Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamica de mai-iunie (37)


138 raspunsuri la acest subiect

#21
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:31

Irinusha, nu te mai scuza, cred ca toate ne emotionam cand citim astfel de vesti, iar voi cele care aveti DPN-ul in mai e normal sa fiti si mai "afectate". Pe mine m-a luat cu racoare pe sira spinarii cand am vazut vestea despre Andra. Ce dragut din partea ei sa isi aduca aminte sa ne dea de veste in graba aia, ca sigur nu esti chiar cu capul pe umeri in momentele alea. Andra, ne gandim la tine. Sa te ajute Dumnezeu sa ai o nastere usoara si un pui sanatos si cumintel. Abia astept sa aflam ca tu si bebelusul sunteti bine si va rasfatati unul pe altul :-) Lauraa, tu-ti dai seama ca dupa nastere iti vei tine puiuta in brate? Cred ca e doar putina panica, ca se apropie momentul :0) Te pupic, ai grija de tine si de burtica cat o mai ai, si bucura-te daca vrea bebe sa apara. O sa vezi ca o sa fie bine totul si tu si bebita. Irinusha, deja incep sa numar eu zilele si sa vad cam cand s-ar putea intampla evenimentul, si eu nici nu sunt inca in luna a 9-a, asa ca tu...pupici si curaj, si sa vezi cu cata mandrie o sa ne dai vestea iar noi o sa fim niste burtici invidioase :-) (desi, daca e sa gandim ca Laurina, poate va facem pe voi un pic geloase :-)) Pupici la toate Irina, burtica cu baietel 33+ saptamani (DPN 9 iunie)

#22
Laurina

Laurina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:34

hei[biz], se ingroasa gluma, Andra iti tinem pumnii. Camelia, multumim, te rog sa ne tii la curent!!! Irinusha, hai, ca trebuie sa fi tare, mai ai un piculet, na ca sa spart gheata si acum iata:), dar tu trebuie sa mai prinzi niste cursuri[pup] pupici Laura cu bebita[hagi], sapt 31+

#23
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:42

Camelia, multumim mult de vesti, scuze ca am uitat, da chiar m-a luat prin surprindere vestea. Pupic Irina, burtica cu baietel 33+ saptamani (DPN 9 iunie)

#24
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:45

[:D] Lipseste omul cateva ore si...Andra suntem cu gandul la tine! Camelia multumim pentru mesaj.M-au apucat emotiile...Laurina o sa facem oare fata la atatia [copil] de mai-iunie?...noi fiind mai la urma [:)] Lauraa asa este [:I],ai dreptate la 220m...neuronii astia. Laurina,maine merg la curs,nu stiu daca vine si tati, cu programul lui,nu se stie...Boris este un cuminte,mananca,doarme si se joaca...trai pe vatrai! iuliana & [cavaler]din burtica (31+ sap.)

#25
Eryka

Eryka
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 19:02

Wow Andra urmeaza ea?[bis] Mult curaj Andra .
Fetelor pe voi nu va inteapa in vagin??Eu de astazi am observat mici intepaturi in vagin ,oare de ce??
Si sti-ti ce se mai intampla si in mine a cam intrat parca putin teama ,dar nu de nastere si teama ca daca fata mea o fii sanatoasa si o avea tot cei trebuie .Nu stiu stau cu frica sa nu aiba ceva defect ,Doamne ce-mi trece prin cap .Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la prostiile astea??Pur si simplu de vreo 3 zile numai asta am in cap ,daca fata mea e normala si daca are tot cei trebuie.
Maria P bine ai venit la mamici ,sa-ti traiasca baietelul si sa va faca fericiti. Lauraa ce bine de tine ca saptamana asta te vezi cu mama ta ,eu tocmai saptamana viitoare pe vineri o intalnesc.
Iuliana cred ca a fost super la plimbare.
Tutus bine ai revenit printre noi ,Raulisca al tau cred ca e fericit acum alaturi de voi si mai ales nerabdator sa-si vada surioara sau fratiorul.
Eryka & sufletzica din burtica (36 sapt.)

#26
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 19:16

Maria P. bun venit printre noi. AI nimerit intr-o perioada activa...:0) Sarcina usoara pe ultima suta de metri, nastere fara probleme si bebelus sanatos! Eryka, sigur bebelina o sa fie sanatoasa! Stiu eu! :0) Cred ca avem fiecare perioade din astea de panica, e normal ca doar vom fi mamici, de-aia suntem ingrijorate deja de puiutii nostri... Pupic Irina, burtica cu baietel 33+ saptamani (DPN 9 iunie)

#27
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 19:19

Eryka, imi pare bine ca ai dat tu glas fricilor mele. Vedeti asta imi e mie frica! Ca nu e sanatoasa copila sau ca are vreun defect mare... De cateva zile nu ma pot opri sa nu ma gandesc tot la prostii din astea... Si imi mai e frica de ceva.. Ca o sa mor la nastere... [:I] AM niste idei tare aiurea,nu? Dar fac ce fac si tot acolo ma gandesc...Aseara am vazut subiectul cu copilul cu buze de iepure si azi-noapte am visat numai tampenii... [V]
Abia astept sa vina mama sa nu mai stau singura toata ziua cu gandul la tampenii.... Erika ,pe mine nu ma inteapa in vagin, pe mine ma doare putza [:I] (scuzati) osul pubis mai frumos spus... Moammaaa ce ma doare parca-mi crapa in doua... Noaptile sunt tare grele, pot sa dorm doar in doua pozitii, pe stanga si pe dreapta. Pe spate si mai ales pe burta,e exclus. Assa ca ma dor oasele,soldurile,de ma rup. Si sa nu mai spun ce drama e pana ma intorc de pe o parte pe alta...

Laura si papusica din burtik (39 saptamani) Imagine postata

#28
mihaiuta

mihaiuta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 19:39

Buna, lipsesc si eu cateva zile de pe forum si cand ma intorc, gasesc bebelusi. [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] Mona, felicitari pentru Lia si multa sanatate amandurora!!! [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] Andra, asteptam vesti bune cat mai repede!!! [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] Sa vedem cine urmeaza. Azi cand am intrat sa caut subiectul mi-au cazut intai ochii pe bebelusi de mai 2003 si nu am citit si anul, asa ca deja ma gandeam ca s-a umplut de bebei pe aici. Dupa am vazut ca noi sintem tot mamici. Inca putin. Fetelor, si mie mi-e frica rau de tot, si de nastere, si de cum va fi bebe. Dar cred ca toata lumea la asta se gandeste. Trebuie sa avem incredere in noi si in bebelusii nostri, care sint niste scumpi. Pupici si asteptam bebelusi noi!!! Mihaela & bebe Horia (35+ saptamani)

#29
Eryka

Eryka
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 19:46

Lauraa sa stii ca si eu am citit subiectul ala si parca de atunci ma tot uit la pozele cu fata mea unde sunt alea gen poza de buletin ,si Domne parca i vad buza de jos taiata in doua .Si asta nu mai din cauza la ce am citit acolo[bang] uff si am zis ca numai citesc cand vad un subict mai ciudat.Dar nu ma pot abtine.Kiar cred ca o iau razna .Zau daca nu mai la asta ma gandesc .Durerile de oase de care spui tu le am si eu ,si cand ma ridic ptr 1 minut parca merg cracanata [:D] asta pana isi da drumul oasele ,durerile de oase la pasarica le am si eu mai ales noaptea ufff .Dar ce sa fac sa nu ma mai gandesc la buzele alea??Ca adevarul e ca si pe mine ma speriat si mai tare aia.
Eryka & sufletzica din burtica (36 sapt.)

#30
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 20:11

[wow] Andra [wow] Andra avea dpn-ul odata cu mine brrr, parca ma ia cu spaime... bb-le se tot agita si se tot agita de cand am citit... l-am rugat frumos sa mai stea macar o saptamana acolo la el unde e cald si bine ca poate pana saptamana viitoare o sa ma simt si eu mai pregatita.... de vreo doua saptamani ma suna toata familia sa vada ce mai fac... i-a apucat dragul de mine asa dintr-odata... ma streseaza... poate n-o sa mai raspund la telefon... sau imi iau unul din ala cu robot si inregistrez un mesaj cu "Nu, inca n-am nascut, lasati un nr de telefon si va anunt eu!" Maria - 37+ saptamani - baietzel [copil]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -