Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (12)


155 raspunsuri la acest subiect

#11
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 15:13

Da, Roandre, din pacate nu tine cu masajul, dar tati trebuie sa stie ca-ti face placere si s-o tina tot asa [:D]. Mina

#12
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 15:18

Da Mina....ii spun ca-mi face foarte bine si parca pe moment imi trece...ca altfel nu m-ar mai face! [:D] Speculez si eu momentul cat pot! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 17 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu

#13
cristia

cristia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 15:35

Mina sa-ti traiasca fetita jucausa[hop]! Aceeasi urare pentru restul de bebei din burtici! Fetelor nu stiu cum va pica voua dar mie imi dau invariabil lacrimile cand mai citesc de cate un bebel voinicel! Si la fel am facut si cand am citit lista actualizata de burtici! Ca sa nu va mai zic ca la fel fac cand vad bebei pe strada, in reviste, in reclame TV. Si...e de ajuns sa ma gandesc la bebele din burtica si ma topesc! In plus...in ultimele zile , cum ma gandesc la bb, ma iau niste emotii zapacitoare[olala]: bune - ca atunci cand esti indragostit- si mai putin bune-cand imi nazar tot felul de bazaconii (ca-s foarte priceputa la tricotat ganduri).Or fi toate de la hormoni?!!? Aveti si voi asa ceva s-au m-am scrantit eu?[:0] Hai ca ma intind la vorba si am treaba! Va pup pe toate [pup]! Cristiana [gravi]si bebe 17 saptamani si 4 zile

#14
mcm

mcm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 16:21

Buna ziua mamici, Am o intrebare-pentru a lua medicamentele pentru gravide gratuit de la farmacie, avem nevoie de reteta de la medicul de familie sau de la cel ginecolog? Sau sunt valabile amandoua? Noi am facut triplu-test si acum asteptam rezulttul. In rest suntem bine, chiar foarte bine in comparatie cu primul trimestru in care au predominat greturile. Va pup si va doresc sanatate.

#15
cristina78

cristina78
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:03

Pufymic - nu mi-a spus de masaj gingival , o sa intreb cand voi merge la cabinet. Mina- sa-ti traiasca mica printesa din burtica! Mcm- pentru medicamente mergi cu reteta de la ginecolog la medicul de familie si el/ea iti va elibera reteta gratuita. Si noi am facut triplu-test ,sunam pe 30 Aprilie la laborator sa vedem daca sunt gata rezultatele. [pup]Cristina[gravi]&[copil]Cristina

#16

  • Guests
  • 0 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:19

Buna Burtici, Cristia, si eu sunt la fel de emotiva in ultimul timp. Acum doua seri m-am uitat la ER (Spitalul de urgenta) si a fost un caz al unei femei are a pierdut un BB la 22 de saptamani. Am plans o ora intreaga. Se terminase filmul de juma' de ora si eu tot intr-un bocet o tineam. Saracul sotul meu incerca sa ma calmeze: "Adela, e doar un film", eu nimic [q][q]. Ieri la Prima au fost prezentate cateva nasteri la o emisiune pe la 11 seara. Am ras si am plans la fiecare BB in parte. Sa speram ca sunt hormonii de vina.....[:I] Corina, la Diagnosis pretul este 1.700.000 lei (m-am programat eu pentru vinerea viitoare si am intrebat) [:)] Cu gingiutele si eu stau la fel: imi sangereaza de cate ori ma spal pe dinti. Mi-am luat acum o pasta de dinti care ingrijeste si gingiile si folosesc o periuta mai moale, dar nu cu efecte spectaculoase, trebuie sa recunosc. [:D] Felicitari Mina pentru fetita. Sper ca saptamana viitoare sa ma laud si eu [bis] Adela [gravi] si BB cu sex inca necunoscut [copil] DNP 26 Septembrie (17 saptamani si 2 zile)

#17
georgiana.david

georgiana.david

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:30

Servus fetele In primul rand multam' pentru informatia despre gratuitatea retetelor. Vad ca azi sunteti mai active, e si normal v-ati vazut puiutii, ii simtiti cum zburda.... Si eu sunt bine, chiar foarte bine la gandul ca o sa am 3 zile libere. Pe BB il simt destul de des dar foarte slab dar e normal ca doar nu suntem foarte mari ca sa avem putere. Cel mai tare ma distreaza dar ma si jeneaza cand se cuibareste pe partea stanga (aici ii place cel mai mult) si se umfla burtica in locul respectiv si se intareste iar in dreapa nu am nimic. Cu durerile de spate nu am inca probleme si nici cu gingiile. Am avut o mica tentativa prin luna a doua de sarcina dupa care s-au potolit. Eu in continuare am tendinta de a dormi pe burta si recunosc ca, cateodata o si fac dar nu mult. Credeti ca e vreo problema? Si mai dorm si pe spate si evident pe partea stanga. Geo DPN 06 oct.

#18
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:41

Bonjour, burtici/mamici, Si eu am ca multe dintre voi gingivita de sarcina si chiar zilele astea trebuie sa-mi vizitez stomatologul in aceasta privinta. Si eu am dureri de spate (din fericire nu tot timpul), dar la mine sunt localizate mai tot timpul in regiunea lombara. Si totusi, nu se trag de la rinichi....In rest, totul e OK. Nu numai aseara, dar si azi dimineata am simtit miscari frecvente pe dinauntru. Cred ca inoata de zor, nu degeaba e tat'su profesor de inot printre altele. Mina, felicitari pentru micuta. Cred ca e ce ti-ai dorit, cel putin asa mi-am dat seama din mesajul tau. Sa se dezvolte super la tine in burtica si sa ai un ingeras de fetita. Acum va las ca am si treburi de facut. Pupici la burtici, Daniela Veuger si bebe mic din burtic

#19
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:43

Buna fetele! Am luat o pauza de 10 minute sa citesc un pic si sa va scriu. Am vorbit cu dr aseara si mi-a spus ca contractiile usoare nu sunt un pericol deoarece uterul pompeaza mai mult sange pt a hrani placenta, deci daca le simtiti stai linistite. In cazul in care sunt dureroase si regulate atunci sa sunati la medicul vostru, daca nu luati nospa sau papaverina si stati linistite. Asta mi-a zis mie si va spun si voi ca sa circule vestile[:D] De maine in 2 saptamani ma duc si eu la eco morfologica abia astept. Adela si eu am vazut asera emisiunea, sa va mai spun ca am plans de m-am umflat, n-are sens ca banuiti si voi. M-a impresionat ffff tare. va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

#20
camipl

camipl
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:47

Draga Georgiana, Abia astept si eu ziua in care voi simti ca misca...:) Pana acum, multumesc lui D-zeun, nu am avut nici greturi, nici rau...nimic...nici eu nu am probleme cu spatele inca... treaba cu dormitul pe burta e destul de delicata...asta e pozitia mea preferata...nu stiu ce fac mai tarziu...dar vedem noi...ne acomodam:) Putem profita de faptul ca inca mai putem dormi pe burta...mai tarziu am inteles ca nu o sa mai putem (fizic)face asta chiar daca vrem... Cu dormitul pe spate am citit aici in forum ca nu prea se recomanda...in schimb pe partea stanga cica este bine sa dormi... Pupici, Camelia, DPN 9 Oct
quote:
Originally posted by georgiana.david
Servus fetele In primul rand multam' pentru informatia despre gratuitatea retetelor. Vad ca azi sunteti mai active, e si normal v-ati vazut puiutii, ii simtiti cum zburda.... Si eu sunt bine, chiar foarte bine la gandul ca o sa am 3 zile libere. Pe BB il simt destul de des dar foarte slab dar e normal ca doar nu suntem foarte mari ca sa avem putere. Cel mai tare ma distreaza dar ma si jeneaza cand se cuibareste pe partea stanga (aici ii place cel mai mult) si se umfla burtica in locul respectiv si se intareste iar in dreapa nu am nimic. Cu durerile de spate nu am inca probleme si nici cu gingiile. Am avut o mica tentativa prin luna a doua de sarcina dupa care s-au potolit. Eu in continuare am tendinta de a dormi pe burta si recunosc ca, cateodata o si fac dar nu mult. Credeti ca e vreo problema? Si mai dorm si pe spate si evident pe partea stanga. Geo DPN 06 oct.



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -