa vorbim, dar poate facem si o intalnire fara bebei, sa tragem si noi o bere fara noduri! Freia: checul si prajiturile au fost excelente! si acum cand ma gandesc[pofta]! Imi era o ciuda cu ploaia aia, cand vedeam cum se uda bunatate de prajituri, ca mie imi venea sa iau si acasa[:I], poate poste zi si tu niste retete si imprumuti si niste talent, altora mai putin daruiti de natura...Iar Capshunika-un copil cuminte, mie mi-a placut cam rodea la biscuit, extrem de meticuloasa si fara sa ii cada o firimitura! Danat: iar nu ti-am adus laptele! daca mai stam mult expira! Poate ne vedem in we! Oana si bb Erik http://community.web...user/oana_noemi http://www.bebelusi....ie.2003.home.ro

#23
reby

reby
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 01:14

Ne-a facut mare placere ca ati acceptat invitatia noastra si ca am reusit intilneala chiar daca a aparut ploaia cam devreme. Speram ca a fost prima intilnire la noi dintr-un lung sir de petreceri din ce in ce mai reusite. tango: multumim de telefon, si ne pare rau ca nu mai era toata lumea sa fie in direct cu voi; craluca: multa sanatate prietenului vostru si putere tuturor din jur; freia: multumiri de prajituri, sunt extrordinare, pentru ca noi inca mai mincam din ele; cred ca nu prea a apucat lumea sa ciuguleasca; cristinamh: multumiri pentru tricouri, si acum dupa ce le-am incercat sunt si mai super; roisin: nu e problema cu pozele, am reusit deja sa ne vedem in citeva; mih: sa stii ca eu pun sare in mincarica lui David, si a fost chiar la indicatia medicului; Toate bune, Reby si David

#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 10:33

Cristina, nu am primit inca tricourile. Le-ai pus cu posta normala? Am sa trec azi pe la oficiul postal ca sa vad. Si scrie-mi te rog adresa ta ca sa iti trimit banii(si suma, of course). Mihaela, Diana si [copil] Silvia http://community.web...ser/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

#25
Anny

Anny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:09

Tre sa va laud si eu! Reby, ai fost o gazda nemaipomenita, eu una m-am simtit ca la mine acasa, chiar daca nu am venit cu baiatul si vorba ta, asta sa fie prima petrecere de deschidere a sezonului la baute [alcool][:D] Cristina, felicitari pentru organizare si tricouri! Eu zic sa te lasi de invatamant si sa-ti gasesti un post de PR manager sau ceva de genul asta ca zau te pricepi. Freia si acum cand ma gandesc la prajiturile alea salivez ....esti adevarata [cool] SI celorlalte fete care au contribuit la reusita petrecerii, la fel, felicitari! Acuma urmeaza sa facem si noi poze ca deh...avem aparat digital [:D].

#26
Tango

Tango

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:40

Se pare ca a venit vremea buna si sunteti mai mult pe afara, cu pruncii, decat in case cu ochii in calculator. Si la noi sunt deja 30 grade, dar cum fata mea se trezeste la 11 mai am si eu vreme sa vad ce ati scris... Danat, ma inscriu la HB-uri, dar la mine te rog sa adaugi si un mare R, de la rablagit...ma scol dimineata cu niste dureri de oase si pana reusesc sa ma dau jos din pat... In plus am facut si o dermatita atopica pe fondul unei alergii la polen si arat ca un dalmatian. Cu cercanele pana la brau si cu parul ca o matura si rablagit e prea putin pentru mine. Despre ora de chat, propuneti fetelor voi una iar noi incercam sa ne integram, tinand cont ca avem o ora in urma voastra si ca de obicei stam cu fata in parc pana pe la 9... Va pupacesc pe toate victoria si minunea mea Daria

#27
oana_noemi

oana_noemi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:49

Irinuca si Roisin- multam frumos de poze! sunt toate super frumoase! Eu mai vreau poze de grup, ca trimit pe la cunoscuti si ma umflu in pene, ca uite ce de prieteni are Erik si bineinteles si muma-sa! Dragi HB!Stati linistite ca va ajungem si noi din urma! Nu conteaza varsta! Pe care fie vorba intre noi, nici nu o aratati, conteaza spiritul tanar! Mie imi place mult de Danat cum glumeste, cum scrie, zici ca e o liceanca pusa pe sotii! Fetelor, cand mai facem o intalneala? Oana si bb Erik http://community.web...user/oana_noemi http://www.bebelusi....ie.2003.home.ro

#28
Elena-Teodora

Elena-Teodora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 13:13

Buna tuturor! Chiar daca eu nu am fost la intalnire, sa stiti ca am fost cu gandul si sufletul alaturi de voi. Poate data viitoare... Voi fi si eu prezenta, numai sa nu fie in timpul saptamanii, pentru ca mie, personal, imi este imposibil sa-mi parasesc biroul, chiar si pentru o ora. Acum am o rugaminte la voi, toate: as dori sa aflu cateva site-uri unde sa gasesc cantecele pentru copii. Aveti idee despre asa ceva? O zi buna !

#29
roxanica-mamica

roxanica-mamica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 14:04

Spunem si noi [s] tutror sarbatoritilor si speram ca la urmatoarea intalnire [majoreta]sa fim alaturi de voi !
[si-eu] [grup]

Roxana [flo] & Marc [bibe]



#30
cristinamh

cristinamh

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.336 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 14:16

mai, nu mai vorbiti de prajituri.... ca eu am plecat ultima, si am reusit sa le salvez de la inec... iar cand le cercetam "starea de sanatate" am vazut cat de bune erau! si eu incerc, INCERC, sa renunt la dulciuri macar. la masa de seara am reusit, adica dupa 7 nu mai pun nimic in gura, cel mult un fruct in cazuri de disperare. elena teodora, la noi pe site ai luat cantecelele??? si mai daduse roisin un link, dar eu nu-l am. mie mi le-a salvat deja fratele meu.... daca e roisin draguta sa ti-l mai dea o data. cum ramane cu viitoarea intalnire???? eu propun sa fie un parc cu iarba, sa intindem paturicile ca la picnic, sa lasam odraslele pe jos ca altfel stam numai de fundul lor. eu tare as vrea sa-i vad "viermuind" pe toti. si va fi intr-un weekend, ca sa poata veni toata lumea. nu de alta, dar si mihaela vrea parca sa vina de la satu-mare... pana una alta, unde iesim in weekend? daca nu ploua, normal... mihaela, le-am trimis cu posta normala luni. si a zis ca in 2 zile ajung. la nicoleta au ajuns deja, dar e pitesti... pana la satu mare...oricum, trb sa ajunga. adresa o ai pe pachet. apropo de sare, eu nu-i pun, rar dar mi se pare ca "amestecul" chiar nu are nici un gust arunc un praf. nu stiu cand o sa-i pun, ca eu nici la mancarea noastra nu prea pun sare. anny, de invatamant ma las, ca financiar nu am nici o sansa sa supravietuiesc daca raman... desi [q][q][q] si mi se rupe inima cand ma gandesc ca nu o sa mai stau la catedra! mai ales cand vad ce oameni raman acolo, si ca in banci peste vreo 10 ani o sa stea copiii nostri... dar asta e... inca nu stiu spre ce o sa ma orientez, mai am 3 ani de gandire. luam in calcul web design si programare HTML, mai ales ca vreau sa ma apuc serios de invatat. dar poate cine stie, se schimba lucrurile in romania si o sa pun in aplicare proiectul meu de gradinita. asa nu o sa mai [q][q] dupa scoala! deocamdata depinde de prea multe ne unoscute proiectul, si trb sa mai astept un an cel putin. dar sincer, nu prea mi-e dor de interviuri si CV-uri, mai ales ca din facultate nu am amintiri prea placute... tigresa, comanda-mi si mie cartea. roxana, si eu tot numar mare mi-am luat la tricou pt acelasi motiv. sa-l port la mare ca pe rochita. da' ati iesit cu ele pe strada? sa vedeti cum se uita lumea.... in carrfeour citeau unii cu voce tare ce scrie pe tricou, auzeam si nu-mi dadeam seama de unde stiu de noi![:D] pacat ca nu mai era si andrei in tricou.... apropode spalat tricourile, eu le-am bagat la masina pe amandoua la programul scurt, de 30min, 30'C, intoarse pe dos, 700 rotatii, si nu au patit nimic. sunt perfect intregi. da' am avut emotii....
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusipoze.home.ro


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -