Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi iunie-iulie 2003 (21)


132 raspunsuri la acest subiect

#131
gianina

gianina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 17:14

Buna, Am terminat in sfarsit sesiunea... astazi am avut ultimul examen! [alcool] Luni plecam la munte 2 zile iar de pe 3 iulie pana pe 14 avem bilete la mare... abia astept.. primul concediu in trei.Sper sa avem vreme frumoasa! Carmen, fata mea nu a facut febra la nici un dintisor, dar sapatamana trecuta au fost vreo 4 zile in care nu vroia sa manance aproape nimic iar duminica a mai iesit un dintisor ... cred ca asta a fost cauza. acum mananca din nou bine. Am cantarit-o ieri si la aproape 11 luni are 9,400kg. Nu vrea sa mai stea in carut si nici in scaunelul de masa ...se ridica in picioare. I-am luat ham dar l-am luat degeaba ca nu ii place cu el... incepe sa se enerveze si sa planga... in schimb tinuta de manute ar merge non stop. Bibi, i-au trecut bubitele lui David? ca Simonei am vazut ca i-au aparut din nou de vreo saptamana... tot asa daca dau cu Elidel pana dimineata dispar. Cum v-ati descurcat cu mancarea la mare? Romana, iti doresc nastere usoara.. o sa fie putin greu la inceput dar in acelasi timp si foarte frumos! LA MULTI ANI pentru Flaviu si Catalin .. sa fiti sanatosi , norocosi si sa le aduceti parintilor numai bucurii![cheers] gianina si bebe Simona Andreea

#132
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 17:36

Bubitzele noastre nu au disparut. S-au mai estompat dar tot acolo sunt. am sperat in prostia mea ca o cura de soare are sa-i faca bine dar nu a fost asa. Eu nu-i mai dau cu nici un unguent pe baza de cortizoni ci numai cu crema de galbenele si cu trixera. Ideea e ca pe zi ce trece ajung la vorba unei pediatre de la Breaza care a spus ca in termeni populari dermatita asta se mai numeste si dermatita de lapte si ca va trece atunci cand laptele nu va mai fi alimentul de baza, adica dupa varsta de 2-3 ani. La mare am mers cu o plita electrica si cu robotul de bucatarie. Mai aveam putin si luam toata vesela cu noi[bang]. Zarzavatul l-am cutratat si l-am taiat frumos apoi l-am bagat la congelator. Practic am plecat cu tot ce trebuie pentru mesele lui David de la Bucuresti - carne de pui, vita si ficat de pasare, iaurt, banane si portocale, legume tocate si congelate si cartofi si dovlecel. Acolo doar puneam un vas cu apa pe plita si rasturnam carnea si legumele si in maxim o ora supa sau piureul erau gata. Le mixam si apoi i le dadeam sa manance pe plaja. Dar eu sunt obsedata cu alimentatia lui David - refuz sa-i dau alimente prajite, sosuri sau mancaruri care contin sare.

#133
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 17:43

am deschis partea 22. Carmen si bb Maya Alexia


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -