Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sotzii la finalul sarcinii nu fug de acasa¿?


16 raspunsuri la acest subiect

#11
marimar

marimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 802 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 03:15

Vivian, Daca tu plingi de mila lui cind el fumeaza apoi eu cred ca as fi fost mult mai terorista decit tine....eu i-as fi interzis pur si simplu sa fumeze....Prin cite treci tu...cite schimbari in corpul tau si cu hormonii care te dau peste cap, el ar trebui sa renunte la fumat fara discutii ! Noi ne chinuim 9 luni de zile cu toate schimbarile astea si ei nici macar sa nu ne suporte? Bineinteles ca nu fug, se simt si ei responsabili, nu?? [gravi] 17 sapt si [copil]

#12
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 18:31

nuuuuuu ... nicidecum stau cu noi sa ne cumpere bunatati, sa ne aduca ce mai vrem din frigider pentru ca noi sintem maricele si ne miscam mai greu, sa ne lege la sireturi (nu ca n-am putea, dar e mai dragutz asa), sa ne faca compot fara zahar si sa ne aduca la spital, sa ne ajute sa ne miscam la final cind sintem atit de mari ca abia se mai vad din dosul nostru, sa ne cicaleacsa sa avem grija de bebe cit e in burtica, sa ne pupe si sa ne alinte in fiecare zi si, nu in ultimul rind, sa vada si ei ce minune au produs :)) Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#13
Andreutza

Andreutza
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 19 aprilie 2004 - 21:32

Al meu n-a fugit, dar nici nu i-am dat vreun motiv, eu fiind defel cuminte si nepretentioasa, nici chiar burticoasa. Acum imi pare rau uneori ca nu am profitat mai mult de situatia mea. Imi iau revansa data viitoare [:D] Si nu o sa poata fugi! Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza

#14
Dana_

Dana_

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 20 aprilie 2004 - 04:54

Stai linistita Vivian [;)] Sotul meu nu a fugit deloc, ba chiar pot spune ca m-a ajutat ff mult pe perioada sarcinii, insa dupa nastere [V] aproape deloc[:(]. Acum dupa ce a crescut bebe pot spune ca m-a ajuta, hehe adica se mai joaca cu el, dar nici vorba sa schimbe scutece sau alte lucruri[bang] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)

#15
vivian

vivian
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 20 aprilie 2004 - 12:25

asa speram si eu sa fie. sotul meu e intelegator si f bland .in schimb acum mi se pare ca toata lumea e sucita.cred ca eu sunt cea mai...sucita.[biz][bicla] acum vreau sa va intreb inca ceva ca intre noi, femeile,...sfarsitul sarcinii si prima luna de dupa nastere sunt.....oarecum in "pioneze" in ceea ce priveste viatza sexuala¿?[:D] am auzit ...dintre prietene ca ...aceasta perioada e f .favorabila........inselatului.[bonjovi] faza e ca eu n l as ierta niciodata.eu sa nasc si sa ma chinui si el..."sa se bucure de viatza". vreau un raspuns sincer![bis] un pupic pt toate![dual] ....

#16
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 12:31

ba daaa ...... fug repede la magazin sa ia cele mai frumoasa hainutze pentru bebeii lor [;)]. si flori frumoase pentru mamici Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#17
vivian

vivian
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 21 aprilie 2004 - 15:28

zilele trecute am auzit ca poate asista si sotul la nastere.[biz] eu nici nu m am gandit vreodata ca se poate dar acum ca am aflat ca e posibil,nu mi ar placea m ar slabi si mai mult emotiile.[il] el ,saracul, se ingalbeneste numai la gandul ca tb si sa nasc [bis], a zis ca nu suporta sa ma vada ca sufar , ca ma doare si nu ma poate ajuta. mai bine ca nici eu nu as fi prea incantata.[box] sotul meu e si cardiac....cred ca l ar lasa inima.....[V] ....


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -