Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scurgeri in saptamina a 7-a de sarcina


11 raspunsuri la acest subiect

#1
dea0277

dea0277
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 00:48

Buna ziua.... Am si eu o problema...sint insarcinata in saptamina a 7-a si azi dimineata am descoperit niste scurgeri maronii... La inceput un pic mai rosiatice si apoi ca un mucus maroniu... Aveti ceva idei? Nu am nici un fel de durere menstruala sau ceva de genul asta. Miine dimineata ma voi duce la doctor, dar pina atunci mai e drum lung.

#2
Getuta

Getuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:07

Si eu am avut prin saptamana a 6 o scurgere rozalie mai de graba. Desi m-am speriat, citind pe forum mi-am dat seama ca erau multe fete care aveau acelasi lucru si din cate imi amintesc unele descriau ca fiind o scurgere maronie. Este foarte important sa nu fie sange. Cred ca nu ai de ce sa-ti faci griji, mai ales ca nu ai dureri. Eu aveam dureri ca la ciclu si am crezut ca imi vine, dar uite-ma in 33 de saptamani cu bebe la bord. Pana vorbesti cu doctorul calmeaza-te si fi optimista. Incearca sa stai in pat mai mult. Te-am opupat si sarcina usoara Geta si bebe Andrei pe cale sa apara

#3
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:20

Felicitari pentru bebita in primul rand! Asa cum zicea si Getuta e bine sa stai la pat pentru orice eventualitate si pentru nimic in lume sa nu ridici greutati. Poate sa nu fie absolut nimic, sau doctorul poate sa iti recomande repaus o perioada, oricum nu te speria. E bine ca maine te duci la doctor. Sanatate multa, o sarcina usoara si un bebita sanatos! Irina, burtica cu baietel 34+ saptamani (DPN 9 iunie)

#4
dea0277

dea0277
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:22

Multumesc pentru raspunsurile rapide...acum sint la serviciu si eu nu prea am incredere in doctorii din canada, am prea multe exemple de screw-ups, dar n-am incotro. am sa plec in romania in 3 iunie si am sa-mi fac analizele mai amanuntit acolo. Multumesc pentru urari.... Acum nu prea mai este maronie ci mai degraba un alb-galbui....sa speram ca o sa fie bine!

#5
debby

debby
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:25

Dea , uite aici s-a mai vorbit despre aceasta problema . Sper sa te mai linisteasca si sa fii in tema pt maine dimineata

Nimeni nu e perfect ! Diana .



#6
dea0277

dea0277
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:40

Merci... o sa incerc sa ma mai linistesc, dar nu prea pot...

#7
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:44

Dea, e important sa te ralaxezi, bebe simte daca tu esti stresata. Eu stiu multe fete care au avut astfel de pete maronii si n-au avut probleme. Vecina mea, care a nascut anul trecut, a avut aceeasi problema si doctorul i-a spus sa nu faca efort si sa nu ridice greutate. Medicatie nu i-a dat. Si a fost totul in regula, are o fetita sanatoasa si voinicuta. Te pup si iti doresc numai bine. Da-ne de veste maine cum a fost la medic, ce ti-a spus. Irina, burtica cu baietel 34+ saptamani (DPN 9 iunie)

#8
dea0277

dea0277
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:47

O sa va comunic miine, dimineata am intilnirea la 9 si un sfert!

#9
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 01:53

Nu vreau sa te sperii mai ales ca fiecare organism reactioneaza in felul lui insa eu exact ca si tine in sapt 7 de sarcina am depistat niste pete maronii pe chilot. Doctorul mi-a dat injectii cu GRAVIBINON 3 fiole la 2 zile + NO SPA (2/zi)+ supozitoare cu SCOPANTIL. Totul a fost OK si acum am un baietel voinicel si sanatos. Bafta multa maine la dr si ai incredere ca o sa fie totul bine, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#10
dea0277

dea0277
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 19:25

Multumesc pentru sfaturi...mai mult m-ati ajutat voi decit doctorul care doar mi-a zis ca e normal si atita tot. nu mi-a dat nici un fel de pastile, nimic...nu-s in stare de nimic doctorii din canada.... care are doctor bun in canada, sa se simta norocoase...eu din citi am gasit,toti sint la pamint.... Acum eu doar sper sa fie totul ok...


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -