Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(59)


169 raspunsuri la acest subiect

#21
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:12

Monica, imi luasi vorba din gura (cu lopata). si eu eram pe punctul de a sugera ciorapii cu banda adeziva, nici nu te string la burti, nici nu te deranjeaza, mai sunt si sexxiii.... dar daca vrei din aia "clasici" sunt si pe bebelusultau.ro, dar tot as,a 450-500.000....nici eu nu prea cred ca merita, mai ales ca totusi vine caldura....eu sunt fan aia treisferturi sub pantaloni (ca oricum asta port 99% din cazuri). Alice, bafta la doctorasi azi!! (hahahaha, ce "agatator" suna [:D])

#22
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:13

Da'ce-au vere ciorapii aia [?][?][?]de costa cit 12 dacii pe stil vechi ??? Iti fac si masaj, ca tot vorbeam de subiectul asta ??!!! Alice[gravi]-23 saptamini

#23
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:19

Ciorapi d'astia cu burta am vazut la Rococo la Sf. Gheorghe.Nu stiu cat costa.Dar te bate vantu rau pe dedesubt?Cta crezi ca mai dureaza vremea asta,oricum costa o gramada de bani si pt. 2-3 sapt. nu merita. Multumesc de raspunsuri,eu vreau sa ma pregatesc pentru toate.Nu sunt predispusa la vergeturi ce-i drept (celulita in schimb infloreste),dar ma cremuiesc mereu si nu cu creme speciale,ci cu creme emoliente (ulei de bebe,o crema de la Amway cu glicerina).Nu stiu cu mameloanele care e treaba exact,cu ce sa ma dau.Stiu o gramada de mamici care au suferit enorm la alaptat din cauza ranilor. Altceva vreau sa va intreb: Voi mergeti la cursuri prenatale sau ceva de genul asta? Pe mine doctora mea m-a trimis la "scoala parintilor" la Municipal,unde o moasa tine cursuri despre respiratii etc.De asemenea,m-a sfatuit sa merg la piscina (ceea ce voi face) si sa fac gimnastica speciala pt. gravide. Facem un club???

#24
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:29

Chiar ca niscaiva gimnastica nu ar strica - eu vorbesc, care mi-am cumparat special o carte care se numeste "gimnastica pillates pentru gravide", da'de bine ce am luat-o, am pus-o linga pat si acolo zace... Acum ca sint singura acasa, nu prea imi vine sa ma apuc de cine stie ce miscari, ca mi-e cam teama ... asa ca am stat cuminte si m-am jucat cu puzzle-ul meu si cu telecomanda de la tv, dar sincer lipsa de miscare se simte destul de tare, ca obosesc cam repede din aproape orice ... Mie toti medicii mi-au spus ca nu strica putina plimbare, dar cum nu am cu cine ... Iar inotul ar fi super, daca as si sti sa inot ?!!! Alice

#25
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:29

Pentru tzitzilici stiam ca multa cremuta pe mameloane sau ulei sau cu ce va dati antivergeturi SI partea care mie mi se pare dureroasa (ca atare n-o aplic) frecat mameloane cu prosopul dupa dush. Eu nici nu-mi pot imagina ca atare daca o practica cineva sa ne zica:-) Problem: cum, cu ce va epilati fetele? Pe mine ma doare groaznik de cind cu burtiq si ianinte n-aveam nici o problema cu treaba asta.Asa ca apelez des la lama da' nu vrau sa fiu maimuzaaaa. help me! [pup] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

#26
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:42

roller la roccoco sunt 250000 si sunt chiar faini...la 900000 chiar ca faceau si masaj? masaje...hmmmm, de perineu nu stiu ca la cezariana nu e bai... de sani pot sa va zic ca doar alaptatul corect si nervii tari va scapa.Mai e o crema Garmastan care e bine sa o aveti dupa nastere si care vindeca ranile rapid si usor. Alte masaje...eu imi fac general odata pe sapt...e bun si de intretinere ca miscare ioc si pt psihic. Marina

#27
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:47

pe mine la preturi ale articolelor de gravida nu ma mira nimic, au astia un talent...ma scoate din minti. nici nu va spun ca saptamina trecuta numai ca nu mi-a zis vinzatoarea de la minunatul ,magazin de haine de gravide ca sunt nebuna ca nu imi place nimic ca "toata lumea isi ia cite ceva"...da, normal, de nevoie...[xx(]. aratam ca un butoias cu volane in alea ale lor. voi v-ati luat pantaloni din aia care se trag pina la git? ii suportati?

#28
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:49

ALICE, SA STII CA NU TREBUIE NEAPARAT SA STII SA INOTI, EXISTA GIMNASTICA ACVATICA CARE E SUPER.EU AM FACUT O PERIOADA SI M-AM SIMTIT EXCELENT,NU DEPUI EFORT SI TE SI RELAXEAZA.IN BUCURESTI EXISTA ACTIVE CENTER, E CAM SCUMPA O SEDINTA-6 EURO,DAR MACAR DIN CAND IN CAND MERITAM SI NOI.EU UNA MA DUC.SI VREAU SI MASAAAAAAAAJ! PAPADIE,AI INCERCAT CU CREME DEPILATOARE,CA NU TE DOARE.EU INCA MA FAC CU CEARA,MERG LA COSMETICA,CE-I DREPT CA NU SUNT TARE PAROASA.SI MERG LA UN CABINET COSMETIC CARE MA FACE CU BENZI UNICE SI NU DOARE DELOC. DAR BABA LA FRUMUSETE SUFERA,NU?

#29
diana21

diana21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:53

Aveti mare grija cu masajul sanilor, am citit intr-o caret ca daca nu-l faceti corect se pot declansa contractii! Eu am avut deja niste rani pe mameloane si am descoperit ca din cauza faptului ca ma dadeam cu ulei seara si apoi imi pumeam sutienul. Uleiul nu intra complet in piele si din cauza umezelii pielea devenea foarte sensibila si crapa imediat. Acum ma dau cu ulei dupa dus, dar nu imi mai pun sutien dupa aia. Nu stiu daca are vreun efect masajul, eu stiu ca se face doar daca ai sfracurile ombilicate pentru a le obisnui sa stea in afara. Fetita Strumfita - 21 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal

#30
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:55

Nu pot folosi creme. Ma irita groaznic, pina la singe. Cu benzi unice si ceara la rece nu pot sta aplecata prea mult si la mine dureaza procesul. Am epilator cu care n-avusei nici o pb pina acu 6 luni. "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -