Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(56)


165 raspunsuri la acest subiect

#1
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:08

............. Cristina&Sanziana

#2
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:20

tzushtelor eu sunt varza de nervi ca iar n-am avut internet pina la ora asta.....asa ca am stat degeaba cind aveam treaba de muream. Florina imi pare bine ca esti ok scumpa, cind am timp ma uit si eu pe vaccinarea aia. cu hainutzele...sa nu va aud ca si eu is in pana...da' nici nu ma gindesc acum. imi pare bine ca v-ati lamurit cu placentele.... hai ca fac ceva treburi si vorbim later

#3
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:20

Salutare gagicoante. Monica iti multumesc de urari. Asa este fac pe ultima suta tot ce mi-a mai ramas, ca sa plec linistita, plus ca azi e ziua sefului. Noi suntem bine, sanatosi si va citim de cate ori apucam, chiar daca nu va prea scriem. Fetelor maine plec la munte, de-abea astept, avand in vedere ca va fi ultima mea iesire din Bucuresti pentru odihna, chiar daca la drum voi mai pleca, caci pe 5 iunie voi fi cea mai bortoasa nasa de cununie la Dragasani. Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

#4
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:28

Soare, aer curat ... super ! Alina, petrecere frumoasa la munte miine !!! Alice[hippi] 35 de ani/pesti DPN 15-16 august

#5
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:31

Munte, mare, sa va ganditi si la mine pe unde va duceti...:) Tocmai a venit tanti asistenta sa-mi ia tensiunea. Sunt dovada vie ca odihna face bine la sanatate. Vinerea trecuta am avut tensiune 13/9, marti am avut 12,5/7 iar acum a fost 11/6 (si recunosc ca nu poci sa stau numai in canapea si ma mai fatai prin casa, acum spalam putin de mana, asa ca nu era chiar dupa repaus total la pat...:))) Gata, ma duc sa clatesc ca daca ma prinde omu' iar facand ceva cred ca ma bate!...hehehe Weekend placut celor care termina programul mai devreme!...:) Monica [gravi] 28+ saptamani

#6
mamica_iulie_august

mamica_iulie_august
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:35

MAMICUTE DE IULIE 01 Iulie (27 iunie?) - Butterfly, Dr. Badiu - Municipal, BAIETEL - Teodor 03 Iulie - Ulic 04 Iulie - Andreea_s, BAIETEL - Matei Stefan 04 Iulie - Lela, probabil BAIETEL 04 Iulie - Peg_Bundy (Liviana), Dr. Puia - Giulesti 05 Iulie - Vanesa 05 Iulie - Ochi verzi, DR.BOGDAN MARINESCU, Giulesti, FETITA 07 Iulie - Mitzura, BAIETEL - Tudor Lucian 07 Iulie - Alexa22gandi81 BAIETEL - Alexander Matthias 09 Iulie - Night Elm, BAIETEL 10 Iulie - Andries, BAIETEL 10 Iulie - Roxana1974, BAIETEL - Serban 10 Iulie - TatianaS, FETITA 14 Iulie - Alunelsialbinutza (Alinutza), Dr. Nayel - CFR2, BAIETEL - Mihai Bradut 11 Iulie - Cornilia 14 Iulie - Marcelle, Dr. Rotaru, FETITA 15 Iulie - Solstrale25 (Jeni) 16 Iulie - Azumi, BAIETEL 17 Iulie - Cristalina, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, FETITA 18 Iulie - Piti, Spitalul Municipal - dr. Ina Moldovan, FETITA 18 Iulie - Anemona - Dr. Denisa Protopopescu, Sp. Municipal, FETITA 19 Iulie - Ssarah, dr. Ioan Parvu, Spitalul Elias Bucuresti, FETITA 20 Iulie - Denissa, BAIETEL 21 Iulie - Pibilica, BAIETEL 23 Iulie - Anas34, FETITA - Anne-Lea 24 Iulie - AncaMaria 24 Iulie - Melanie - dr. Tufan Aurelia, Spitalul Municipal, FETITA - Daria 24 Iulie - Super_Lia, BAIETEL 25 Iulie - Rain (Nicole), dr Badiu Alexandru, Spitalul Municipal, FETITA - Iulia Alexandra 25 Iulie - Adonia 25 Iulie - Alicegh, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, BAIETEL 25 Iulie - Leeloo2004, dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26 Iulie - Liv29 26 Iulie - Gongutza, BAIETEL 26 Iulie - Corianai, FETITA - Alexis 26 Iulie - Roller025 (Dana M), dr. Badiu Alexandru, Municipal - Bucuresti, BAIETEL - Victor Mihai 29 Iulie - Baby-boom 30 Iulie - Papadie, FETITA?? Iulie - Hannah ?? Iulie - Vanessag baietei[baietel] = 17 _________________ BAIETEII[baietel] ... CONDUC ! fetite[fetita] = 12 MAMICUTE DE AUGUST 01 August - Miguelle 01 August - Dorsilia 01 August - Iubitoiu, Dr. Alexandru Florin Anca, Sp. Municipal, FETITA 03 August - Anka77, Dr.Virgil Ancar, Sf Pantelimon, BAIETEL 04 August - Bunny, SURPRIZA 04 August - Briseis, BAIETEL 04 August - Laura_Oprescu, BAIETEL 05 August - Anapharm, FETITA 05 August - Roxanaz, Dr. Aneta Tomescu, Judetean Cta, BAIETEL 06 August - Kamiska, Dr. Tarlea Virginia, Sp. Polizu, primul copil, FETITA 06 August - Marina, BAIETEL 07 August - Viermisor 08 August - Catuta, FETITA - Theodora 10 August - Oana_S 11 August - Mihaella,Dr. Nayel, CFR 2, FETITA Maria Denisa 12 August - Mog, BAIETEL 13 August - M_monica, dr. Muresan 15 August - Anna-maria, Mat.Cuza-voda, Dr.Mihaela Grigore, a-2-a nastere, SURPRIZA 15-16 August - Cam 17 August - Carmenp 19 August - Alice2004, BAIETEL 19 August - Eli (Eliza) 19 August - Gogomi, dr. Ancar 20 August - Polux, FETITA 20 August - Catalina_1 21 August - Yasmine, BAIETEL 21 August - Stefania_gela 24 August - Martac, Dr. Silvia Miciner, CFR 2 25 August - Iren, FETITA 25 August - Roberta04, Maternitatea "Cuza Voda" Iasi, Dr.Grigore 26 August - Laura2001 26 August - Sarag 26 August - Blue Angel, Dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 29 August - Germina 29 August - Kim222, BAIETEL 29 August - Biluta28 (Mihaela), BAIETEL 29 August - Maaria, Dr. Magda PETRACHE, Sp. Polizu (probabil), BAIETEL - Luca 29 August - MichelleT, GEMENI 30 August - Diana21, dr. Radoi, Municipal, FETITA 31 August/02 Septembrie - Doamna Bibi, dr. Grigoriu, Municipal, BAIETEL ?? August - Crisotexa, FETITA baietei[baietel] = 13 ___________________ BAIETEII[baietel] ... CONDUC! fetite[fetita] = 9 81 de MAMICI 21 FETITE [fetita]si 30 BAIETEI[baietel] 2 SURPRIZE [am][am] 2 GEMENI[bb][bb] Toate modificarile sa le faceti pe aceasta listuta!

#7
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:53

Alinule ai curaj mama!!! bravo, vad ca se ia asta cu nasitul... Monicule mama pai itnre timp cred ca te bat eu, nu mai tre' sa intre in priza si sosul matale....daca te agiti prea tare vezi tu batalie....ca tot ti-am dat noi bita....[neand]

#8
mitzura

mitzura

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 354 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 15:58

Salutare iubitele! Eu azi am fost sa-mi fac analizele de luna a saptea si cei de la laborator mi-au cerut adeverinta ca am platit CAS-ul. Toate bune si frumoase dar ca sa-mi scot CAS-ul imi trebuie de la serviciu adeverinta ca am platit plus ordinele de plata pe toate 4 lunile (ianuarie-aprilie). Voi stiti de chestia asta? Ca sa nu mai spun ca la televizor spuneau ca gravidele au prioritate si fac analizele gratis. In alta ordine de idei de-abia astept sa merg la doctor saptamana viitoare ca am o secretie care este atat de apoasa incat ma gandesc daca nu cumva e lichid amniotic. Ma cam ingrijoreaza chestia asta. In rest suntem bine sanatosi. Sper ca si voi la fel. Poate reusesc sa intru in week-end sa vad ce mai faceti. Va pup si am 31 de saptamani, nu cat scrie in semnatura (dar nu mai am timp sa schimb) mitzura [gravi] [yum] si bebe tzopaila din burtica - 30 saptamani

#9
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:02

Alina, ai curaj cu nasitul departe de casa, eu nu stiu daca as rezista la tot ce implica o nunta-cununie civila si religioasa, petrecere, eventual si o masa a doua zi... Eu ma zbucium de cateva zile ce pot eu sa fac deosebit pentru super scumpul meu sos, pentru ca pe 17 mai implinim un an de casnicie. De cadorisit ne-am cadorisit, el mi-a luat un aparat foto cum voiam, eu i-am luat un tel. mobil scump, pe care si-l dorea de mult. Chestia cu restaurantul, lumanari bla, bla [cina2], e fumata la el pentru ca lucreaza la un club foarte select si e satul de crasme. Idei, ceva?? Roberta + BeBe scump din burtica - 22 saptamani

#10
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:13

Pai nu prea mai am ce face, ca e stabilit din decembrie, de cand le-am botezat fetita, dar problema nu e drumul pana la Dragasani, ca de acolo este sosul meu si mergem lunar. Fie vorba intre noi, daca ma apuca ceva, mai mult de trei ore nu fac pana la spital in Bucuresti, deci n-o sa nasc sigur pe drum, mai ales ca am si "supapa pusa" adica ceclajul. La biserica voi sta pe scaun (deja s-a vorbit), cununia civila e facuta acum doi ani, mai trebe sa rezist la restaurant. Sper sa nu le treaca prin minte ca voi valsa pe acolo, ca nu e loc.... Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -