Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de mai 2003 (25)


142 raspunsuri la acest subiect

#21
pisi_ella

pisi_ella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 21 mai 2004 - 17:11

La Multi Ani sarbatoritilor! [s]
Nu am mai scris cam de mult...Noutati? Am fost la nasa, la Brasov, ne-a luat motzu', Emma mea si-a ales de pa tava o carte, margele si bani [:D] Taman bine pentru o fata desteapta si frumoasa...Am zis sa fie destul de desteapta sa se marite cu unu' bogat [8D]...
In rest, avem 9,300 kg si 76 cm...E bine, avand in vedere chinurile cu mancarea...Am facut si vaccinul, acum o saptamana...De fapt, vaccinurile [q]...Nu a facut febra deloc, a fost ok.
Citesc ca ai vostri merg bine singurei...Emma tot de-a busilea merge cel mai bine[copil] Asa, in picioare, face vreo 6-7 pasi singurica, dupa care pica in fund ...Cred ca abia peste vreo luna o sa mearga ca lumea....In rest, prin casa merge tinandu-se cu o mana de pat, de dulapuri...Insa cel mai mult de-a busilea si are o viteza...mama-mama!!![copil] Cat am vrut eu sa-mi mearga copilu' de-a busilea, insa acum parca as vrea sa mearga in picioare!
Maine mergem iar la munte, la Azuga, cu colegii de serviciu ai sotzului...Stam doar o noapte...Dar tot e bine, scapam de caldurile astea infernale din Bucuresti....Ati vazut, fetelor, ce canicula e?[bang] Dar cica vin iar ploile....

Hai ca va pup, mai vorbim...

[pis]_Ella & [copil]Emma

http://community.web...137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

#22
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 21 mai 2004 - 22:49

Astazi a fost ziua Elenei si am serbat-o in familie, iar maine facem alta petrecere, cu copiii. A fost foarte incantata sa fie in centrul atentiei. I-a placut mai ales ca am imbracat-o cu toate rochitele primite (si au fost cateva) si am pozat-o. Dupa primele doua deja se obisnuise, venea in dormitor, mai lua o rochie din gramada, si-o punea in cap, iar dupa ce o imbracam se ducea foarte mandra in sufragerie, sa fie admirata. E foarte cocheta, ii place sa o aranjez, si plange cand o dezbrac de ceva ce-i place, isi pune si o gentuta dupa gat si se duce si bate cu palmele in usa sa iesim la plimbare. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

#23
Lumy

Lumy
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 22 mai 2004 - 01:35

LA MULTI ANI ELENA!!!!! Elena sa cresti mare si mama sa te faca creator de moda!...))))[s][s][s][s][s][s]


LA MULTI ANI COSTIN !!!![s][s][s][s][s][s]

Pisi _ella ditractie placuta la munte !

Parpalak mi-au placut filmuletele ...Tare faza cu tortul ..eu nu am indraznit sa o pun pe Francesca sa manince din el ...((((

Korinna vindecare rapida . Imi pare rau ca sinteti bolnaviori!

Ione ...acum am vazut ca esti de la mare!!! Poate reusim sa ne vedem ca si eu sint din Constanta ! Mai povesteste-ne cum sint cu doi bebei ...Eu una nu cred ca as fi facut fata!

Alycia copii nostrii seamana ... Am primit poza! Tare draguti sint!

Voi reveni cu alte amanunte ...Asta mica a inceput sa traga de tastatura

[foto] http://community.web...uminitafeodorov

Lumy

#24
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 22 mai 2004 - 02:42

LMA PAul, Elena, Costin! Parpa, mereu am admirat faptul ca tu il lasi pe Paul sa faca ce vrea. Mie mi se ridica parul in cap cand vad ca se murdareste:) Cred ca stau cam prost cu nervii. O sa vezi ca o sa ti se para mai bine la servici, ca parca nu mai e asa obositor. Sau oi fi eu mama denaturata. Sa vedeti ce face al meu. Cand nu am vrut sa facem ca el a inceput sa planga si a plecat intr-un colt, si plangea suparat:( Cred ca ne asteapta zile grele, ca deja vad apucaturi de copil mai mare la el. Doctora de familie a zis cu laptele, ca cica s-ar fi facut studii care arata ca laptele praf ii ajuta la dezvoltarea creierului. Si ii dau o portie praf o portia vaca. Voi le dati salamuri? Ca tare nu mai stiu ce sa-i mai fac de papa. Adita, cum e cu al treilea bb? Vine sau nu? Va pupam si un we placut

#25
DanaMario

DanaMario

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 505 mesaje

Postat 23 mai 2004 - 09:41

La multi ani la toti bebelusi de mai !!! Daiopri daca tu esti mama denaturata atunci si eu sint Nici eu nu suport sa-l vad murdar deloc.Eu am si evitat sa-i dau lui in mina sa manince ca sa nu se murdareasca. Salamuri nu-i dau si nici nu o sa-i dau curind eu doar cottage chesse si borcanele ii dau direct de la magazin restu-i prepar eu. Altfel noi crestem mari dar avem o problema cu mersul cade destul de des daca-l las singur ca el nu este niciodata preocupat de ce-i in fata lui ci numai de ce-i in spatele lui.La cel mai mic zgomot se intoarce brusc sa vada ce se intimpla si cade.Avem probleme si cu iarba cum vede fie si un coltulet cu iarba se apleaca sa o rupa si cade in nas. Este extraordinar de curios acum 2 saptamani ii schimbasem baby sitterul ca m-am gindit eu sa trecem la un alt nivel si alesesem o baby sitter cu 3 copii ca vroiam sa inceapta sa se joace sa comunice dar dupa o saptamana era extenuat la maxim ca nu dormea nici o secunda pe zi ca tot timpul vroia sa vada ce fac ceilalti. Altfel noi am invat 2 joculete scoatem toate pixurile dintr-un suport si apoi le pune la loc si saptamana trecuta i-am luat un fel de cos de basket micut de la dollar shop si a invat sa bage mingea in cos. O sa punem niste filmulete zilele astea ca-i long weekend si avem ce va timp liber sa vedeti cum dam noi cosuri. Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/

#26
carrie

carrie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 23 mai 2004 - 14:25

LA MULTI ANI FERICITI SARBATORITILOR!!!!!!!!LA MULTI ANI ELENA, PAUL SI COSTIN!!!!!!![bis][bis][bis]sa fiti fericiti, sanatosi si norocosi. sanatate multa bebeilor bolnaviori.kori, sper ca e mai bine Stefu mic. eu si sotul meu am sosit azi noapte din Grecia, unde am stat 4 zile pe insula Hidra, un rai pe pamant, unde circulatia cu masini e interzisa.am apucat o zi sa vizitam si Atena dar m-a chinuit rau de tot dorul de asta mica(am reusit sa ma cam smiorcai).a fost foarte relaxant si binevenit pentru noi doi. Thea insa n-a avut nici o treaba la parintii mei, a fost vesela a mancat si dormit chiar mai bine decat cu mine.si am gasit si dintisorul nr.6. nu pot sa va descriu ce primire ne-a facut dimineata.a fost in culmea fericirii si nu m-a mai scapat din ochi toata dimineata sa nu cumva sa mai plec. la noi somnul e tot varza rau ziua.pe cand am plecat trecuse la un somn, la ai mei a dormit cate doua de doua ore pe zi.nu mai stiu ce sa zic...noaptea se trezeste o data ptr ceai si la 4-5 papa.a avut o perioada cand papa numai dimi dar acu iar noaptea[bang][bang]. de mers merge f bine, ii merge si gurita non stop si rade la toata lumea.e renumita deja in zona ca fiind o razica. mai avem o problema:baita!pe cat de mult ii placea , acuma imi face scandal si plange...ati patit asta? azi mergem la cheful de un an al fetitei unor prieteni in avanpremiera la al nostru de saptamana viitoare. va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(11 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia

#27
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 23 mai 2004 - 15:28

Buna fetelor, afara e o vreme mohorata asa ca ce sa fac altceva decat sa palavragesc pe net si sa va mai scriu cate ceva despre noi. Mircea e pe zi ce trece tot mai rasfatat tocmai au plecat binicii asa va dati seama ce a fost pe capul lui doar brate si toate poftele satisfacute! Daiopri si Mircea face istericale cand nu-l las sa faca ce vrea...hei taurasii astia ai nostrii o sa ne cam dea de furca! Se vede de pe acum ce incapatanat e si Mircea. Carrie e o scumpica Thea si ce gropita frumoasa are in obraji atunci cand rade. Fericito!...e bine ca ai profitat de acea mika vacanta in Grecia...acu esti cu bateriile incarcate si poti sa o iei de la capat cu rabdarea in ce priveste gagalicea ta! In legatura cu baia Mircea a trecut si ella baie in cada mare si s-an speriat putin la inceput si a plans pana cand s-a obijnuit si a vazut ca nu pateste nik rau. Si la noi somnul e tot varza, cand are 2 somnuri pe zi cand unul...depinde de ce chef are si la cat se trezeste dimineata! DanaMario super tortuletul vostru...cred ca a fost si delicios...dar ati rams cu restanta la capitolul povestiri despre petrecerea de un anisor.Cum as putea sa-mi fac si eu o paginuta ca a voastra unde sa pun poze si filmulete? E super paginuta! Adita tare cocheta e Elena ta!Unde vedem ceva pozute cu rochitele? Pissi da stiu ca si voi va plimbati nu gluma...bine ca va puteti relaxa si mai puteti schimba peisajul...aveti avantajul ca sunteti relativ aproape de Valea Prahovei, care dupa parerea mea e cea mai misto din tara! daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.web...com/user/penciu

#28
Lumy

Lumy
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 24 mai 2004 - 00:10

LA MULTI ANI RADU ! SA CRESTI MARE SI SA-I BUCURI PE AI TAI![s][s][s][s][s]

[foto] http://community.web...uminitafeodorov

Lumy

#29
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 24 mai 2004 - 10:13

La multi ani Radu! Fetelor am reusit si noi sa iesim la padure si a fost super. Dori a fost cumintel, a fost foarte incantat de iarba, de apa si de foc. Abia astept sa mai fie cald si sa mai putem merge. Zilele astea a fost un pic racit dar acum e mai bine. In sfarsit au iesit si cei 3 dinti si nu ne mai chinuie. Acum avem 8. Astazi trebuie sa mergem la vaccin si peste o luna ne face iarasi altul. Eu sunt super stresata pentru ca dupa un an binevoieste si soacra-mea sa vina sa isi vada nepotul. Cica va sta trei zile. Asa ca nu vreau sa ma gandesc. Pupici tuturor http://community.web.../user/aalinador

#30
ione

ione

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 24 mai 2004 - 12:32

Buna mamici, Multumim pentru urari. La noi la Constanta ploua. Fetele mele astazi s-au trezit mai tirziu pe la 8.30. Deobicei se trezesc pe la 7.00, tinind cont ca dorm la 20.30. Sambata am avut marele eveniment, am aniversat motul, Sf. Constantin si Elena si un an. A fost super poate reusesc sa pu niste poze in album. Va pupam dulce si La multi ani! aniversatilor de astazi. Ionela si gemenutele Maria si Elena. icraciun


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -