Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (4)


138 raspunsuri la acest subiect

#1
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 12:09

........ Cristina&Sanziana

#2
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 12:47

La Multi Ani copilasilor nostri! Sa ne traiasca sanatosi, frumosi si cuminti! Frumoasa zi azi! Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#3
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 13:27

LA MULTI ANI TUTUROR BEBELUSILOR NOSTRI [s], SA NE TRAIASCA, SA FIE SANATOSI SI SA NE BUCURAM DE EI!!!

Am fost azi la ortoped si diagnosticul este "tibii incurbate bilateral", adica la ambele picioruse. Ne-a zis sa-i facem masaj in fiecare zi si, daca la un an si doua luni nu si-au revenit pe cale naturala si cu ajutorul masajului, i le va indrepta el sub anestezie generala si le va pune in gips [:(][q][:(][q][:(][q]. Ne-a mai zis ca vrea sa-i vada si soldul cum se prezinta la 5 luni, pana atunci nu poate sa-si dea seama daca e vre-o problema si cu el.
In seara asta tati va presta masaj cu ulei de masline la cupil, dupa baita, desi cineva ne-a zis ca e bine si in timpul baitei, cu sapun. Cred ca o sa incerc ambele variante.

Ela, noua de cum ne-a vazut-o pediatra ne-a si dat trimitere la ortoped, nu stiu ce sa zic , daca pediatra ta nu ti-a semnalat nimic pana acum poate ca totul e in regula cu piciorusele bebitei tale.


Multe pupaceli la cupii si mamici.

Simo si Iulia


#4
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 13:34

Ah, am uitat! DA, DA, DA, DA, DA !!! [bis] BRAVO! [bis] BRAVO![bis], FRUMOASA INITIATIVA! HAI CU ALBUMUL BEBELUSILOR CA TARE FRUMUSEI SI SCUMPILEI SUNT TOTI! Daca pot sa va ajut si eu cu ceva dati-mi de stire! Simo

#5
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 14:29

[s] [s] La multi ani sarbatoritilor zilei, Maria Cristina si Raul Andrei, care azi implinesc 2 luni! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!!
Si nu in ultimul rand, [s] [s] [s] LA MULTI ANI tuturor bebelusilor de ziua lor, 1 iunie!!

faina ideea cu albumul, problema e cine se va ocupa de ea?! Eu intru de pe dial-up, deci n-am cum sa ajut ca downlodatul si postatul pozelor dureaza [:(][:(]. dar daca va pot fi altfel de folos, cu cea mai mare placere!

Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)

http://community.web...m/user/mickyyyy

#6
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 14:30

16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),[bibe] Andreea, 23 februarie Oani (Ioana/Brasov),[bibe] fetita (2,6kg) 3 martie vasce (Canada),[bibe] David Theodore (3,45kg si 51cm) 4 martie Adina Iulia,[bibe] Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm) 4 martie mandita , [bibe] fetita (2000g) 6 martie bibuga (Ildi/Mures) [bibe] baietel (3.750kg ,54 cm) 7 martie Maluba (Beatrice),[bibe] Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm 11 martie spic de grau , [bibe] David (2.4kg si 47cm) 16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), [bibe] fetita (2,8 kg) 16 martie iamona (USA),[bibe] Andrea Cristina(3,7 kg) 16 Martie Irismetal, [bibe] Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari) 17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), [bibe] Andrei-Alexandru 19 martie Veve (Irina/Nh,USA), [bibe] Laur Andrei (3,08kg si 46cm) 20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), [bibe] Tiana Maria (3150 g si 51 cm) 20 martie Cosmy , [bibe] Daria Christina (3500 g) 22 martie Dalina(Bucuresti), [bibe] Andrei (3450g 51cm scor 9) 30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), [bibe] Katja (3 KG SI 48 CM) 31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti),[bibe] Malina Ioana (3800g si 53cm) 31 martie mikaela (Mihaela/Ploiesti), [bibe] Radu Paul (3800g si 52 cm) 1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), [bibe] Maria Cristina (3600g) 1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), [bibe] Raul Andrei (3600g) 4 aprilie cipstyle (Cristina/Germania), [bibe] Anelisa Elena (3810 g si 55 cm) 5 aprilie malina (Malina/Pitesti), [bibe] Daniel Ioan (3400 g) 5 aprilie mobriq (Monica/Belgia), [bibe] Eduard 7 aprilie denis (Denisa/Bucuresti), [bibe] George Cosmin (3500 g) 7 aprilie Nedda (Daniela/Boston,USA),[bibe] Lara-Diane (3101g si 51cm) 7 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti), [bibe] baietzel 8 aprilie mirinda,prima sarcina, [bibe] Ana (3250 g,50cm) 12 aprilie Rayuela (Elena/Göteborg,Sweden),[bibe] Amelie(3500g) 14 aprilie Nally [bibe] Sebastian (2,650kg si 48,5 cm) 17 aprilie georgescu oana(Oana),[bibe] Maria Alexandra (3350g/49cm) 18 aprilie Pucku (Corina/Canada),[bibe] Stephanie (4900g/52cm/apgar 9) 19 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti),[bibe] Andrei-Alexandru (3600g/54cm/apgar 10) 20 aprilie Laura22 [bibe] Justin George (2.900 kg) 21 aprilie ela76 (Mihaela/Bucuresti), [bibe] Cristina (3.550kg si 52cm apgar 9) 21 aprilie piciulica [bibe] Eric 26 aprilie Simone [bibe] Iulia Alexandra (3100 gr si 48.5 cm) 26 aprilie irinac [bibe] Ilinca (3.100kg si 50 cm) 28 aprilie grasuta [bibe] Ana Maria (3000g si 49cm) 29 aprilie Alina33 [bibe] Dragos Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.web...m/user/mickyyyy

#7
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 15:19

LA MULTI ANI PUILOR NOSTRI!!! E PRIMUL LOR 1 IUNIE SI LE DORESC SA CREASCA FRUMOSI, SANATOSI, NOROCOSI SI SA-SI IUBEASCA MAMICILE!!!
][s][s][s][s][s][s]
[s][s][s][s][s][s]
[s][s][s][s][s]


Roxana & Andrei Alexandru

#8
bibuga

bibuga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 15:53

Mickyyy- hai ca m-ai facut curioasa.........cum se ridica in funduletz??? Cu capsunii....am incercat si eu,ii drept treptat,o zi 4 capsi,dupa aia 10,si 15.Nu mi s-a parut sa fi suferit din cauza lor si nici alergie n-a facut(sper ca nici nu face,am auzit si eu despre chestia asta)In general maninc tot ce-mi pica in cale...dar daca zici tu ca s-a linistit,e posibil sa fi avut colici din cauza capsilor.eu in schimb am facut urticarie,dar tot nu ma pot abtine,macar citeva buc, pina-i sezon.[pofta] Bb-ul meu la doua luni a reusit sa se intoarca de pe burta pe spate,dar invers inca nu,e mai greu.[greutati] ii drept ca aproape zilnic ii fac gimnastica de cind s-a nascut.Desi multi spun ca bb-ii n-au nevoie de ea deloc pina la o anumita virsta(cam 4 luni parca-dr.Spok) noi ne-am distrat si cu asa ceva....Cum ii spui moatzei tale Malina sau Ioana?Baiatul meu se numeste Luca-Thomas,dar ii spunem Tomi.Sanatate la bebitzica..[olala] Era sa uit-felicitari pt tabel,arata tare dragutz[pup]. Claudelu-e cumva o mustratre ca ne-am incumetat sa ne bagam si noi pe fir??N-as vrea sa supar pe nimeni,incerc sa conversez si eu.... Roxanacaz-este voie DEJA in funduletz???(chiar si asa sprijinit intre perne?eu n-am curajul inca)[:I Simone draga,ce masaj v-a recom.medicul?ma interes.si pe mine merci pt urari,acum fug ca s-a trezit lunganu..... Sa ne traiasca minunea(minunile)! Ps.buna idee cu albumul[pup]

#9
MALUBA

MALUBA
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 16:20

BUNA SCUMPELE MELE!!!!!!! LA MULTI ANI sanatosi , sa ne cresteti frumos si in armonie si sa aveti inca 100 de 1 IUNIE !!!!!!! [disco][disco][cheers][cheers] n-am mai scris de aproape o lunisoara , desi v-am mai citit pe fugaaa....insa suntem tare ocupati cu bb in primul rand si apoi cu licentele ca amandoi le avem e greu tare ...dar ma rog sa terminam examenele cu bine...sotul are acum pe 17 iunie si eu sunt in plina sesiune (licenta o am in sept)...sa ne tineti pumniii bebe nostru creste uimitor de frumos : la 3 luni fara o sapt. are 64CM SI 6,500KG .... ---- gangureste non-stop si mai nou si canta odata cu mine ---- are o energie de zici ce-i aia ..nu sta o sec. din manute si picioruse ..nici macar cand mananca ...si cand doarme tot se mai misca de am impresia ca e treaz ---- se intoarce de pe burta pe spate de la nici 2 luni , si mai nou vrea sa-si ridice capusorul , de fapt corpul cu totul...e crunt rau de tot...si se enerveaza ca nu poate si tipa (nu plange da te surzeste nu alta). ---cand il apuc de manute se ridica direct in picioruse , nu in fundulet... am zis ca dupa ce face 3 luni o sa-l sprijin si eu intre perne in fund ..desi am asa niste emotii ----e super interesat de carusel, zornaitori si televizor (calculator)...pot sa-l las acuma lejer 1/2 singurel ..ca rade intruna si cearta jucariile; ---- PAPICA : ii dau tot san integral , dar de la 2 luni am adaugat intre mesele de dimineata suculetul de fructe : cate 30 ml (i-am dat morcov, portocala, grape-fruit, lamaie, mar)...la lamaie s-a strambat si am renuntat .----am facut sapt trecuta si vaccinul de 2 luni si s-a comportat super...nu a varsat o lacrima , a tipat un picut, de fapt s-a alintat mai mult ....... vigantol nu-i dau , mergewm incontinuare pe D2 . ATATA ca nu am avut voie 6 ore sa-i dau san si i-am dat lapte praf si seara mi-a vomat in jet....cand i-am dat san parca ii venea sa ma pape cu totul...micutulll...ce mai iubeste tzatzicaaa [:D] ----BOTEZUL : l-am avut pe 21 mai !!! am facut o masa in famile cu nasii. ..a fost un dulce in biserica : canta preotul canta si el [:D][:D] IN REST ne joaca pe degete ... e un alintat si jumatate ...da cum sa nu-l alint cand e asa scump??? imi vine sa-l pap cu totul... EU chiar daca alaptez pap de toate ..el nu mai are deloc colici (nici nu prea a avut -debridatul sa traiasca) sper sa apuc sa intru mai des ca sa nu va mai plictisesc cu atata vorbarie..... va pup dulce si pe voi si pe bebelusiiii!!!!!!!! MI-A FOST SINCER DOR DE VOIIIIIIII....... ???????? ce album pt bebei ?? ca n-am prins ideea?? http://community.web...125065060nZxywh

#10
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 01 iunie 2004 - 18:59

Mickyy multumim de urari!!! Intradevar am crescut, azi noapte a fost prima data cand am dormit de la 23.00 pana la 07.30, fara nici o intrerupere!!!!!!!!!! Biduga, sincer nu inteleg de unde aceea mustrare, ca eu din cate ma stiu si din cate am vazut nu cred sa fii suparat pe cineva cu ceva sau sa fii mustrat pe cineva...sincer probabil sunt eu batuta in cap si nu inteleg, dar daca te-am suparat cu ceva terog sa-mi spui!!!!!Sa stii cami-am citit mesajele de ieri(ca3 zile n-am intrat pe net) si nu-mi dau seama cu ce te-am putut supara!!!te rog sa ma lamuresti!!! Mickyy, pai eu nu am dial up si precum am spus incerc eu si Elena sa-l facem si daca nu ne descurcam va vom cere ajutorul si uite asa vom reusi sa-l facem cumva!!! AAAAA!!!!!Si inca ceva...te rog sa o treci pe listuta si pe Alina33 cu Dragos, ca a postat si ea de cateva ori la noi...data nasterii 29 aprilie, Arad!!!Multam! http://f2.pg.photos....oarea/my_photos


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -