Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Comentarii despre restaurante


179 raspunsuri la acest subiect

#11
vmariejeane

vmariejeane
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 iunie 2004 - 19:20

Imi raspunde si mie cineva unde e Polo Club? Din cate spuneti voi cred ca e super dragut acolo. E scump? Legat de Perla, am inteles ca e nasol acolo. L-au facut rustic, cu farfurii si carpete pe pereti[alcool] Schatzy

#12
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 24 iunie 2004 - 03:04

Initial creeata de vmariejeane, 23/06/2004, 17:10:38
Buna, am nevoie de ajutorul vostru! Am nunta si caut restaurant. Viitorul meu sot este plecat din tara asa ca eu trebuie sa ma ocup de tot. Caut un restaurant dragut si elegan, ceva gen Hilton sau Marriot, dar nu atat de scump. Voi pe la ce restaurante dragute ati fost? Vreau ceva pt 100, 100 si ceva de pers. Multumesc anticipat.[cina2] Originally posted by Michelle_2004, 23/06/2004, 18:12:24
Buna! Restaurantul care mie mi-a placut cel mai tare a fost Crowne Plazza (sala Primavera cu tot cu terasa). Preturile sun maricele, cu tot cu bautura cred ca ajungi pe la 60-70 euro (ceva mai ieftin ca Marriott). Dar daca incep sa te duca cu vorba cauta altul. Mie mi-au zis ok pt sala si am tot asteptat meniul, iar in final in loc de meniu mi-au spus ca sala e ocupata [bang] Am mai auzit ca e frumos si elegant McMonis. Eu fac nunta la Sofitel care este destul de elegant, dar nu are terasa [V]. Preturile sunt ceva mai accesibile: intre 30-36 euro + TVA (fara bautura). Spor la cautat, AnaMaria

#13
anka-maria

anka-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 24 iunie 2004 - 13:06

Mai, frate, asta cu "am inteles ca" ma deprima total. Mie imi place stilul rustic. Avantajul este ca la o astfel de sala nu mai poti sa faci decoratiuni (baloane, huse) ca nu se incadreaza in tema, asa ca ma scuteste de niste bani. Mai importante sunt mancarea, atmosfera, servirea... Despre astea nu stiu io nimic si sunt tare interesata. just me

#14
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 24 iunie 2004 - 14:02

Dragele mele, Intrebare intrebatoare: De unde fac rost de artificii pentru tort? De unde din Iasi? Imi poate spune cineva? Sau din Galati, Braila- ca mai am drumuri pe acolo.

#15
vmariejeane

vmariejeane
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 18:28

Merci mult pt mesaj Michelle 2004. La Crowne Plaza ma gandeam si eu. Sper sa nu fie deosebit de scump ca altfel trebuie sa ma razgandesc.Ma refer aici si la sala. Tie cat ti-au cerut pt sala Primavara? Stie cineva ceva de Continental? Am auzit ca e misto acolo. Cam cat o fi meniul. Ma tenteaza si Sofitel, chestia nasoala e ca vreau ceva si cu terasa, ca omul atunci cand se plictiseste sa poata iesi la aer. La mine o sa fie cam in jur de 150 de persoane, asa ca imi trebuie ceva mai maricel. Asa ca daca mai stiti ceva spuneti-mi si mie. Pupici si multumiri anticipate.[alcool] Schatzy

#16
Michelle_2004

Michelle_2004
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 20:13

La Crowne nu te costa nimic sala, iar meniul cum ziceam intre 34-42 euro + TVA (fara bauturi, acestea fiind intre 8-14 euro + TVA). Pt 150 de persoane, sala Primavera este prea mica dupa parerea mea. Incearca sa vorbesti de Ballroom care parca e mai mare. Eu stiu doar 2 restaurante la Sofitel: Darclee si Les Oliviades si nici unul nu este potrivit pt. 150 de persoane. Intereseaza-te de McMonis, am auzit ca e frumos si elegant (dar si scump) AnaMaria
quote:
Originally posted by vmariejeane
Merci mult pt mesaj Michelle 2004. La Crowne Plaza ma gandeam si eu. Sper sa nu fie deosebit de scump ca altfel trebuie sa ma razgandesc.Ma refer aici si la sala. Tie cat ti-au cerut pt sala Primavara? Stie cineva ceva de Continental? Am auzit ca e misto acolo. Cam cat o fi meniul. Ma tenteaza si Sofitel, chestia nasoala e ca vreau ceva si cu terasa, ca omul atunci cand se plictiseste sa poata iesi la aer. La mine o sa fie cam in jur de 150 de persoane, asa ca imi trebuie ceva mai maricel. Asa ca daca mai stiti ceva spuneti-mi si mie. Pupici si multumiri anticipate.[alcool] Schatzy


#17
Bellasarmisegetusa

Bellasarmisegetusa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 20:16

La un magazinas care vinde asa ceva, gen Party time. Dar cica ar avea si in locuri precum supermarkets sau de astea gen Metro..
quote:
Originally posted by iepurila
Dragele mele, Intrebare intrebatoare: De unde fac rost de artificii pentru tort? De unde din Iasi? Imi poate spune cineva? Sau din Galati, Braila- ca mai am drumuri pe acolo.


#18
vmariejeane

vmariejeane
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 13:12

Am fost la nunta la McMonis. Intadevar este foarte frumos acolo dar scump. Si in afara de asta am auzit ca se fura la bautura. Si nu am chef sa platesc ceva ce nu am consumat. Stie cineva un restaurant elegant in care sa incapa in jur de 150 de persoane? [papica] Sunt foarte stresata din punctul asta de vedere fiindca trebuie sa rezerv restaurantul singurica. Asta e...[q] Schatzy

#19
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 15:22

schatzy noi am avut nunta la crowne plaza, grand ballroom, pe 25 aprilie pentru 150 de invitati este exact ce iti trebuie, are si terasa, servirea este ireprosabila si mancarea foarte foarte buna. cel mai bine ar fi sa mergi pana acolo si sa vorbesti cu banqueting managerul, care iti poate spune daca e sala libera atunci cand vrei tu, sa iti prezinte meniurile pe care ti le poate oferi, pachetele de bauturi. in pretul meniului este inclus si tortul (de la cofetariile ana) si sampania, plus un apartament al hotelului pentru noaptea nuntii. nu am decat lucruri bune de spus despre crowne plaza, nunta a fost de vis... marcela si [copil] alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

#20
Moss

Moss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 21:18

vrabiuta, scuza-ma, dar tu numesti terasa curticica aceea mica, interioara de la Crowne Plaza ?? Este vb. de o mica iesire intr-o curticica interioara, aceeasi si pentru Sala Primavera...nu imi inspira nici-un fel de intimitate.. sincer, cred ca acesta a fost principalul motiv pentru care am scos Crowne Plaza din lista nostra de locatii pentru nunta, cu atat mai mult cu cat am avut un mare foc de artificii, care, acolo nu s-ar fi putut face. astfel incat am ales Clubul Diplomatilor..


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -