Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(57)


177 raspunsuri la acest subiect

#1
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:10

........ Cristina&Sanziana

#2
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:15

Multumim Cristina Fetelor pe unde sunteti? Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#3
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:24

Of, pana v-am citit eu s-a inchis subiectul. Referitor la mancare,recomandarea doctorei mele:multe fructe si legume proaspete,lactate cat cuprinde,peste,carne rosie,oua. Cu analizele lucrurile stau astfel:daca la primul set de analize nu a iesit nimic suspect,inca un set de analize vei face spre sfarsitul trim 2 sau chiar in trim.3,depinde de medic.Tot ce mai trebuie sa repet eu acum sunt anticorpii Rh,toxoplasmoxa,listeria.Cu de la mine putere vreau sa fac si ceva calciu si fier (asa de control,desi mi-au iesit bine).Ecografii am facut destule (pana acum 4).Doctora mea nu este adepta medicamentelor,ca atare nu mi-a dat supliment de vitamine (prenatale),ci doar Fe si acid folic,MagneB6. Cel mai bine este sa intrebi (eu m-am dus cu listuta de intrebari la mine ca a inceput sa rada si doctora). Monique

#4
mamica_iulie_august

mamica_iulie_august
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:29

MAMICUTE DE IULIE 01 Iulie (27 iunie?) - Butterfly, Dr. Badiu - Municipal, BAIETEL - Teodor 03 Iulie - Ulic 04 Iulie - Andreea_s, BAIETEL - Matei Stefan 04 Iulie - Lela, probabil BAIETEL 04 Iulie - Peg_Bundy (Liviana), Dr. Puia - Giulesti 05 Iulie - Vanesa 05 Iulie - Ochi verzi, DR.BOGDAN MARINESCU, Giulesti, FETITA 07 Iulie - Mitzura, BAIETEL - Tudor Lucian 07 Iulie - Alexa22gandi81, BAIETEL - Alexander Matthias 09 Iulie - Night Elm, BAIETEL 10 Iulie - Andries, BAIETEL 10 Iulie - Roxana1974, BAIETEL - Serban 10 Iulie - TatianaS, FETITA 14 Iulie - Alunelsialbinutza (Alinutza), Dr. Nayel - CFR2, BAIETEL - Mihai Bradut 11 Iulie - Cornilia 14 Iulie - Marcelle, Dr. Rotaru, FETITA 15 Iulie - Solstrale25 (Jeni) 16 Iulie - Azumi, BAIETEL 17 Iulie - Cristalina, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, FETITA 18 Iulie - Piti, Spitalul Municipal - dr. Ina Moldovan, FETITA 18 Iulie - Anemona - Dr. Denisa Protopopescu, Sp. Municipal, FETITA 19 Iulie - Ssarah, dr. Ioan Parvu, Spitalul Elias Bucuresti FETITA 20 Iulie - Denissa, BAIETEL 21 Iulie - Pibilica, BAIETEL 23 Iulie - Anas34, FETITA - Anne-Lea 24 Iulie - Melanie - dr. Tufan Aurelia, Spitalul Municipal, FETITA - Daria 24 Iulie - Super_Lia, BAIETEL 25 Iulie - Rain (Nicole), dr Badiu Alexandru, Spitalul Municipal, FETITA - Iulia Alexandra 25 Iulie - Adonia 25 Iulie - Alicegh, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, BAIETEL 25 Iulie - Leeloo2004, dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26 Iulie - Liv29 26 Iulie - Gongutza, BAIETEL 26 Iulie - Corianai, FETITA - Alexis 26 Iulie - Roller025 (Dana M), dr. Badiu Alexandru, Municipal - Bucuresti, BAIETEL - Victor Mihai 29 Iulie - Baby-boom 30 Iulie - Papadie, FETITA ?? Iulie - Hannah ?? Iulie - Vanessag baietei = 17 _________________ BAIETEII[baietel] ... CONDUC ! fetite [fetita]= 12 MAMICUTE DE AUGUST 01 August - Miguelle 01 August - Dorsilia 01 August - Iubitoiu, FETITA 03 August - Anka77, Dr.Virgil Ancar, Sf Pantelimon, BAIETEL 04 August - Bunny, SURPRIZA 04 August - Briseis, BAIETEL 04 August - Laura_Oprescu, BAIETEL 05 August - Anapharm, FETITA 05 August - Roxanaz, Dr. Aneta Tomescu, Judetean Cta, BAIETEL 06 August - Kamiska, Dr. Tarlea Virginia, Sp. Polizu, primul copil, FETITA 06 August - Marina, BAIETEL 07 August - Viermisor 08 August - Catuta, FETITA - Theodora 10 August - Oana_S 12 August - Mog, BAIETEL 13 August - M_monica, dr. Muresan 13/14 August - Mihaella, Dr.Dragan Romina, CFR 2, FETITA Maria Denisa 15 August - Anna-maria, Mat.Cuza-voda, Dr.Mihaela Grigore, a-2-a nastere, SURPRIZA 15-16 August - Cam 17 August - Carmenp 19 August - Alice2004, BAIETEL 19 August - Eli (Eliza) 19 August - Gogomi, dr. Ancar 20 August - Polux, FETITA 20 August - Catalina_1 21 August - Yasmine, BAIETEL 21 August - Stefania_gela 24 August - Martac, Dr. Silvia Miciner, CFR 2 25 August - Roberta04, Maternitatea "Cuza Voda" Iasi, Dr.Grigore 26 August - Laura2001 26 August - Sarag 26 August - Blue Angel, Dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26/28 August - Iren, FETITA 29 August - Germina 29 August - Kim222, BAIETEL 29 August - Biluta28 (Mihaela) 29 August - Maaria, Dr. Magda PETRACHE, Sp. Polizu (probabil) BAIETEL - Luca 29 August - MichelleT, GEMENI 30 August - Diana21, dr. Radoi, Municipal, FETITA 31 August/02 Septembrie - Doamna Bibi, dr. Grigoriu, Municipal, BAIETEL ?? August - Crisotexa, FETITA baietei[baietel] = 12 ___________________ BAIETEII ... CONDUC! fetite [fetita]= 8 80 de mamicute 19 FETITE [fetita]si 28 BAIETEI[baietel] 2 SURPRIZE [am] 2 GEMENI!!![bb][bb] Toate modificarile sa le faceti pe aceasta listuta!

#5
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:30

Nicole, nici tu nu prea raspunzi la apel... Pe unde ne umbli? Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#6
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:33

Nicole a zis ca se duce intr-o mica vacantza cu sosul, sa nu o punem absenta...:) Dar celelalte?!...ha?!...[:D] Monica [gravi] 26+ saptamani

#7
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:33

Am citit undeva ca mamele care au placenta pozitionata anterior isi simt mai greu opilasii decat cele cu placenta postata posterior.Si asta din cauza distantei mai mari pana la suprafata.Ca ei saracutii misca de zor acolo in "naveta lor spatiala" cum zicea Roxana asa frumos.Eu de exemplu il simt pe al meu flacau chiar din sapt. 16-17,iar acum da serios din picioare,mai ales cand ma aplec si il presez se revolta foarte tare. Este adevarat? Monique (sapt. 20)

#8
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:40

gata sa traiti la apel..te-a facut "vaza"!!!!![:D] hihihihiii eu am pus listuta, de aia am disparut. Monique nu stiu asta cu placenta, dar logic ar fi asa, ca placenta ar "atenua" ceva din boxarile individului. da, Nicole e la Sighisoara...sper sa aiba vreme buna.

#9
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:46

Asa e... am uitat ca nu e in oras... Da, m-a facut si pe mine vaza... Mai ai si tu putin si te face vaza si pe tine Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#10
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 12:58

daca tot esti "Vaza" activa ( ca ailalta umbla teleleu) poti sa tragi o fuga pina la mine sa ma bati (ca scot "fundul la interval, vorba Liei)....am mincat o farfurie de prajituri!!! si cine zace acum ca un greiere obez?[xx(] uf, tare maimutza mai sunt. gagici, chiar, ce e cu linsitea asta? v-ati apucat intens de munci?


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -