Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (4)


138 raspunsuri la acest subiect

#21
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 02:22

Elena pentru inceput cred ca ar fi indicat sa ne dam adresele de mail... simonaclau@yahoo.com ...ai apoi vom vedea cum sa ne impartim sarcinile... EI nici eu nu sunt meseriasa si cred ca am sa-l innebunesc pe Claudiu [bang][bang][bang], sa vezi ce nervi are sa faca [:-)))][:-)))][:-)))]...las ca ne-om descurca noi cumva ca doar suntem fete destepte [:p][;)] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#22
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 02:30

AAAAAAAA!!Multumim de urari si felicitari si voua pentru 10!!!!Iti dai seama ca sunt mandra de nora mea, nu???[pup][pup][pup] Fetelor, eu am o intrebare: voi cum stati la capitolul [xinpat][sex]??? ca noi stam destul de prost, am reusit si noi sa o facem de vreo 2 ori si sincer ca m-am purtat de parca as fi fost virgina[:p][batcap][batcap][batcap] si sincer ca sunt zile cand VREAU [sex][xinpat] ca disperata si cand se apropie momentul sunt atat de obosita ca nu-mi mai arde de nimic [alcool][alcool][alcool]...noroc ca e Claudiu intelegator, ca latfel cine stie ce ar putea spune: ca nu-l mai vreau, ca nu ma satisface si sincer nu am nevoie de asa ceva...ce naiba sa fac???Ma bucur ca ma intelege si ca ma iarta [iartama][pup][pup] si fir-ar sa fie ca tot eu sunt cea cu mofturi[q][q][q] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#23
MALUBA

MALUBA
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 11:11

CLAUDELU mama inceputul e mai greu , da zau ca atunci cand prinzi din nou " de gust" e super....orgasmul e mult mai puternic[:D], de fapt tot corpul reactioneaza la un alt nivel decat inainte ....si la mine era prob cu oboseala , si mai ales cand stateam si ma gandeam ca seara tre sa fac si o "partida"...dar am inceput sa nu ma mai gandesc ca tre sa fac[xinpat] si sa prindem clipa... ...eu inca mai folosesc un gel lubrifiant de la Love Plus, ca nici atunci cand eram virgina nu eram asa ..[ups] si e misto..mai ales ca sincer vorbind nu mai e timp de preludiu, alea alea[olala] tare mult conteaza ca si sotul sa fie intelegator, eu multumesc lui Dumnezeu am un sot super[olala][cool] va pup ca fug .... http://community.web...138839239MptzMz

#24
spic de grau

spic de grau

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 12:40

Neata dragi mamici si "La Multi Ani!"[cheers] ptr ziua de ieri. Eu am fst tare tare ocupata, si n-am mai avut timp sa intru pe site[:(]. Am citit acu insa tot ce ati scris! Despre ce album e vorba..poate va pot ajuta si eu. Am citit la un moment dat ca o mamica spunea ca doctorita i-a zis ca nu poate stii pana la 5 luni daca e ok cu coapsele (doamne ce fraza intortocheata[alcool])...sa stii ca si pediatru meu a suspectat ca David are piciorusele iesite nitel din sold, si am facut o ecografie care a demonstrat ca totu e ok... Deci - se poate stii.[hot] Pupici! Lumy [mamica] si David [copil] http://f2.pg.photos....inita/my_photos

#25
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 19:37

Neatza pe la pranz, de fapt e cam seara toata ziua, dar azi am fost tare ocupati….am fost sa facem vaccinul de 2 luni. Si a plans moatza mea ceva de groaza cand I l-a facut iar eu eram cea care trebuia sa o tin sa nu se miste. Mi-a fost asa de mila de ea…[q][q][q].noroc ca dupa ce I l-a facut s-a linistit si a si dormit (mi-era teama sa nu o tina tot intr-un plans ca era saraca nemancata de vreo 2 ore jumate si mai trebuia sa o las inca o ora-doua pana sa-I dau sa pape). Si pe noi ne-a laudat tanti doctoritza, spune ca aratam ca un bebe de vreo 4 luni, ca avem deja 6 kg si 60cm la doar 2 luni. Si sa nu uit, ieri de 1 iunie am reusit in sfarsit sa-l convinegm pe tatic sa ne ia si noua primele jucari si tare ne mai amuzam cand ne canta si noua caruselul deasupra patutului sau cand zdrangane sau piuie mami din celelalte jucari. Bibuga, atunci cand sta intinsa in pat se tot agita sa se ridice, asa ca daca ii dau 2 degetele, se prinde cu manutzele de ele si cu foarte putin ajutor din partea mea se ridica in fundulet singura, si-si tine si capsorul drept, pentru cateva secunde. O las apoi usor pe spate si iarasi o ia de la capat. Daca in loc sa stea pe pat (pe o suprafata dreapta) o pun pe una usor inclinata (cu capsorul pe o perna sau o tin pe picioarele mele) isi ridica singura capul si umerii si aproape ca nu mai are nevoie de ajutor sa se ridica in fundulet, degetelele care I le dau eu sunt mai mult pentru echilibru. Dar ne-a certat pediatra azi, a zis ca abia de la 6 luni are voie sa stea in fundulet, asa ca acum o pot lasa sa stea singura doar cateva secunde, altfel exista riscul sa-si deformeze coloana. Poate sa stea in fundulet si mai mult, dar sprijinita. Cum ii zicem? Oricum numai pe nume nu…..tzusca, galusca, pustoaica, strumfitza, moatza, printesa, iubita, cincila, gogoasa, etc! Iar in rarele momente cand ii spunem pe nume, ii zicem Malina, desi si Ioana ne place la fel de mult. Claudelu….te invidiez, moatza mea n-a dormit niciodata mai mult de 4 ore fara pauza. Ce-I drept, noaptea se trezeste, papa si adoarme la loc, nu mai are nevoie si de program artistic sa adoarma, dar oricum tot ma trezeste de 2-3 ori pe noapte. Cat despre capitolul [xinpat] cred ca am bagat frica in tatic (eu de cand am nascut tot carcotesc ca mai vreau un baietel[:D], ca abia astept sa ii fac un fratior sau o surioara Malinei, ca tare usor a fost si sarcina si nasterea si tare dor mi-e de momentele in care bebitza mea era in burtica) ca aseara nu mai voia cu nici un chip ca vezi doamne nu avem prezervativ si e riscant (desi inca alaptez si n-am avut nici urma de ciclu pana acum)!! El care n-a folosit asa ceva de cand il stiu. De fapt la noi sarcina mea a fost un “accident” pe care eu am decis sa-l duc pana la capat, iar acum ii e frica sa nu cumva sa se mai intample din nou, ca sigur (mai ales acum dupa ce-am vazut cum e) nu s-ar intelege cu nebuna de mine sa avortez. Si spre rusinea mea la medic n-am ajuns la control (desi mi-am facut la un momentdat programare, doctorul a avut o urgenta si m-au sunat de la cabinet sa mi-o contramandeze, iar de atunci n-am mai ajuns) si anticonceptionale de capul meu n-am de gand sa iau. Nally, bine-ai venit printre noi [flo] [flo]! Te primim cu bratele deschise, ba chiar te trecem si pe listuta, chiar daca probabil mai esti si pe cea a mamicilor de mai. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.web...m/user/mickyyyy

#26
spic de grau

spic de grau

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 21:37

Si David a plans foarte tare cnd a facut al 2lea vaccin - acum o luna (ca primu l-a facut cnd avea o luna - BCG-ul). Iar la al 2-lea l-a mai intepat si de 2 ori! Ca era unu cu 6 valente..Nu stiu dc si in Ro se face la fel.. Era ptr: Anti "Polio+ difterie+ tetanos+ tuse magareasca +hemophilus+ hepatitaB". Iar dupa ce bietul meu bombonel imi plange mai-mai sa se invineteasca, pediatru imi spune ca la urmatoru (adica la cel pe care i-l voi face sambata - rapelu astuia din may) - sa cumpar un patch, ca il anesteziaza si nu mai simte durerea! Pai sa nu-l bat pe pediatru?[box]. Daca stia ca se poate si fara durere, de ce nu a zis de la inceput??[V] Asa ca va voi spune daca cu patch-ul doare sau nu - si daca nu doare - poate gasiti si la farmaciile din tara asa ceva. Ca tare mai sufera mititeii![q][q][q] Lumy [mamica] si David [copil] http://f2.pg.photos....inita/my_photos "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

#27
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 23:50

Mai fetelor pai ce faceti???Eu v-am dat adresa de mail ca sa trimiteti pozele si sa ma apuc de album...sau nu vreti???Eu le astept cu drag!!! Azi am fost la plimbare, de la 12 pana la 16.00 si la doar 10 dupa ce am intrat in casa a inceput o ploaie torentiala...[alcool][alcool][alcool]...Dupa masa de 11.00-12.00 Raul se cere afara...atata plange pana cand ajunge in carucior de te sperii si in momentul cand il asez in carucior adoarme instantaneu...l-am obisnuit afara si acum cred ca-mi voi instala cortul in fata blocului si ne mutam acolo...[bang][bang][bang] Si noi in data de 25 facem vaccinul de 2 luni, cica 2 luni, pai atunci aproape avem 3 luni...[batcap][batcap][batcap] Va pup pe toate si pe toti si ASTEPT POZELE!!!!! http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#28
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 01:27

Buna ziua mamici!!Sint un pci ocupata azi,ca avem musafiri,dar tot nu m-am putut abtine sa dau un ochi aici. Despre vaccin:eu stiu ca aici ii dau pe bebei cu un unguent care anesteziaza local,deci nu-i doare.Nu de alta,dar mie mi s-ar rupe inima sa o vad plingind de durere. LA capitolul kilograme,Amelie e mignona,are acum 4750,si doctorita mi-a spus ca e super OK pentru doua luni,si 58 de cm.E adevarat ca eu ii dau numai sin,nu folosesc deloc formule sau ceaiuri. Claudelu,pai nu-ti facem praf mailul.sa trimitem poze?Eu propun sa deschidem un cont nou la yahoo si fiecare sa-si puna acolo poze.Ce zici?Sau ai tu o idee mai buna?Trebuie sa vorbim o data pe messenger,serios!! Va pup si revin curind! Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos....12000/my_photos

#29
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 02:31

Gata, eu am trimis pozica si mi-am si exprimat dorinta de a participa la crearea albumului. Cred ca o sa iasa tare misto...Abia astept sa-l vad gata. Cine spunea ca a vazut albumul de la alte mamici? Ca as vrea si eu link-ul sa il vad. Vaccinul de 2 luni il facem pe 22 probabil si mi-e fricuta ca o sa-l doara pe pui. Dar stiu ca nu avem de ales. Ela, pe unde esti, de ce nu apari mai des, ca mi-e dor de tine. Si Diana as vrea sa poata scrie mai des...Si toate celelalte fete...Ca sunt din ce in ce mai vorbareata! Incep sa imi revin din prima faza de oboseala! [:D] Ce sa va mai spun? Ca si noi obligat fortat iesim afara pe la 3-4 si ne place de numa, dormim si am inceput sa cunoastem alti bebei. Chiar azi am cunoscut un pui de 5 saptamani frumos foc, Luca. Dar noi topt mai speram la o gagica! [:D] La ai vostri le place ca la al meu sa stea la pielea goala? Ca Andi e de-a dreptul incantat cand il las gol golut, de obicei inainte de baita. Chiar daca inainte plange in hohote, cand il dezbrac e in al noualea cer. Rade cu gura pana la urechi si ne povesteste diverse, gen: "Guuuu, Nggg, Gggg, Gaaa" si alte asemenea. Plus ca azi a fost f cuminte, ba chiar a si adormit acum, dupa baita si papa de la 10 imediat. Sa vad cat doarme, dar daca respecta regulile pana pe la 3 jumate-4 nu am treaba. Insa , mai nou, pt ca si urmatoarele ture de somn sunt de cate 4 ore ( 4-8 si 8-12 , cu spatiul necesar pt vreo 10-20 minute pt masa), ziua imi mananca de 2 ori la 2 ore. Si nu eram obisnuita si nu stiam de ce plange. Sarmanul copil, ii era foame si mamica asta il tinea infometat! Acu m-am obisnuit si cu asta. Hai, ca ma retrag si eu la somn...ca cine stie ce ii mai vine si se trezeste mai repede! Roxana & Andrei Alexandru

#30
bibuga

bibuga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 11:43

Dragelor-in legatura cu albumul foto---si eu m-am gindit exact la acelasi lucru ca si Rayuela,sa deschidem un cont nou pe yahoo si sa postam acolo pozele sau pe webshots.daca voi aveti o idee mai buna,propuneti-o.Si la cite poze va-ti gindit?Una,doua cu bb si cu noi sau numai cu bb?Pozele mai vechi sau mai recente?Sau imi ba capul prea tare?Claudelu,vad ca te-ai apucat de treaba,cum te-ai gindit?Deocamdata iti trimit doar citeva p.Vai,tr sa fug,am auzit un scincet.Va pup


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -