Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Comentarii despre restaurante


179 raspunsuri la acest subiect

#21
voljena

voljena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 22:04

sa inteleg ca acest club diplomatic nu mai este cu circuit inchis?!

#22
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 13:35

moss - ei bine, da, acea curte interioara o numesc terasa. nu am masurat cati metri patrati are, dar mie mi se pare departe de a fi o "curticica"... pentru cei care isi doresc sa isi faca nunta in aer liber, intr-adevar este o problema. terasa de la crowne are cu totul alt scop, invitatii nostri au iesit pe terasa la o tigara, la o sueta, un flirt, ceva... vreo cativa prieteni au avut inspiratia sa urmareasca "momentul artistic" (in care a trebuit sa imi impac sotul pe "you can leave your hat on") de pe terasa, prin peretele de sticla, dandu-mi note [:D] (bineinteles numai note de 10!). personal, nu mi-as face nunta la clubul diplomatic . am organizat destule evenimente acolo, am fost si la evenimente doar ca invitata... pentru o zi de vara cu vreme frumoasa clubul este o alegere foarte buna, dar fereasca sfantul sa ploua. nu mi-ar placea sa inghesui 150 de invitati in sala mare, unde abia ar avea loc sa se miste, iar de dans nu mai vorbim. este doar o chestiune de pareri si gusturi personale. eu una ma felicit ca am ales crowne plaza, unde am avut o nunta minunata (o prietena imi spunea: de cate ori ma gandesc la nunta ta, imi vine sa ma marit). pupici tuturor viitoarelor mirese! marcela si [copil] alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

#23
Moss

Moss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 15:27

vrabiuta, evident avem puncte de vedere diferite, si e normal la urma urmei.. noi am fost cu totii 100 persoane si loc a fost super suficient... nimeni s-a simtit inghesuit, ba chiar am putut sa aranjez mese rotunde si a ramas un spatiu de dans remarcabil. In alta ordine de idei, nu prea se compara serviciile ( crede-ma, cunosc foarte bine Crowne Plaza )nu zic ca nu sunt de calitate, Doamne Fereste, dar una e sa stai sa-ti torni tu vin din carafa de fiecare data cand paharul este gol si una e sa ai paharul umplut in permanenta, fara ca macar sa simti pe cineva in preajma ta... sunt multe exemple, dar nu vreau sa descurajez pe nimeni..pentru ca, chiar nu asta imi este intentia. pe de alta parte grand ballrom mi se pare o sala imensa si ....ATAT !!! iar eu am ales sa fac nunta vara...si am avut o vreme superba, am tras artificii, peluza verde si proaspata, berbecutul la protap, ce mai...a iesit de vis !! am avut toata intimitatea pe care mi-am dorit-o ! vila a fost in intregime a mea, sala frumos aranjata si nici nu se zgaiau cei din hotel ( din camere ) la ce se intampla in curticica aceea in care iesi doar la o tigara ( vorba ta ) Inca odata, aici este chestie de gust si atat !! Crowne Plaza este elegant si RECE ! Clubul diplomatic este elegant, cald si intim ! PS. poti vedea cateva poze la www.larond.ro/moss/ si selectezi nunta fara suparare ! te pupic Cristina [gravi]22 +

#24
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 31 iulie 2004 - 19:57

Subiect initial: Cost tacim restaurant Riviera - parc 23 August creat de bogdanai, 08/07/2004, 15:15:59 Stie cineva cam cit costa tacimul la o nunta la restaurantul Riviera din parcul 23 August ? Sunt invitata peste 2 saptamini si nu stiu cam cit sa dau ! Boghi raspuns postat de harriet, 08/07/2004, 16:17:06 In general tacamul acolo costa cam 25 euro, insa s-ar putea sa fi facut ceva modificari mirii (de ex. la peste, in loc de salau sa aleaga somon si atunci mai creste pretul). Atentie, acesti 25 euro NU includ tortul, bauturile racoritoare, bauturile alcoolice, fructe, alune etc. etc. 25 euro inseamna doar aperitiv, peste, sarmale si friptura. Atat! Dupa calculele mele, cu tot cu tort, apa minerala, vin, suc, tarii etc. vine undeva intre 35-40 euro. Acum, cum am mai zis, depinde si ce mancaruri au ales mirii. Insa mai am o curiozitate, te duci cumva la nunta Luizei si a lui Catalin?[:D] Sorina raspuns postat de bogdanai, 09/07/2004, 09:07:14 Multumesc de informatii, nu ma duc la Luiza si Catalin, ci la Andi si Elena ... Boghi raspuns postat de Albinutzza, 14/07/2004, 17:16:22 eu am nunta acolo, dar in oct. Deci preturile sunt in fct de cate feluri de mancare sunt. Pleaca de la 17 euro pana la 22 euro, asha ne-a zis noua fara bautura, deci cred ca 25 euro e bine de persoana. [biz] Albinutzza raspuns postat de andram, 16/07/2004, 10:16:43 credeti ca un tacam de 40 EUR care sa includa meniul obisnuit (antreul - aici ar putea fi ceva diversitate, peste si garnitura de cartofi, sarmale, friptura porc+pui si garnitura,tort) plus scaune imbracate, baloane, doi cantareti buni si...sper ca atmosfera buna si antrenanta, ar fi prea mult? in suma asta ar trebui sa fie incluse si cheltuielile alocate cameramanului? eu cred ca nu este exagerat. dar mama sustine ca e un pret cam piperat. am uitat sa va spun locatia: palatul Mogosoaia. raspuns postat de vmariejeane, 30/07/2004, 14:02:34 Mie nu mi se pare un meniu scump. Unde mai pui ca sunt incluse husele... baloane.Cum sa fie scump? raspuns postat de bogdanai, 30/07/2004, 14:52:40 Depinde de invitatii pe care o sa-i ai, de cit de "potenti" sunt ! sa n-ai surprize sa nu-ti vina ca nu pot plati tacimul ! Asa, in valoare absoluta, nu e mult, daca ai inclus baloanele si husele ... Boghi

#25
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 02 august 2004 - 21:00

moss - cred ca nu vorbim despre acelasi lucru... vin din carafa??? pe care sa ti-l torni singur in pahar??? nu stiu cand ai fost la crowne si la ce eveniment... noi am avut servicii ireprosabile, chelneri care nu lasau nici un pahar sa se goleasca sau o scrumiera sa aiba mai mult de o tigara stinsa in ea... totul a fost servit foarte prompt la fiecare masa, de catre chelneri mai mult decat amabili, fie ca era vorba de un simplu pahar de vin, o cafea decofeinizata, sau platouri pentru invitatii care au intarziat. iar dimineata chelnerii ne-au ajutat sa ducem in camera sutele de flori pe care le-am primit, desi se vedea pe ei ca picau de oboseala. poate am avut noi noroc sa nimerim singura tura de profesionisti, desi imi pare foarte putin probabil. firma la care lucrez detine magazinul duty free din incinta clubului diplomatic, iar eu ma ocup de evenimente pentru tot grupul - am organizat destule evenimente, intalniri de afaceri, petreceri si aniversari la club ca sa stiu destul de bine ce pot si ce nu pot oferi. ma repet, este o locatie buna... dar nu pentru 150 de persoane cum am avut noi. tuturor fetelor care isi organizeaza nunta, va doresc sa gasiti locatia de vis pentru voi, sa aveti o nunta frumoasa si casa de piatra! ps cateva fotografii de la nunta sunt aici (fotografiile de album sunt facute la crowne plaza, cu putin inainte de asfintit): http://www.sendpix.c...209/o19ftk03y1/ marcela si [copil] alexandra din burtica - DPN 28 aug/3 sept - dr. nayel cfr2

#26
andram

andram
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 august 2004 - 13:03

Ati fost cumva la vreo nunta la Mogosoaia? la restaurantul de la intrare? noi acolo ne facem nunta. am fost acum 3-4 ani la o nunta acolo, ni s-a parut totul ok dar stiti si voi cum e cand e nunta ta. ma interesa daca a fost cineva acolo recent, adica anul acesta sau anul trecut. as avea nevoie de sfaturi. doamna de acolo pare de incredere si bine intentionata dar...mai stii?

#27
vmariejeane

vmariejeane
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 august 2004 - 14:38

Vrabiutapozele sunt minunate. Sa ai o casnicie fericita! Vreau si eu sa ma interesez la Crowne Platza pt nunta mea. Viitorul meu sot imi tot zice sa ma duc acolo sa vad cam ce e.Dupa ce am vazut pozele tale sigur ma voi duce.

#28
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 23 august 2004 - 18:06

Pic si eu ca musca-n lapte... A fost cineva la Kiraly Csarda in Dorobanti? Vreau sa imi duc sotzul acolo la aniversarea de casatorie. Am auzit ca ar fi destul de scump, dar notiunea este relativa, asa ca daca aveti detalii... Si as vrea sa stiu daca au terasa, locuri pentru nefumatori etc, adica daca pot sa o iau si pe bb. Thnx

#29
creatza

creatza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 23 august 2004 - 19:30

vrabiuta, de ceva timp ma tot gandesc sa aleg Crowne Plaza pentru nunta mea. Pozele tale m-au convins! imi imaginam eu ca trebuie sa fie frumos, dar cand am vazut pozele tale mi-am dat seama ca este exact ceea ce visam. La aceleasi culori ma gandisem si eu pentru nunta. Ce sa mai zic, sunt absolut incantata. Iar voi doi ati fost frumosi tare! Am o intrebare: pentru decoratiuni ati apelat la o firma separata sau v-au ajutat cei de la Crowne Plaza? creatza[:I]

#30
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 24 august 2004 - 12:47

A fost o colega la Kiraly Csarda in Dorobanti, si imi spune: "Este o vila linga televiziune, cu o terasa pe spatiul de linga vila pina-n gard, mesele sunt una in spatele celeilalte, ca la scoala. Nu este o terasa propriu-zisa, doar e in aer liber, dar nu e ceva intim sau romantic. Serviciul e bun, mincarea e buna, dar atmosfera nu e una de aniversare de casatorie, e mai mult de business, de toata ziua. Parerea mea ... mai bine nu. Ca preturi: berea spre 70000, mincarea cam 150000-200000 o portie, care nu includ garnitura." O sugestie pt o cina romantica, din partea aceleiasi colege: Sangria (scumpicel si asta, dar atmosfera mai speciala) sau Kaiser Franz Josef (un pic mai ieftin decit Kiraly Csarda, au si site pe net). Petrecere frumoasa ! Boghi


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -