Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamica de mai-iunie (37)


138 raspunsuri la acest subiect

#11
Laurina

Laurina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 15:22

Salutare fetelor!!! Trebuie sa fie o saptamana foarte buna daca am inceput-o cu asa o veste, nu??!! Tutus, m-am gandit si in weekend la tine, daca te-ai intors, cum a fost.., si ce bine ca ai mai facut si echo... Ce incantat trebuie sa fi fost Raulisca Irinusha, pune-i sa faca pariuri si faci tu cheta cu banii:)) Anacami, si eu am visat azi noapte ceva aiurea, dar nu ma mai gandesc, dau vina pe filme, sau carti (ca eu le traiesc foarte intens:)), nu mai vorbesc despre starea noastra si grijile iminente care ni le facem, mai ai o saptamana si gata concediu... Sa va povestesc un pic de la botez..., am fost un pic dezamagita, dintr-un punct de vedere, ca sa fiu sincera, au fost botezati 6(sase) baietei la aceeasi slujba!!!, Doamne ce era acolo, nu aveau loc sa-i stearga, sa-i infaseza mamicile sa nu raceasca, inghesuiala cu lumanarile de la 6 nasi, ce sa mai spun... Eu m-am retras frumusel si strategic pe un scaun si am vazut aliniati copilasii, dupa ce i-a bagat in apa, pe masa pentru infasat, sa auzi acolo plansete si disperare pe mamici ca nu mai gaseau pampersul, ca unde este nu stiu ce bluzita, se incurcau in atatea pungute, of doamne si plangeau toti 6, iar eu era sa bocesc mai tare decat toti 6 la un loc:)) Oricum am bagat la cap, ca trebuie sa organizez foarte bine hainutele de dupa baita, sa nu le incurc cu celalalte:)) Normal, ca nepotelul meu (Ciprian), a fost cel mai cumintel din toti[:D], a scancit cel mai putin, in rest si-a tot rotit ochisorii pe acolo sa nu piarda nimic:), un scumpicel si face si gropite in amandoi obrajorii:) Din pacate, m-a zdruncinat cam rau drumul pana la biserica, am nimerit un drum infiorator, si am plecat mai repede pentru ca ma durea burticul si m-am speriat un piculet ca drumul mi-a facut rau, mai ales ca bebita s-a suparat foarte rau de la gropile astea nenorocite (ma si gandeam sa-i dam in judecata pe nenorocitii astia ca nu mai suport) si se zbatea foarte rau. Abia ieri s-a mai linistit fotbalistul meu. pupici Laura cu bebita[hagi], sapt 31+

#12
mariaP

mariaP
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 15:34

Dragele mele, Si eu sunt o mamica de iunie ,mai precis o sa nasc pe 25 si sper ca o sa fie bine. O sa am un baiat pe care o sa-l cheme Alexandru Stefan MariaP

#13
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 16:16

Anacami, m-am executat! Sa traiti! [iartama] ;) MariaP, bine ai venit la noi! Nu ne povestesti mai mult despre tine? Noi deja te-am trecut la listuta noastra ... asa sa te simti deja bine aici! :) Tutus, uite ca ti-am pierdut mesajul cu noutatile astea mari pe noi, sorry! :) Bine ati revenit! Ma bucur ca a mers totul bine si ca v-ati intors sanatosi! Sa inteleg ca l-ati adus si pe Raulishca Frishca cu voi? Nu o sa-ti fie greu? Si tot acum am inteles eu ca vrei sa nasti acasa! ... sunt cam tuta ca ma prind cam greu! ... Mai, Tutusica, nu iti e frica? Stiu ca-i a doua nastere la tine, dar totusi, nu ai putina teama? Il inteleg pe sotul tau ca intra in panica ... vad ca tu esti tare! Nu vreau sa te sperii sau sa te fac sa te razgandesti, dar eu una mi-as face in pantaloni numai la gandul asta ... dar deh, sunt mai lasa asa! Laurina, asta nu-mi place nici mie la botezurile din tara, ca sunt mai multi copii de o data ... ma mir ca mai stiu preotii fiecare pe nume. Si ce aglomeratie? Nu se poate face doar un botez? Nu prea ma pricep! Tie cum iti mai merge? Te-a "iertat" fotbalistul tau ca l-ai bagat prin gropi? [:D] Ah, si sa nu uit: Sa-ti traiasca nepotelul Ciprian!!!! Pupici pe burtici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 38+ saptamani din burtica [:)]

#14
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 16:18

Mona si Sean inca odata FELICITARI si numai bucurii sa va aduca Lia! Pupici multi si felicitari si din partea lui Nally,care pana vineri nu are calculator.Sebastian al ei este bine si un mare mancacios,drept pentru care astazi la control doc. a felicitat o mamica de baietel sanatos [:D] Laurina,imi inchipui ce mai plangeau cei 6 [copil] !Bine ca s-a linistit fotbalistul mic din burtica [pup] Anacami,te asteptam cu vesti de la ecografie. Fetelor noi am fost duminica la Slanic Prahova,am coborat in salina cu un lift,care se balanganea rau [:p],vreo 2200 metri.Acolo jos sunt mereu in jur de 15 grade si sare cat vezi cu ochii ...sunt leagane si topogane pentru copii si masute unde poti sa stai.Am inteles ca mai demult erau chiar casute unde se putea sta,pentru tratament.Am fost apoi la Muntele de sare si la Grota miresei.Vremea a tinut cu noi asa ca am venit acasa si nitel bronzati [:)].Seara,de la atata sare inhalata aveam doua picioare umflate de nu se mai cunosteau gleznele,dar a meritat. iuliana & [cavaler]din burtica (31+ sap.)

#15
Laurina

Laurina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 16:45

MariaP, bine ai venit, usor, usor o sa ne cunosti pe toate:) Cum aflu mai mult despre tratament iti scriu. Mai povesteste-ne de tine:) Iuliana, ce rasfat, deci care va sa zica tatii al tau te-a scos din buc...si ce frumos cred ca a fost, ati facut poze??? Ce faceti maine veniti amandoi la curs? Ce face Boris este cumintel? Irinusha, m-a iertat, pentru ca i-am promis ca nu mai fac:), desi nu a fost vina mea si tati saracul facea tot felul de eschive, mergand cu 10 la ora, uf. Eu am fost si la botezuri in care era botezat doar un copil sau am mai intalnit 2, dar 6 nici nu auzisem, asta e, eu o sa ma interesez bine inainte ce si cum, dar nu stiu daca iti spune cineva... Trebuie sa va spun ce sentiment am avut, toate mamicile de acolo erau mandre de bebei lor si fericite, dar eu ma simteam mai deosebita ca toate[:I], ca eu inca il mai am in burtik si parca le vedeam asa ca se uita cu jind la mine, am luat-o un pic razna, nu???[:-)))][:-)))] La noi este agitatie mare, ca o vecina(cam dusa)care are stupi, nu stiu ce sa intamplat ca i-au fugit albinele si au venit la noi in curte(la firma), au intepat pe doi colegi si pe fetita(catelul nostru din curte), mi-e si frica sa mai ies in curte, cred ca au facut un cuib pe aici pe undeva, brrr pupici Laura cu bebita [hagi], sapt 31+

#16
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 16:57

Iuliana cred ca a fost super la Slanic! Avem locuri faine in tara! Mi-ar place si mie sa cobor in mina, am o pasiune pt. asa ceva! Dar nu cumva salina aia are doar 220 m adancime? 2200 m e putin cam mult...Nu se prea poate respira la asa o adancime maiales in mediu concentrat salin.

Irinusha, mey, eu nu nasc!!! Eu tre sa merg sambata cu mama la Frühlingsfest sa mancam coaste de porc si sa ne uitam la carusele! Si mai am atata treaba pe acasa, nu nasc [^] ! Adevarul e ca ieri am cam intrat in panica, deja ma vedeam fugind la spital asa pe neasteptate.. Acu mi.a trecut.Bubulina sta cuminte pana in luna Mai macar. Sper! [il]

Laura si papusica din burtik (38 saptamani) Imagine postata

#17
meli_c

meli_c
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 17:59

Mesaj de la Andra M: 12.30- dop gelatin 14.30- apa? ..in drum spre medic.. spital? Va voi tine la curent :) Camelia (o colega)

#18
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:06

Vai! SI AndraM????
Ea are DPN pe 15 Maaaaaaaaaaaaaaaaiiiii!!!
Vin bebeiiii oameni buuuuni!
MeliC, multumim,sa ne tii la curent neaparat ca eu una nu mai pot aici ...
Eu vreau sa mai stau gravidutaa! Nu sunt pregatita sa naaaaaaaaaasc!!!

Laura si papusica din burtik (39 saptamani) Imagine postata

#19
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:08

[wow] nu-mi vine sa cred!!!! Andra, multa, multa bafta!!!! Ma gandesc la tine si iti tin pumnii sa ai o nastere usoara si un bb-lus sanatos si cuminte!!!! Incerc sa-ti transmit multa putere ... sper sa functioneze! Te pupic dulce!!!!! Camelia, saru'mana ptr. mesaj! Te rugam din suflet daca poti, tine-ne la curent! Si daca poti sa-i transmiti Andrei toate cele bune de la noi, multi pupici si ca ne gandim la ea! Multumim mult!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 38+ saptamani din burtica [:)]

#20
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 18:14

Lauraa, eram sigura ca asa o sa zici! [:D] Iti doresc din suflet sa mai ajungi cu burtica si mamica ta la Frühlingsfest! Mai ales ca sunt bune rau costitele alea de porc! ;) [pofta] Eu bocesc pe aici ... au inceput nasterile pe bune. Si chiar daca au gresit toti (moasa si dr.) cu "prognozele" lor, tot ma apuca emotiile ca in curand o sa am si eu puitzul meu in brate ... o sa vad daca-i fetita sau baietel, o sa-i inumar degetelele si o sa-i pap curisorul de mult ce il/o iubesc ... si acum in burtica cand imi rupe coastele :) Scuze fetelor, dar au luat-o hormonii razna la mine ... incerc sa ma linistesc! Va pupicesc pe toate! Aveti grija de voi!!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 38+ saptamani din burtica [:)]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -