Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(54)


184 raspunsuri la acest subiect

#181
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 28 aprilie 2004 - 15:39

quote:
Originally posted by Dorsilia
printre intrebarile despre bani, ma interbag si eu cu 2 de ale mele....altele, dar tot pe aceeasi tema; Astea-s mai jenibile dar na, intelegeti voi: 1. voi mai aveti oarece scurgeri galbui fara miros? ca mie mi se mai umezeste chilotul. Or fi normale? lia 26 sapt de la UM
ehe, sa fii tu sanatoasa ca scurgerile astea or sa creasca (,) cantitativ vorbind cu cat ne apropiem de nascare :-) de ce nu folosesti tampoane d-alea zilnice? "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

#182
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 28 aprilie 2004 - 15:40

Roxi, scumpo, nu am vrut zau sa te ating la coarda sensibila intentionat, crede-ma ca as vrea sa fie cum spui tu, ar fi si mult mai rezonabil. Si nu mi-a casunat mie ideea din capul meu destept ci medicului de familie si unui farmacist care mi-au vorbit de "puritatea substantelor". Cand am avut infectie urinara in septembrie mi-a recomandat expres sa iau ciprinol, care stii cat costa, si nu produsul romanesc care contine ciprofloxacina si se numeste nu stiu cum acum, nu-mi amintesc, tocmai zicand ca prosusul romanesc nu are aceeasi eficienta cu cel strain. De asta am zis ce am zis, ca nu a fost singura data cand mi s-a batut moneda pe faptul ca produsele romanesti nu contin substanta activa de buna calitate sau in cantitate corespunzatoare. Eu facand analogie cu simtul practic al romanului, m-am gandit ca nu ar fi chiar imposibil sa aiba dreptate cei ce sustin ca produsele straine respecta standardele mai bine. De ce prenatalele romanesti nu contin vitamina A sub forma de betacaroten cum ar fi ideal. Si nici nu exista prea multe prenatale romanesti intre care sa alegi, eu am cautat prin 4-5 farmacii si tot acelasi produs mi-l vara sub nas...Sigur tu lucrezi in sector si esti mai informata. sorry for this long message lia 26 sapt de la UM

#183
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 28 aprilie 2004 - 15:41

Corineata, cauta CCM la nivel national pe 2003 (cel pe anul asta nu s-a semnat inca, deci mai e valabil cel pe anul trecut) are nr 1116/30.01.2003 si citeste art 51 litc si art 66, iar ca dovada ca tot poporul se supune lui este legea 130/1996 art 10-11. Multumesc pe aceasta cale Roxanei2, care m-a facut sa citesc, ca si eu eram indoctrinata la limitele de aplicare a CCM, deci nici eu nu consideram ca e obligatoriu sa-l primesc. Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

#184
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 28 aprilie 2004 - 15:45

Ufff...ce zi!!! Pe mine m-au luat contractiile de nervi ca am avut niste meciuri pe aici de dimineata!!! Dar m-am aprovizionat cu bombonele si an papat muuuulte impreuna cu o No-Spa si mi-am revenit. Maine ma duc la gineco si daca imi recomanda repaus le spun adio din mers, ca pana acum am fost o fraiera, negociam cu doctorii sa ma mai lase sa muncesc!! Oricum saptamana trecuta, la echo la o prietena mi-a interzis sa mai lucrez!! Roberta + BeBe scump din burtica - 22 saptamani

#185
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 28 aprilie 2004 - 15:58

Mai burticilor, mai lasati-le si voi de probleme la servici, nu va mai enervati din toate ! Voi sinteti cele mai importante, nu ? Eu am abordat povestea cu "nesimtirea" si cu tupeul, pentru ca bebitzul meu este infinit mai important decit orice problema de aici de la firma ... nu ca am colegi sau sefi care se comporta neobrazat sau aiurea, dar e mai bine asa ! Nu va mai suparati ca bebicilor nu le face bine asta !!! Roberta, imi pare rau sa aud ca ai sustinut deja citeva meciuri pina la ora prinzului ... lasa-i dumnezeului pe toti si gindeste-te la tine ... Imi aduc aminte de o faza cu o fosta sefa de a mea care se apucase sa urle intr-o zi ca nu mai stiu ce nu ii convenise ... am lasat-o sa isi faca jumate de numar dupa care i-am replicat ca eu ies din birou si revin dupa ce se calmeaza, ca nu are nici un rost sa purtam un dialog in parametrii aceia ... de altfel nici nu era dialog, ci monolog ! Si atunci nu eram gravida ! Acum cred ca i-as spune de doua ori mai multe, daca ar fi cazul ! M-a invatat viata un tupeu, de nici mie nu-mi vine sa cred citeodata !!! Alice


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -