Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11)


157 raspunsuri la acest subiect

#1
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 13:31

......... Cristina&Sanziana

#2
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 13:35

Vrabiuto Iosup face calculul de la UM. Deci ai 9 sapt si ceva de la UM - nu-ti iese si tie tot asa? Oricum esti in luna a 5-a pt ca tot dupa calculul de la UM in luna a 5-a esti incepand cu sapt 19 (deci cand ai 18 sapt implinite de la UM). Hai ca te-am ametit. Pupici Mel 16 sapt

#3
cristina78

cristina78
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 13:38

Felicitari Mel pentru baietel vioi si voinic! Apropos de burtici,a crescut si burta mea destul de mult,plus cei 10-15 cm de slaninuta ce ii aveam pe ea,s-a format un burtoi de juri ca am 6-7 luni[:D] [pup]Cristina[gravi]&[copil]Cristina

#4
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 13:44

Eu nu am asa burtica mare, dar si bb-ul meu e micut. Ce diferenta totusi intre sarcini. La prima aveam 8 kg in plus pana acum, purtam rochite de gravide si se vedea bine burtica. Acum trebuie sa te uiti f. atent ca sa obs ca sunt gravida. Pupici Mel 16 sapt

#5
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 14:01

A aparut si listuta cu burtici: Catinca, DPN=27 Aug BAIETEL Ana_a, DPN=30 Aug anne33, DPN=01 Sept Vrabiuta, DPN=05 Sept FETITA Mina, DPN=10-11 Sept alinah, DPN=11Sept roxana_oana, DPN=17 Sept Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL Raluca B, DPN=22 Sept Mari74, DPN=22 Sept Doxi, DPN=24 Sept Roandre, DPN=24 Sept Camitza, DPN=25 Sept Mel_g, DPN=25 Sept BAIETEL Adela Iepure, DPN=26 Sept Cristia, DPN=26 Sept marimar, DPN=26 Sept Corina G, DPN=28 Sept mcm, DPN=28 Sept Cali, DPN=29 Sept Onilari, DPN=29 Sept qstavarachr, DPN=30 Sept Mada, DPN=01 Oct pufymic, DPN=3 Oct sau 29 Sept Monicatud, DPN=04 Oct Cristina78, DPN=05 Oct danyce, DPN=07 Oct Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL Vali02, DPN=17 Oct nature, DPN=19 Oct FETITA lorena_andreianu, DPN=20 Oct babirusa, DPN=21 Oct Garofitza, DPN=22 Oct camys_2000, DPN=31 Oct saory ralucule Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu

#6
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 14:05

Nici burtica mea nu e foarte mare dar se vede ca sunt gravidutza. Doctorul de fiecare data cand vorbim imi spune sa am grija sa nu ma ingras. Pana acum l-am "ascultat" si nu am luat decat 1 kg. Numar orele pana duminica pt a-mi vedea puiul, sa vad daca e bine si ce mai face. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu

#7
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 14:19

Salut burtici. Am aparut si noi mai tarziu. Sa inteleg, Mel, ca ai baietel? [cool] Sa-ti traiasca voinicul si sa te bucuri de el. La noi se vede burtica de ceva timp... Am pus deoparte toti pantalonii si mi-am innoit garderoba [:D] De ingrasat, tot asa, 1 Kg... 50 Kg acum o saptamana. [8D] Pupici. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)

#8
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 14:20

Buna fetele! Scrisesem o gramada si cand i-am dat send a zis ca scriu la subiect inchis, eu scriam la partea a 10 a, nici nu mi-a salvat ce am scris.... Marcela si Vrabiuta sa fie sanatosii bebei vostri, sa va bucurati de ei. Deci la cate saptamani ati aflat? Cand punem lista cu mamicile sa punem in dreptul nostru si ce sex au bebei. Pe mine ma doare spatele in continuare, contractii usoare am cred si cu un pic de dureri dar imi trec repede, nu i-au nimic deocamdata ca nu i-am spus dr. Maine probabil ma va chema la eco abia astept poate imi spune si mie ce sex are bebe. Eu sambata fac 16 saptamani, fetele cand misca si la mine....?????????? La fiecare crampa sau durere ma tot gandesc oare e bebe misca? Va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

#9
georgiana.david

georgiana.david

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 14:25

Buna fetele Vad ca marea majoritatea a medicilor recomanda no-spa, difera doar cantitatea. Al meu mi-a zis ca trebuie sa iau 3 pe zi chiar 4 la nevoie. Nu cred sa aiba efecte negative asupra lui BB, cunosc cateva proaspete mamici care au luat toata perioada sarcinii no-spa si au BB-ei super sanatosi si frumosi! Mel draga, la noi eco a fost 3D si ne-a zis ca bataile inimii sunt 156/min adica normale. Pufymic bine ai revenit din vacanta! Eu maine reincep serviciul dar recomandarea medicului o sa lucrez doar 6 ore iar daca contractiile nu se domolesc si nici placenta nu se ridica o sa trebuiasca sa stau acasa mai mult in pat. Indiferent cum o fi, sa dea Dumnezeu sa fie bine! Geo DPN 06 oct.

#10
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 14:32

Mada, medicul meu mi-a zis ca daca voi avea crampe inseamna ca e lipsa de calciu si vitamina B. Mai poate insemna si ceva probleme de circulatie... Eu inca nu am avut. Dureri de spate am si eu mai mereu, seara. Evita sa stai mult jos sau in picioare. Dormi cumva pe spate? Se zice ca se apasa pe coloana si pot aparea dureri de spate. Se recomanda dormitul pe partea stanga (se oxigeneaza mai bine bb). A cata eco faci? Deja a doua? Noi abia in iunie suntem programati pentru a doua...(?) Bafta. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -