Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (4)


138 raspunsuri la acest subiect

#11
bibuga

bibuga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 19:57

draga Claudelu,o fi inteles eu gresit intrebarile astea multe[?],te rog n-o lua la suflet...mai greu se intelege gluma prin scris si poate o experientza mai veche,neplacuta m-a facut sa te intreb,daca nu deranjez......datorita faptului ca-s ung.-ca(sau stiu eu din ce cauza??!!) de citeva ori am fost exclusa din chat!!!(pt ca iti poti da seama destul de repede ca nu vb perfect romaneste) dar ,ce-i drept nu la situl desprecopii.....sau poate si umorul meu deranja.nu stiu.eu sint o fire prietenoasa si chiar ma bucur sa-mi fac prietene prin i-net.Incaodata scuze ca te-am inteles gresit....ma bucur ca ma acceptati printre voi........[grup] Salutare mamicilor si bb-ilor

#12
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 20:11

Bibuga, sper sa intelegi, nu prea stiu sa explic - in primul rand ca masajul asta se executa numa' pe tibii: cu o palma tii contra pe interiorul piciorului iar cu policele de la cealalta sau cu toata palma masezi osul pe exterior, te plimbi de-a lungul lui, de sus in jos si mai ferm asa, nu il mangai. Si ai grija la talpita sa fie dreapta, sa nu o tina spre interiorul piciorulu. Si apoi talpita: ii tii incheietura piciorusului intre aratator si inelar si masezi cu degetul mare zona aia de mijloc. La mine in album am pus separat o poza in care poti... partial... sa vezi cum ii facea tati masaj acum doua saptamani, fara sa stim dar chiar asa trebuia sa-i facem. http://community.web...user/simonecarc

#13
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 20:51

Ildi(Biduga) chiar ca nu inteleg unde gresesc...te rog fi mai explicita ca chiar m-ai zapacit acum...nu-mi place sa stiu ca cineva e suparat pe mine sau sa stiu ca am deranjat pe cineva cu ceva....Si sa-ti mai spun ceva, eu chiar am prieteni ung, si-mi e chiar una dintre cele mai dragi prietene, deci nu am nimic inpotriva faptului ca esti ung sau rom sau orice nationalitate ai fi...si daca suntem la capitolul sinceritate iti spun ca singurul lucur care ma deranjeaza la un om care traieste intr-o tara este faptul ca nu-i cunoaste limba, consider ca este lipsa de respect fata de cei din jur...Repet este PAREREA MEA, puteti sa fiti si pro si contra, eu asta simt! http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#14
diana76

diana76
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 20:55

Multumim de urari!! La multi ani pentru raul Claudelu'!! Si de 1 Iunie , prima data sarbatorim ziua copilului cu copiii nostri, sa ne traiasca si LA MULTI ANI!! PUPICI, diana

#15
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 21:04

Legat de fundulet, problema sta cam asa: nu prea e voie sa stea asa de mic, de pe la 3 luni abia se poate, insa cate putin, sprijinit in asa fel incat sa nu-i solicite coloana ( ca aici e problema, sa nu "stea" pe coloana) se poate. Sau cel putin asa stiu eu. Al meu bebe ma innebuneste, ca nu vrea sa stea deloc singur si pe spate sau pe o parte , se plictiseste, vrea bagat in seama. Dar il mai pacalesc eu...Azi i-am luat o revista Mami care are cadou "Cutiuta muzicala" cu toate cantecelele pt copii si ii plac f mult; macar acum ascultam si altceva inafara de Ozon. Beatrice, ma bucur ca ai aparut, bafta la licenta si felicitari pt asa un bebe mare si sanatos. Cu capsunile chiar ziceam eu odata parca...mie imi plac de mor si lui Andi ii dau colici; ce sa fac, mai calc si eu regulile, ca am observat ca de cate ori pap un aliment "interzis" urla de numa! Dar pofta e mare uneori... Roxana & Andrei Alexandru

#16
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 21:06

[s][s]LA MULTI ANI, MARIA!![s][s]

Vai Diana ce a trecut timpul, parca mai ieri eram pe Ym si barfeam cu restul fetelor...Doamne ce bine era!!!!Dar ce dor imi e de noptile alea[q][q][q], parca as mai vrea macar o noapte!!!!


http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#17
Nally

Nally

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 00:25

Buna fetele! La multi ani tuturor copiilor!!!! Uite trag si io cu ochiul pe la voi[biz] sa vad cum va descurcati cu bebei vostrii !!! Eu fac parte din gasca mamicilor de mai-iunie.... desi am nascut pe 14 Aprilie!!![:D] Puiul meu a venit un pic mai devreme decat trebuia si uite asa ne-am brodit pe 14 Aprilie cu un printisor in brate care ne-a da la inceput emotii peste care am trecut destul de greu, mai ales eu,dar acum e mare si voinic si ffff energic!!!![copil] Dar daca nu va suparati voi mai trece si pe la voi sa vad ce mai fac gandaceii care sunt de-o generatie cu Sebi al meu!!!! Ma mai primiti? [detectiv] Va pup pe toate dulce de tot [pup]!!! Nally [mamica] si [copil]Sebastian

#18
bibuga

bibuga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 00:46

Simone-ai o bebetica tare dulce[bibe] s-apoi cu bibe acela urias m-ati dat gata...si piciorusele noastre-s curbate,dar nu ni s-a atras atentia de catre doctoritza...eu ii masez doar talpile,sa se indrepte....vom vedea mai incolo... Claudelu---te-am intzeles gresit,"ca ne facem de cap"--imi dau seama e o prostie ca am luat la suflet,de aceea am intrebat doar daca e o mustrare...hai ca te invit la un[pahar] virtual si un [papica],ca sa rezolvam treaba fara[:(!],se pare ca m-am[alcool] de cap,de cind sint [biz] albina biz biz singura acasa.Accepted??????

#19
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 01:50

Ildi...HAHAHAHAHA...hai ca esti totala mai...hai sa te lamuresc de ce am spus ca va faceti de cap...La noi, adica aici pe mamici a fost o perioada cand a fost foarte liniste si in special in week-end si asta pentru ca fiecare dintre noi eram ocupata cu bb nostri si am ramas surprinsa sa vad ca ati scris atat de mult...Acum te-am lamurit deci putem trece la fapte[alcool][bere][berica][pahar][flo] Mally bine ai venit in [grup] nostru!!!!Sigur ca te mai primim![pup] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#20
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 02 iunie 2004 - 02:10

[s][s][s]LA MULTI ANI RAUL SI MARIA!!!..Sa cresteti mari si cuminti!!!
Noi am fost azi la un control la doctor,si am primit nota 10!!Amelie nu a stat o secunda cuminte,a ris,s-a zbenguit pe masa aia,cit a consultat-o si cercetat-o tanti doctorita..am primit numai laude,e super sociabila fetita mea..si cuminte,nici pis nu a zis,desi a cam ciupit-o si palpat-o peste tot!!
Si mami si-a facut azi de cap,am fost la coafor!!Si spre imensa mea bucurie,am gasit o coafeza romanca!!![bum][bum].Am reusit,in fine,sa explic pe limba mea,cum sa ma faca!!Si ma simt super multumita,cu noua freza[vampa].BA mi-am luat si niste pantofi cu toc..pe care o sa-i port...la anu si la multi ani![bang]
Claudelu mami,cind ne apucam de album?Cum impartim sarcinile??Tu dai ordine si eu execut,mi se pare cel mai corect,ca eu nu prea ma pricep,dar daca mi se explica ce sa fac..sint meseriasa![alcool]
Pupici

Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil]
http://f2.pg.photos....12000/my_photos


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -