Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11)


157 raspunsuri la acest subiect

#11
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:10

Nu Lorena eu sunt deja la a 4 a eco. cam una pe luna am facut plus prima care a fost tranvaginala pentru confirmarea sarcinii. Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

#12
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:31

Nu stiu ce sa ma mai fac astazi pt ca ma simt cam rau. Am vomitat deja de 2 ori si ma abtin sa nu ma duc iar la baie. Bebele meu e foarte rau astazi si nu-i place deloc mancarea. Cred ca o sa am un copil foarte mofturos. Durerile de burtica mai m-au lasat putin, dar sper sa nu ma mai deranjeze deloc. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu

#13
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:40

Mihaela si eu am vomitat astazi si ma simt cam rau. Poate s-a schimbat presiunea si ne influenteaza. Pupici Mel 16 sapt

#14
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:45

Salut, Burtici! Felicitari tutror celor care au aflat ce pui au! Sa va traiasca si sa fiti sanatosi si fericiti! [bis][bis][bis] Si mie mi-a zis dr la fel, sa nu dorm pe spate. Nu numai ca se apasa asupra coloanei dar si asupra unor vase de sange, ceea ce nu e bine pt puiul mic. Sper sa aflu si eu saptamana viitoare ce e puiul meu. Va pup si aveti grija de voi si de puii mici. Mina [gravi] 19 sapt [olala][olala][olala]

#15
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:50

Ah, nu stiam, Mada... Am crezut ca esti la a doua (vazand ca ai 16 saptamani). A fost decizia ta sa faci asa des eco? Intreb si eu... caci as vrea deja sa-mi vad bb si a trecut numai o sapt. de la prima... [il] Pupici la toate care se simt rau [pup] [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)

#16
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:04

Mel, nu stiu de la ce este dar eu deja m-am invoit de la serviciu si o sa plec acasa acum. Va pup fetelor! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu

#17
cali

cali

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:13

Mel, sa-ti traiasca baietelul. stiu ca tu iti doreai fetita, dar nu mai conteaza, important e sa fie sanatos! pufymic, bine ai revenit!esti bine? roandre, sper sa-ti mai treaca starea de rau!! Cali, 16 saptamani

#18
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:21

Lorena, nu-i nimic poti sa intrebi. Nu, nu a fost alegerea mea sa fac asa des, dar am avut ceva probleme la inceput si dr dorea sa vada cu evolueza lucrurile. Spre exemplu ultima eco la care am fost, a fost la 11 si 2 zile deci de 5 saptamani nu am mai fost sa-l vad pe micul print sau mica printesa. Te cred ca ti-e deja dor de bebe. Mel si Miha ufff imi pare rau pt voi, nici nu ma simt bine am niste arsuri de cred ca de la rosii... si ma doare spatele asat de la nemernicul asta de scaun pe care stau cel putin 8 ore pe zi plus ca vad ca ma incearca capul iara. Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

#19
cristia

cristia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:47

Buna fetele! Sunt Cristiana cu bebe 17 sapt.[gravi] Dau si eu semne de viata dupa ce am tacut o buna bucata de vreme din motive foarte intemeiate: mult de munca si concediu.Am stat azi si am citit din urma ca sa fiu cat de cat la curent cu mersul lucrurilor. Ma bucur tare cand aud ca sunteti bine! Ma bucur cand aud ca nu se confirma diagnostice rele.Ma bucur si mai tare cand aud de bebei voii in burtici.Sa dea Dumnezeu sa avem sanatate si sa aducem pe lume bebelushi sanatosi si vioi![copil] Acum ca tot m-am bagat in vorba sar repede si cu niscaiva intrebari: 1) E careva dintre voi la Dr. Lemnete (Polizu) 2) Sunt contractiile ceva normal? Cand devin ingrijoratoare? 3) Colul deschis / placenta jos inserata dau ceva simptome? Sau se descopera numai la echo? Eu am tendinte din ce in ce mai serioase de paranoia. Cum mi se pare mie ceva cum ma apuca groaza! Chiar daca la ultima echo (2 aprilie) doctoru ne-a zis ca suntem sanatosi, voinici si toate cele-s la locul lor mie mi-a intrat in cap ca-i ceva in neregula. Pentru ca la efort (stat mult pe scaun la servici, treburi casnice prelungite, mers cu masina pe drum accidentat) am avut vreo trei reprize de dureri de burtica. Ultima, ieri seara cand am avut doua crampe in josul burtii de m-au luat caldurile vorba ceea.Si imediat m-a pocnit si o nevoie cumplita de a urina si in plus simteam o greutate in josul burticii.In mintea-mi paranoica ma gandeam ca a coborat placenta, s-a deschis colul (Doamne Fereste!).Sunt sigura ca nu-i chiar asa dar m-ar ajuta tare sa stiu daca mai are careva trairi d-astea. Va astept sa ma scoateti la lumina! Inca o data va pup si va doresc sanatate maxima! Cristiana si bebe 17 sapt.

#20
nature

nature

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:50

Buna fetelor!Sunt asa de fericita!Acum m-am intors de la ecografia morfologica, dr. Iosup mi-a reconfirmat ca e FETITA!!!!Si ca e bine, are toate organele ok, si manutele, piciorele au trei segmente...:))Sunt tare fericita!In plus, placenta e OK si colul inchis.Si am si inregistrat-o pe printesa pe caseta video! V-am promis ca ma interesez si de niste preturi practicate la Centrul Medical Unirea: eco morfo 1.700.000 + 200.000 daca vreti inregistrare pe caseta, 20.000/ poza, ecografia normala este 1.300.000, analiza de Listeria e 800.000, triplul test este 1.300.000....Cam asta e! Patrice si bebe ( DPN 19 oct)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -