Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi din Apr 2003 (12)


138 raspunsuri la acest subiect

#1
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 11:17

Continuarea....

#2
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 20:37

Acum la stiri am vazut MISS JUMBO din Thailanda,unde a iesit miss o tanara de 28 ani cu 168kg!!!!!!!!asa ca fetele ce atata stres cu grasimea,caci sunteti TZANTZARI pe lange cele vazute de mine in concurs. Pe curand!

#3
bendis

bendis
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 01:11

Astazi am facut „cunostinta” cu foarfeca ... pe bune. Daca la 1 an nanuca ne-a tunsulit un pic astazi lucrurile au stat altfel. A venit o tanti cu o foarfeca (de la care nu ne-am luat ochii!) si ne-a cam tuns. Nu ne place bretonul ... da las’ ca ne creste la loc. Am fost bine dispusi mai putin cand a dat drumul la masina de tuns ... nu ne-a placut zgomotul. Cum procedati atunci cand prichindelul nu intelege ca nu are voie sa faca un anumit lucru? Aplicati corectii? Eu i-am mai tras peste manuta dar cred ca nu am facut bine. Pentru LiliB Din pacate (cel putin in cazul meu!) raul de masina nu a trecut. Desi am 33 ani drumul pe serpentine imi provoaca rau. Pot sa spun ca am incercat tot felul de metode incepand de la pastile (emetiral) pana la lamaie, post negru, gheata ...etc. Nimic nu a functionat. Doar cand sofez nu mai am senzatia de greata. Pentru Mamamariana Si David scoate tot felul de sunete unul mai amuzant decat celalalalt. Eu cred cu toata convingerea ca au un limbaj al lor. Pentru Acvi Faptul ca nu ai o camera digitala nu constituie nici un obstacol pentru a face o galerie foto pe internet. La multe centre foto exista scannere care fac transferul de pe pelicula foto pe digital. (cam vreo 4.000 lei / fotograma). Pt. Cary Iti da "mana" sa ne consolezi (pe cele cu kg. in plus!). Facand o paralela eu sunt o elefantica pe langa tine... Si noi am pus niste pozici de la „escapada in natura” ... Pana data viitoare toate cele bune de la David si mamica lui http://photos.yahoo.com/dianabalas

#4
bendis

bendis
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 17:11

Draga Ariel ma rog din tot sufletul ca data viitoare cand ne scrii sa ai vesti bune... Multa sanatate si curaj! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas

#5
corinag

corinag

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 11:57

Ariel, imi pare tare rau pentru ceea ce i se intampla fratelui tau. Am mai cunoscut o persoana care la 28 de ani a trecut prin aceeasi operatie si care si-a revenit complet dupa o perioada rezonabila de timp (saraca a trecut si printr-o alta drama: a parasit-o si sotul dupa operatie). Fiti tari, trebuie sa il incurajati acum, totul va fi bine! Ce mai faceti? Cum si cat mai dorm piticeii vostri? Le cumparati incaltaminte cu talonete? Ilinca e bine,a avut o perioada dupa Priorix in care nu a mancat, acum vad ca papa. In rest se joaca,vorbeste pe limba ei, vrea numai in iarba, sa smulga buruieni si frunze, pe unele le mai ratez eu si le baga in gura, afara o tin in ham caci a cazut cu nasul in pietricele si s-a cam speriat. Si ei ii intra bretonul in ochi si stau in cumpana daca sa o tund sau nu. Numai bine! Corina si bb Ilinca 1,2 ani http://community.web...102112374prZfDZ

#6
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 19:15

Buna tuturor! Va scriu intr-o mare graba deoarece azi,in mare masura NU a mers forum-ul,iar eu si azi si ieri am fost la DINTAR inde mi-a facut 2 INJECTII(eu care mor de frica,numai la auzul lor)si acum sunt inca amortita. Ieri mi-a pus 3 plombe si a forat pe un canal,totul a costat 2.200.000lei,azi mi-a pus 5 plombe mici si m-a costat 2.000.000lei.Ma intreb cat castiga doctorii astia de isi permit sa ma taxele atat???maine merg din nou sa-mi mai plombeze una(ultima)asa ia iar am sa ma C-- bani!!!!Binenteles ca o sa-mi faca iar injectie. Puiul meu doarme incontinuare 2 reprize de somn,de la 11.30-13.00 si de la 16.00-17.30 cand il scol euca sa oboseasca pana la 22.30 cand mai baga o repriza pana dimineata la 8.30. De papat,papam bine,nu ne pasioneaza ierburile dar pietrele sunt la mare cautare(nu le baga in gura ci le tine in mana si le plimba). Purtam numai incaltaminte cu talonet,inca nu i-am luat sandale si nici nu cred ca le voi procura vara asta,deoarece suntem mai tot timpul la nisip,iar in sanda intra din belsug. Draga Mihaela daca ai putin timp maine tare as vrea sa-ti trimit cateva poze de la Carnavalul din Herastra ca sa le pui pe site undeva si sa postezi adresa la "Anunturi si felicitari"la subiectul :"Herastrau",eu una nu am reusit,desi mi-am dat toata silinta,probabil din cauza serverului sau din pricina ca na mers forum-ul,asa ca te rog maine pe la 13.00 sa-mi dai un PM cu adresa de meil unde vrei sa-ti trimit pozele(asta in cazul in care iti da crocodila timp). Sotil meu e lipsa din dotare cateva zile,fiind in delegatie asa ca sunt singura la conducere. Ariel ce face fratele tau??? sunt ingrijorata ca nu ai mai dat semna de viata,dar te si inteleg ca ai multe pe cap,iti doresc sa fii tare si sa te rogi bunului Dumnezeu,sa fii optimista,caci VIATA ne pune la tot felul de incercari. Multa sanatate tuturor. Pupici si s-auzim de bine! Sper sa ma tin pe picioare,de la DINTAR pana acasa,pana la 13.00

#7
lilib72

lilib72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 19:56

Noi ne pregatim pt. vaccin [:(] uf, astept sa trecem mai repede si peste asta; cu papica stam bine cu somnicul ziua nu prea, in rest nazdravanii cat incap; de cateva zile isi baga degetelul in nas si mor de ciuda cand o vad, ridic vocea la ea si numai face dar pe urma o i-a de la capat; si noi purtam incaltaminte cu talonet, am primit si sandalute dar le purtam la vara; avem 6 dintuci si am vazut ieri ca are la gingia de jos (unde ar trebui sa fie caninii) doua "guguloite" mici, ii ies oare canini? Sanatate.

#8
mihuletu

mihuletu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 23:24

Draga Ariel, imi dau seama ca nimic din ce ti-as putea spune nu ti-ar alina durerea. Imi pare foarte rau si sper din tot sufletul sa treceti cu bine, cat mai curand, peste acest hop. Sarei i-am facut alaltaieri vaccinul, Tetracocq si a reactionat destul de rau. Azi a facut febra, 39.6 grade si era tare mormolocita fetita. nici sa se joace nu mai avea chef, statea trista pe canapea sau covor si frunzarea carticelele ei si mai ales un calendar mare, cu poze de copii cu animalute. ce mila mi-a fost de ea. si n-am scapat de greu, peste 4 luni ii mai facem 2 vaccinuri: TRIMOVAX si ACT-HIB. Ma doare de pe-acuma sufletul. Si cireasa de pe tort... am fost duminica in parcul Moghioros si a cazut ingerasul din fuga, si-a spart buzita de sus din cauza dintilor si i-a curs sange destul de mult. Dar ce credeti, s-a invatat minte? Nicidecum, dupa ce s-a linistit din plans si nu i-a mai curs sange, a luat-o de la capat. Ii luam si noi incaltari cu talonet. Bendis, si noi aplicam corectii peste manuta... cu tonul adecvat. Nu stiu daca e bine, dar metoda da rezultate in cazul Sarei. Ne da imediat obiectul din mana, din cauza caruia a incasat-o si ne zambeste serafic. Cary, iti trimit adresa pe PM pentru pozici. mi-e frica sa mai dau adresa public de cand cu atatia virusi. Acvi, am vazut pozele de la intalneala si mi s-a facut un dor de Iasi... pupici lui Alex, ca a crescut si s-a facut un voinic. pupici, ma duc la treaba sara daniela si mami www.sara.haihui.ro

#9
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 00:05

Sper sa-i treaca repede febra,dar mare grija cu respectivele cazaturi,caci alta data poate nimerii cu dintii si daca se sparg iti dai seama prin ce va trece!!!!!! Mai bine va impuneti sa tineti copiii de mana sau sa alergati si voi dupa ei,ca altfel......... Sanatate multa tuturor!

#10
acvi

acvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 01:03

Mersi,Bendis pt pontul cu scanarea direct de pe film nu stiam ca se poate,voi intreba data viitoare daca fac si aici asa ceva,desi tare ne bate gindul sa ne cumparam un aparat ca lumea ca e pacat de momentele astea unice!! Mihuletu,te cred ca ti-e dor de Iasi,este superb in perioada asta,noi mergem saptaminal in Copou si-l gasim mereu schimbat,dar poate tragi o fuga !!Am livrat pupicii la Alex,multumim!!Multa sanatate Sarei,si pupici multi, multi!! Alex e din ce in ce mai alintat,se tine scai de mine,numai sa schitez gestul ca plec ca e si el pe urmele mele.Si eu ma chinui sa-l invat ca nu e voie una sau alta, dar nu am prea mult succes.In schimb imi place ca e f hotarit in ceea ce face si nu se lasa pina nu reuseste ce-si propune.As vrea sa fiu si eu asa hotarita ca el,in lupta cu cele 10 kg in plus care s-au instalat confortabil pe mine si nu mai vor sa plece!!Ufff[bang]!!Si vine vara si ma uit cu jind la tipele slabuteee,si la hainele din dulap in care nu mai incap[bang]!!! Gabi[flo].


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -