Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de august-septembrie 2003 (24)


154 raspunsuri la acest subiect

#21
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 01:40

iuliana, sarumana de tylenol.. danat.. dar de ce nu gasesti un avocat sa se ocupe de treaba asta? Freia si bebe Alexa http://community.web...m/user/freia_ro

#22
oana_noemi

oana_noemi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 02:13

de acord cu sisi in ceea ce priveste mancarea, va garantez ca nu o sa avem timp de mancare, eu zic sa luam beuturica ca sa nu ni se usuce gatlejurile[alcool] de la atata vorbaraie[:D]! no, asa cred eu, daca aveti idei si mai bune, no problem! bine luam mancarica, sigur pentru iuliana si dana_ene ca vin de departe si sa nu moara de foame! cu masina m-as oferi eu, dar imi lipseste partea cealalta...adeca banutii, ca m-ati prins cu cateva zile inainte de salariu... Oana si bb Erik http://community.web...user/oana_noemi http://www.bebelusi....ie.2003.home.ro

#23
craluca

craluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 08:33

Haideti sa va zic ce am patit eu ieri: pe la ora 8.30 ma suna bunica-mea sa-mi spuna ca Alex este la ea, ca l-au trimis acasa de la scoala si nu il mai primesc decat cu parintii, ca a batut un copil. Chem eu copilul acasa care plangea de mama focului si aflu ca luni el cu inca 3 copii au batut un copil din cauza unor injuraturi. In fine, cer eu detalii si ma enervez ingrozitor pe invatatoare din 2 motive: ca nu m-a sunat sa imi spuna ce s-a intamplat si ca mi-a amenintat copilul ca il lasa repetent. Eu eram hotarata sa o las pe ea fara servici, in conditiile astea. Mai stam noi de vorba, cand vine mama unuia dintre copiii batausi (sta cu noi in bloc) si imi spune ca a fost la scoala si ca acel copil batut are fata vanata si traumatism cranio-cerebral. Ne imbracam de urgenta si hai la scoala. Ma vad cu copilul vatamat care, sa mor eu daca avea ceva vanat pe fata si nici gand de vreo lovitura la cap. ma vad cu invatatoarea care ma intreaba zambind ce mai fac. Imi venea sa ii dau una. Ea nu avea habar de ce s-a intamplat caci plecase din clasa cand a avut loc bataia, deci am sarit cu gura pe ea ca ii lasa nesupraveghetai (ceea ce este un obicei, de altfel!) Imi balmajeste ceva cum ca nu le va face nimic copiilor, dar a vrut sa ii sperie. Stim cu totii de cazuri de copii care si-au luat zilele din cauza unei note proaste sau a unor amenintari nefondate de genul "Te las repetent sau te exmatriculez". Ca sa nu ma lungesc: copilul batut are retard mintal (nu stiu ce cauta in scoala normala) si este ciuca mistourilor si batailor din clasa. Fiecare astfel de conflict are loc atunci cand invatatoarea are treaba si ii lasa cate o ora singuri in clasa. Parintii copilului batut pretindeau nu stiu ce suma de bani pentru investigatii tomografice si alte chestii grele. Plus ca mi s-a sus de catre invatatoare ca au nu stiu ce cunostinte la politie si daca nu le dam bani, ne fac dosar penal! Cer sa ma duc la directoare dar sunt indrumata sa nu o fac pentru ca direcoarea stie de conflict si nu este de acord cu exmatricularea, i se pare o masura mult prea drastica pentru ce s-a intamplat. Finalul: ii explic lui AS\lex ca nu este frumos ce a facut, ii explic invatatoareai ca daca imi exmatriculeaza copilul ea ramane pe drumuri, si le explic parintilor coplilului batut ca daca mai au pretentii de bani si mai fac amenintari cu politia copilul lor cu retard mintal va ajunge intr-o scoala speciala iar scoala o va lua in freza pentru ca l-au acceptat intr-o clasa normala. Nu va zic ce nervi aveam si, hai sa fim seriosi, nu fusese o bataie din aia adevarata. Plus ca batai de genul asta or sa mai tot fie. Ca sa nu mai spun ca dupa ce l-am oerat pe Alex la coiut, la cateva zile dupa ce s-a intors la scoala, a primit o super-bataie cu lovituri dedicate adica numai in operatie. Iar invatatoare nu i s-a parut potrivit sa ia vreo masura. Ce invatamant o fi asta, mai fratilor, ca deja imi pierd rabdarea cu multe lucruri. Intre noi fie vorba, am mare boala pe profesori, doctori si preoti. Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu generalizez dar cei mai multi dintre ei sunt niste oameni de doi bani. Si nu inteleg mentalitatea multora, de a nu sufla vreo vorba in fata acestei categorii de oameni. Pana si maica-mea, femeie cu scoala, gandeste asa: "Cum sa ii spui ceva urat domnului doctor?" Voi ce parere aveti? Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.web...user/craluca100

#24
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 11:25

Iuliana ti-am bagat un PM, poate imi dai si mie un raspuns, pliiiz! [flo] Freia, pai iti dai seama ca prin avocat am incercat initial, ca notariatul care se va ocupa de actul de vanzare-cumparare s-a dus sa rezolve si aceasta chestiune...numai ca, dupa ce nu au reusit nimic, tutele de la notariat m-au sunat si mi-au spus ca singura solutie ca s-o "induplec" pe tanti judecatoarea ar fi sa ma duc personal in audientza....daca-l iau si pe Raducu si-l atirn de gat cred c-o sa aveti imaginea clara [bang] cam cum sta treapa cu institutiile statului....Acum am gasit o pilutza la primarie care daca-mi da o hartie cum ca strada se numea dintotdeauna intr-un anumit fel, mai am de mers la notarul care acu' 6 ani mi-a facut actul de proprietate sa faca corectura si apoi le duc in bratze aceste acte notaritzelor de la notariatul asta prin care se face acum tranzactia....mi s-au imbirligat creerii [alcool] ...mi-au spus toti notarii ca sunt atitea cazuri de acest fel, de ex Calea Dorobanti sau Dorobantilor, Calarasi - Calarasilor s.a.m.d. si tot cetatzeanul fraier are de umblat [bang] Asa ca sper sa-mi rezolv cumva trebile sa nu mai fie cazul de audientza marti, sa pot sa ajung si eu sa va vad ! danat si bb Radu Stefan http://community.web...om/user/danateu

#25
Elena-Teodora

Elena-Teodora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 13:14

Fetelor, vreau sa-i cumpar jumper fetitei mele si nu stiu unde gasesc. Poate sa-mi spuna careva dintre voi pe unde a gasit? Sau a vazut cineva pe undeva? Danat, sotul meu e avocat, poate ti-o da el vreo idee, nu stiu. Daca vrei, poti sa ma suni diseara, dupa ora 19,00, ca sa vorbesti cu el. Stiu ca a mai avut chestii de-astea.

#26
tigresa

tigresa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 13:52

La multi ani ptr. Oana, Alexia si Andrei!!! Cristina, asa cum am zis, sanse sa ajung la intalnire sunt in momentul de fata...mai mult nesanse..[q]In fine, mai vedem ce va fi pana marti, dar nu-mi fac prea mari iluzii. Ma impac la gandul ca vor mai fi si alte intalniri, doar stii ca eu sunt pro intalniri, numai insa sa fie sambata si duminica. Daca vrei/ vreti ochelari de eclipsa, eu cred ca mai am cateva perechi pe acasa. Dar cum facem sa ii primesti? "Tati" are firma chiar pe magazinul Unirea, si daca vrei, i-ar fi usor sa se intalneasca in zona cu sotul tau. Sau poate ajungem noi prin IOR cu putin vant din spate, dam ochelarii si luam tricourile (abia astept, sunt mai rau ca un copil)....sa vedem ce program are si tati in week-end. Freia...teribila intamplarea cu castronasele, am si eu un castronas de la NEstle, tot asa castigat la o promotie...dar m-am amuzat copios, 15 castronase...[cool] Craluca; de aceeasi parere sunt si eu, profesorii nu-si dau interesul (nici nu sunt motivati), preotii (nu dau 2 bani, sunt toti niste lacomi si niste "..", cunosc doar 2 care mi-au placut, cei care m-au cununat si l-au botezat pe Horia),insa ptr. tagma doctorilor, lucrurile se mai schimba: am o admiratie deosebita. Nici nu m-am lovit pana acum de dobitoci, de ce sa zic.... Multi pupici!!! P.S. Avem poze noi in album!!! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro

#27
roisin

roisin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 14:19

Elena, eu cred ca e prea tarziu pentru jumper, fii-mea deja e plictisita de el, acum il folosim pe post de leagan. Vezi ca se gasesc leagane misto, Irinuca si Cristina au, sa-ti spuna ele de unde au luat. Jumpere am vazut la Loris si Happy Baby dar sincer iti spun ca nu are rost sa mai dai banii, sunt bune pentru bebei care abia invata sa stea in picioare, in general pe la 9-10 luni nu ii mai incanta, pentru ca vor deja sa mearga. Raluca, urata treaba cu Alex, mi s-a facut parul maciuca. Nici nu stiu cum as reactiona in cazuri din astea, daca apuc sa ma enervez nu te mai intelegi cu mine, cred ca o faceam pe invatatore albie de porci. Danateu, tinem pumnii sa se rezolve porcaria cu strada, sper sa nu iti dea prea mari batai de cap. Offff, birocratia romaneasca... [bang] http://community.web...com/user/r0isin http://www.bebelusi....ie.2003.home.ro

#28
Elena-Teodora

Elena-Teodora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 14:27

Mersi Roisin si apelez la cele doua fete, Irinuca si Cristina, ca sa-mi spuna si mie de unde au luat leagane misto si cum sunt ele de fapt. Va rog, nu ma uitati, spuneti-mi...

#29
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 14:34

elena, si eu am un jumper neo-nato. E superb, adeca fimea nu se plictiseste neam de el. Are parte de cate o1 ora pe seara de sarit in el... Cand se da utza in el e semn de plictis si o mut in fotoliu. Cel mai ieftin jumper il gasesti pe RECLAMA, de la cam, si e vreo 1.500.000. Raluca, acest gen de persoane ar trebuii atentionate mai mult decat verbal. Sincer, cred ca am nevoie doar de o singura chestie de la Alexa de genu asta sa fac reclamatii si sesizari pana io veni acru desteptei care amenintza ca ii lasa repetenti. Oamenii astia clar habar nu au de repercursiuni. Freia si bebe Alexa http://community.web...m/user/freia_ro

#30
Elena-Teodora

Elena-Teodora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 14:48

Freia, mersi mult, am intrat pe RECLAMA, si am vazut un leagan(saritor) care se prinde de tocul usii, la 1660000. De asta vorbesti? Tu de unde l-ai luat pe-al tau, neo-nato? Crezi ca e prea tarziu sa-i mai iau fetei mele unul (are 8 luni)?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -