Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cat te ingrasi in prima luna?:))


16 raspunsuri la acest subiect

#1
andra teo

andra teo
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:15

E normal sa nu ma mai cuprinda niste perechi de antaloni la o sarcina de doar 4 saptamani? In rest nu m-am ingrasat, dar pe burta nu mai reusesc sa ma mai inchei la perechile care imi veneau fixe inainte...

#2
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:29

quote:
Initial creeata de andra teo
E normal sa nu ma mai cuprinda niste perechi de antaloni la o sarcina de doar 4 saptamani? In rest nu m-am ingrasat, dar pe burta nu mai reusesc sa ma mai inchei la perechile care imi veneau fixe inainte...
nu e vorba de normal-anormal... eu la prima sarcina am luat 7 kg in primul trimestru... nu zic cat am luat in total... (le-am dat jos apoi) ideea e ca iti va fi mai greu sa slabesti dupa... asa ca, ai grija, mie mi-a parut foarte rau ca nu mi-a atras nimeni atentia din timp acum sunt la a doua sarcina, in 8 saptamani si umblu in aceeasi blugi... vorba aia cu ciorba si iaurtul!

#3
Ella

Ella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:35

eu am slabit 1 kg în prima luna si dupa aceea am pus aproape 8 kg pe parcursul sarcinei(pîna la 9 luni) Ella

#4
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:42

quote:
Originally posted by Ella
eu am slabit 1 kg în prima luna si dupa aceea am pus aproape 8 kg pe parcursul sarcinei(pîna la 9 luni) Ella
ai avut baiat, nu?:))))))))))

#5
bidiloi

bidiloi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:47

Eu pina a a 7a,nu ma ingrasasem asa , dupa acasta am inceput sa ma rotunjesc , dar fara sa exagerez consider ca am fost o garvida frumoasa, adica nu grasa,..ci tot eu cu citeva kg 8-9 ,pe care le-am dat jos in timp, mai ales dupa ce am terminat cu alaptatul!Nu am mincat dulciuri ,si piine (doar cind imi permitea meniul).Chestia cu piinea e la mine de multi ani, si functioneaza.Numai bine si sanatate multa![bis] simona

#6
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:53

la mine functioneaza chestia cu sarea! fara (prea multa) sare in mancare, apa nu e retinuta in tesuturi, fara ingrasare asadar, fara celulita![bonjovi]

#7
vivian

vivian
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 19:54

uite, eu am luat 2 kg in trei luni, itzi spun si cum, in primul rand m am latzit in bazin, m am si ingrasat dar nu exagerat, sanii mi s au dublat-spre bucuria sotului, fundul mi s a bombat, si burta, imi e din cand in cand ...umflata ,cred ca de saptamana ce vine o sa inceapa sa se vada putin cate putin-burtica. de mancat, mananc de toate la ore fixe, si intre mesee...incerc fructe, iaurt, cornuri.beau 6-8 litri apa pe zi. si mi a recomandat doctorul 1 ora plimbare pe zi!pupi.eu am aproape,12 sapt de sarcina. sa ti mai zic ceva, nu te retine degeaba dar nu fi nici...mancaciosa...pierduta. eu inainte de a ramane gravida,tineam de 3 ani o dieta de mentinere,mai mult de slabiree si acum mananc ca un om normal,dar fatza de cum papam inainte e mult. in schimb am avut vointza sa dau acum 3 ani 17 kg jos, voi avea si dupa nu¿? ....

#8
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 20:01

8 litri pe zi? mon Dieu! cate grade sunt afara?

#9
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 07:41

in primele 4 luni, am slabit din cauza vomitatului, doctorul credea ca nu ma mai ingras. pina in luna a-8-a am pus 12 kg, acum in luna a-9a am pus 18 kg, desi nu se vad, nimeni nu ma prea crede ca voi naste curind... dar in schimb m-am umflat la mini si la picioare, si nu prea pot sa-mi explic kilogramele astea din ultimul trimestru?! Doctorul a spus sa stau linistita ca le voi pierde dupa nastere, in timp, vom trai si vom vedea! mai pot sa-ti spun ca nu am avut deloc pofte deosebite, desi inainte eram ff pofticioasa!

#10
Eryka

Eryka
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 08:46

Eu in prima luna nu am pus nimik pe mine ,iar la sfarsitul celei de a 3-a luna eram minus 2 kg.De la 4 luni am inceput sa pun si eu pe mine. Eryka & sufletzica din burtica (36 sapt.)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -