Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(52)


190 raspunsuri la acest subiect

#11
eli

eli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:39

diana21, Roxi multumesc mult pentru raspunsuri. faza comica, dau si eu raportul complet si se inchide subiectul... ca mi-am amintit, si mie mi se umfla picioarele, mai ales seara. si am niste degetele,chiar ca sunt carnaciori. papadie, sper ca te simti mai bine. iti tin pumnii sa treaca toate durerile. uite [pup][pup][pup] dulci, sa iti aduca macar un zambet cat de mic. "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eli, [gravi] in 22 saptamani

#12
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:40

Fetele, tocmai mi s-a alaturat Alina si de bine ce ne-am vazut placam sa batem orasul in lung si in lat. Va pupam pe toate! Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#13
Ssarah

Ssarah
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:44

Monica, unde gasesc mai multe date despre streptococul asta, ca am cautat pe net si n-am gasit nimic.... Dana mersic, sper sa nu-l muste pe arbitru si sa ne descalifice, in rest e ok :) Eu la ora asta inca sunt in etapa periat catel..de la 10 dimineatza...si mai dureaza vre-o ora max.[bang]...maselutza mea deja nu mai poate... Alexa [gravi] - 27 saptamani 26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias http://community.web.../user/alexpavel

#14
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:44

Eli pentru umflaturi (si mie mi se umflau si miini si picioare) mi-a recomandat sa beau multa apa (oricum am o sete in mine cum n-am avut niciodata), si nimic sarat - cum am spus nu muraturi, nu mincare cu delikat, nu sare in general. Pentru dez-umflarea picioarelor mi-a spus sa ma ung cu Lioton si sa stau cu picioarele ridicate. Vreau sa-ti spun insa ca de cind am renuntat la saraturi am cam scapat de, vorba ta, "cirnaciorii" de la miini (ca era dezastru!) si de umflaturile de la picioare. Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2

#15
diana21

diana21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:53

Mie mi-a spus dr. ca sarea e foarte importanta pt. tiroida bebelusului, asa ca nu e bine s-o elimini complet din alimentatie. A zis ca mai nou, doctorii nu mai recomanda asta. Fetita Strumfita - 21 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal

#16
diana21

diana21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:55

Voi aveti probleme cu cosurile? Mie imi ies ca in adolescenta, ma enerveaza de mor. Ce se mai aude cu listuta ai cu nr. de tel. si adresele de e-mail? Fetita Strumfita - 21 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal

#17
alexa22gandi81

alexa22gandi81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:56

Fetelor,am fost ieri si am vazut camerele magice si ce alte optiuni de a naste ai:pe masa cu cracane asta o cunoastem toate[:D],pe un pat la fel special pentru gravide,in cada,pe un scaun stand in genunchi.Atmosfera e placuta,surorile si moasele sunt tinere si dragute,uiti ca esti acolo pentru a naste,nu miroase a spital,eu una vad un concediu ,e ca in hotel;au pregatit pentru noi gustare si ceva de baut,super!!!Cam asta a fost,am sa mai scriu cand mai am noutati.Pupici la toate[dual]. alexandra

#18
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:57

fetelor, pentru edeme (umflarea miinilor, picioarelor, etc) - cel mai sfint remediu: beti multa, multa, multa apa. dar nu cind va aduceti aminte ci in toata ziua. tineti pe birou, pe masa, pe canapea sau unde stati o sticla cu apa si beti din ea. daca din luna 6 ati inceput asa ce o sa faceti cind or sa fie 34 de grade afara si voi cu inca 5 kg in plus? hai, curaj, nu e asa de greu. [pup] Diana, nu e vorba de eliminarea totala a sarii ci de limitarea cantitatii ei. pentru ca este inamicul nr 1 in formarea edemelor. Alex daca mai pierzi un pic vremea acasa iti trimit niste link-uri (mi-e greu sa caut acum si eu toata informatia o am pe hirtie... Andreea si Alina, distractie placuta la shopping!!!!! pupici!!!

#19
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:02

Diana, listuta am spus ca am sa o definitivez prin 15 mai, ca sa se adune cit mai multe nume in ea. deocamdata sunt 14. scriu inca o data adresa de mail, roxana@tecar.ro. Alexandra, ce frumos....as veni si eu la tine sa nasc....nici nu vreau sa ma gindesc ce e in mizeria asta de spital de aici.

#20
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:12

am uitat ce vroiam sa va zic...si cred ca era importanta...m-am obisnuit deja cu uitarile mele,daca nu scriu adio... Alexandra,ce putem face sa venim si noi la tine in "concediu" sa nastem daca e asa cum zici tu????Nici macar nu se compara,nici in vise nu visam asa frumos...Apropo,noi avem pe undeva cada sa nastem? Cred ca eu nu am probleme cu umflatul mainilor si picioarelor tocmai ca beau f.multa apa, cred ca min.2-3 litri/zi,m-am obisnuit asa ca am probleme mari cu rinichii si altfel ma tavalesc. Chiar ma uitam ca de azi dimineata am baut o sticla de 2 litri de apa plata,tocmai am luat alta.Si mai beau si cate un suc (nu dati ca doare...). Azi am cautat un salon de cosmetica canina pt.catelul meu (canish urias) si are o blana pe el.Daca va spun cat mai costa tacamul complet,mai ceva ca la cucoane (500 mii).Dar vreau sa-mi fac si eu o programare (la salon de cosmetica de oameni...) sa-mi fac ceva la par ca nu se mai poate.Ne facem mamica frumoasa. Monique


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -