Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

viata sexuala in primele luni de sarcina?


3 raspunsuri la acest subiect

#1
andra teo

andra teo
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 14:06

Buna fetelor, Va multumesc din nou pt tot. Am trecut cu bine si de acest week-end, sunt super multumita ca de obicei la data asta la sarcinile trecute aparuse sangerarea ce provoca si avortul. Azi am fost si la doctor, dar e prea devreme sa-si dea seama la ecograf ce e exact cu sarcina me a si mi-a zis sa iau 2 utrogestan pe zi. Vroiam sa va intreb, e riscant sa am o viata sexuala normala in perioada asta? Nici nu-mi vine sa fac dragoste cu sotul meu de teama sa nu se intample ceva rau si de data asta. Cat despre sport, antrnoarea de la sala m-a trimis acasa si m-a sfatuit sa nu fac efort la aparate ca e riscant. Asa ca m-am pus pe plimbari. Nu-mi place deloc sa fiu sedentara! Va pup mult!

#2
ad_risnov

ad_risnov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 15:19

Andra, Sfatul meu este sa vorbesti cu medicul ginecolog despre subiectul asta. Daca prezinti risc de avort, este mai bine sa va abtineti. Si eu am luat utrogestan in sarcina si mi le administram intravaginal, deci am intrerupt orice [sex]. Iti urez o sarcina usoara si un bb sanatos! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.web.../user/ad_risnov

#3
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 16:09

Draga mea,daca stii ca in antecedentele tale..ai avut sarcini pierdute...mai bine pana se fixeaza sarina..pana la 4 luni....sa o lasati mai moale...sa folositi si voi alte metode....:)...si apoi de la 7 luni iara e riscant.Mie asa mi-a recomandat ginecologul.Pierdusem si eu o sarcina anterior.Eu am facut injectii cu gravibinon. mai bine vb cu ginecologul care-ti supravegheaza sarcina! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.web...m/user/korinnay

#4
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 16:13

Daca doctorul tau iti spune ca este sarcina cu risc de avort,mai bine te abtii de la orice fel de efort,chiar si sexula.Eu am avut probleme (sangerari) de prin sapt. 10 pana prin 18 si faceam injectii cu Gravibinon.In toata aceasta perioada mi-a fost recomandat repaos total la pat si sexual.Si m-am abtinut. Oricum sotul meu era asa de strasat si ingrijorat de starea mea si a lui bebe incat numai capul la [xinpat] nu-i statea.Acum totul e ok,am liber si recuperam. Succes si sarcina usoara. Monique


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -