Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A doua cezariana dupa un an si jumatate


4 raspunsuri la acest subiect

#1
vali02

vali02

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 22:16

Am o fetita de un an si aproape o luna si sunt insarcinata in sapt. a 16-a, deci a doua nastere va fi la un an si jumatate de prima. Problema mea e ca prima nastere a fost prin cezariana, si din cauza intervalului scurt de timp scurs, se impune ca si a doua sa fie tot cezariana. Nu sunt panicoasa din fire, dar a-si vrea sa va intreb pe cele care a-ti trecut prin asa ceva, cum a decurs a doua sarcina (sa ma astept la alte senzatii sau greutati odata cu marirea uterului? precautii speciale?) si apoi nasterea si refacerea de dupa. Prima data nu am avut nici o problema cu operatia, mi-am revenit repede (dupa o luna zburdam) si cicatricea nu ma deranjeaza. Deocamdata singura diferenta pe care o resimt este o usoara senzatie de greutate in partea inferioara a burticii, care se intensifica la oboseala - dr. a spus ca e normal, e de la extensia uterului si a cicatricei. [pup] Vali

#2
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 20 aprilie 2004 - 01:46

La mine a doua cezariana a fost la un an si opt luni dupa prima, si nu am avut nici o problema. Am ridicat destul de des copilul in brate, dar in rest am avut grija sa nu fac efort. Am fost in fiecare luna la control. M-am simtit foarte bine si dupa operatie. Sper sa fie bine si la tine http://chicbebe.ro/album/album03 http://community.web...er/adrianacalin

#3
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 20 aprilie 2004 - 07:07

La mine operatiile sunt mai distantate in timp insa stiu pe cineva care are 2 copii nascuti prin cezariana cam la aceeasi diferenta ca tine. Totul a fost OK si cu bb si cu mamica, insa stiu ca ea spre sfarsitul sarcinii a stat mai mult in pat. Succes si incredere multa ca totul se poate cu ajutorul lui Dumnezeu !!! Fratiorul/Surioara ce zice de bb? Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#4
Rodica

Rodica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 27 aprilie 2004 - 20:38

nascut prin cezariana de doua ori, la distanta de 1an si 4 luni. Copiii sanatosi, au crescut si nu stiu cand, eu sunt bine, a fost mai greu fiind "aproape" gemeni, dar sunt foarte fericita ca sunt asa de apropiati ca varsta. Cu curaj, da-i inainte!!!!!!![dual][duel]

#5
mamicaluitheo

mamicaluitheo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 14:03

Draga mea nu este cazul sa-ti faci probleme. Diferenta intre cele 2 cezariane ale mele a fost de 1 an si 5 luni. Asa ca sanatate multa si stai fara grija. Cu drag andreea mamica de theo si de florin http//www.community.webshots.com/user/mamicaluitheo


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -