Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamica de mai-iunie (38)


144 raspunsuri la acest subiect

#141
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 00:50

Albinutza, hai ca mai e putin si noi tinem pumnii sa treaca totul repede si cu bine! [flo] Irina, burtica cu baietel 34+ saptamani (DPN 9 iunie)

#142
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 01:04

Maria cum te mai simti?Sunt ceva semne sau ne vedem maine la curs [:D] ? Laurina [pup] imi pare rau ca nu ti-au picat prea bine cartofiorii. Mona somnic mult ca sa ai putere sa ii dai sa pape Liei [:X] iuliana & [cavaler]din burtica (31+ sap.)

#143
Christina

Christina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 10:26

Dana, si al meu sughite. Chiar ne amuzam copios cand incepe cate o repriza. In seara asta am fost la niste prieteni, sotul meu i-a ajutat sa se mute iar eu m-am dus mai mult pentru companie si cand s-a terminat toata operatiunea am servit o pizza. La cateva minute dupa masa, voinicelul meu a inceput sa sughita si gazda (prietena noastra) a fost foarte incantata sa-l simta sughitand. Maria, ce se mai aude? ai nascut sau nu inca? Christina (saptamana 37 +)

#144
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 11:27

neata n-am nascut (nu dati, deja ma simt vinovata ca am agitat pe toata lumea - mai putin pe mama ca ea e departe si n-am vrut sa o pun pe drumuri fara sa stiu ceva sigur) l-am sunat ieri dupa masa pe nenea dr si i-am zis ce si cum si mi-a zis (cum ne asteptam) sa stau linistita si daca se intetesc durerile si devin regulate sa ma duc la spital si sa il sun de acolo daca e sa nasc si apare si el repejor iar daca nu se schimba nimic in situatia mea sa ma duc azi dupa masa la cabinet sa vedem in ce stare suntem eu si bb. Asa ca pe la 3 ma duc la control si daca nu ma trimite in alta parte ne vedem la curs fetele (poate asa ma mai gandesc si eu la altceva - acum mi-am propus sa fac o ciorbita de legume sa mai treaca timpul) BB-le cred ca e foarte suparat din cauza contractiilor astora ca ma bate de numa-numa, dar or sa treaca si astea, si vorba Monei, o sa ni se pare partea cea mai usoara. Am uitat aseara sa zic ca si eu am "chestii" din alea pe sani si m-am uitat lung la ele dar nu mi-am pus prea mari intrebari in legatura cu ele, sper sa fie bine pana la urma Va [pup] Maria - 38+ saptamani - baietzel [copil]

#145
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 11:31

am uitat sa va zic ca am avut un momen ciudat ieri la telefon cu dr cand m-a intrebat la ce interval sunt contractiile si eu n-am putu sa-i raspund ca eu ignor durerile si uitam sa ma uit la ceas sa vad ce si cum. fetele care ati (mai) nascut le-ati cronometrat? Maria - 38+ saptamani - baietzel [copil]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -