Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (10)


147 raspunsuri la acest subiect

#21
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 02:14

Mel, ma bucur imens ca esti bine. Daca ai stii ce spaima am tras, cand am citit subiectul postat de tine, cand te interesai... nici nu pot sa mai scriu ceea ce doreai sa afli. Bine ca totul este bine, ma bucur ca suntem o mana de femei/mamici ce ne urmarim evolutia sarcini zi de zi. Uite ca si eu am intrat in 12 saptamani, pe 15 merg la doctor sa-mi vad pepenasul din burtica. Ca sa nu mai spun ca trebuie sa stabiliesc si ziua in care o sa am amnio, ca voi sarii peste triplu test. Numai bine la mamici si burtici![flo] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#22
georgiana.david

georgiana.david

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 10:07

Buna dimineata fetele Ma bucur nespus ca a inceput sa se vada o nota de optimism si pe forumul nostru ca zilele trecute ati cam inceput s-o luati razna fetelor si sincer incepusem sa ma tem sa mai intru pe forum de frica vestilor pe care le-asi putea afla. Azi merg la doctor, la controlul de rutina iar maine va spun cum a fost. Pe mine au cam inceput sa ma doare sanii rau de tot! Geo DPN 06 oct.

#23
nature

nature

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 11:32

Neata mamici, N-am mai intrat pe forum de cateva zile, vad ca s-au intamplat multe.Bine ca toate s-au terminat cu bine!Eu am fost vineri la controlul de rutina, si mi-am facut deja programarea pentru eco morfologica si pentru triplu test.Mi-e dor s-o vad pe bebe, de-abia astept ecografia.Eu am cam scapat de greturi, doar ca obosesc foarte repede.Si mi-e asa de somn....Vreau vacanta! Va pup, Patrice si bebe ( 12 sapt) Patrice si bebe ( DPN 19 oct)

#24
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 12:43

Neata burtici! Va multumesc la toate pt incurajari! Ieri m-am simtit foarte rau, dar astazi imi este ceva mai bine. Mai am doar o vaga durere de cap. Fetelor pe voi va mai dor sanii, ca pe mine nu prea? Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 3 zile Dr Branescu, Polizu

#25
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 12:53

Salut, fetelor, Ma bucur tare mult sa mai citesc ceva de bine. Ce bine ca totul e bine cu tine, Mel. Si eu gandesc la fel. Mai bine sa nu ma simt eu bine si sa fie bebe sanatos decat invers. Pufymic, chiar ca avem aceleasi probleme. Si eu am tensiunea mica (asa am avut-o dintotdeauna) si era sa lesin si eu de cateva ori. Asta in locuri publice, mai ales in magazine sau supermarketuri.De aceea merg mai nou doar insotita in astfel de locuri ca sa nu risc nimic. Azi merg la piata si o iau pe sora-mea cu mine (e in vizita). Acum ma grabesc. Asa ca va las, dar nu inainte de a va trimite tuturor o multime de pupici, Daniela Veuger si bebe mic din burtic

#26
gstavarachr

gstavarachr
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 13:07

buna fetelor. am lipsit o vreme pt.ca am avut calc.virusat. spuneti-mi si mie ce este eco morfologica si triplu test. eu pana acum nu am facut asa ceva. o sa merg la doctor dupa pasti sa vad cum e bebe si ce este fata sau baiat. mel la ce doctor esti la giulesti? si succes in continuare. gianina dpn 30 sept

#27
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 13:28

buna dimineata burtici! ma bucur ca va simtiti bine. analizele de listeria mi-au iesit din nou cu titru crescut, 1/320, asa ca de aseara iau iara tratament cu antibiotic... dar sunt optimista, il simt pe bb in burtica din cand in cand, mai ales cand sunt relaxata si e liniste. am reusit sa fac programare la iosup pentru vineri la 12.30. fetelor, voi v-ati gandit la nume pentru bb-ii vostri? ca eu deocamdata nu am inspiratie... marcela si [copil] din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

#28
Mirela Anca

Mirela Anca
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 13:37

Buna burtici ! Am citit ce-i pe aici si ma apucat melancolia ,eu sint o mamica de septembrie 2002.Scuze ca ma bag ca musca-n lapte dar nu pot sa ma aptin .Sa va spun cite ceva din ex. mea : Burtica nu scade daca sarcina este oprita in evolutie .O sa stati mai relaxate cind bb o sa miste,pentru ca-l simtiti vioi si va linistiti .Mel , in Ardeal se spune ca "daca ai o puta-n tine ea te face sa fii bine ",cred ca tu ai fetita dasta ai greturi mari .Fetita vrei ,nu? La mine a tinut varianta cu puta, nu am avut greturi .BB -ul meu a fost conceput (cred ) in noaptea de revelion ,si a miscat pe 2 Mai .Puturos.Stiu ca la prima sarcina misca mai repede ,la 4 luni .La a 2 ,a 3 misca in jur de 4 luni 1/2 . Ce stiu sigur este ca o prietena mi- a calculat ziua cind nasc : din ziua cind a miscat ,a adaugat inca 4 luni si 15 zile = 17 septembrie.Dupa calculele mele nu se potrivea si nici dupa eco .Pe 16 Sep. au inceput durerile si pe 18 am nascut .Calculul nu prea tine la prima sarcina .La 18 sap. am facut eco. tridimensionala si de atunci am stat relaxata ,am stiut ca-i bine totul .Una dintre voi spunea ca are sarcina jos situata ,asa a fost si la mine ,si s-a dovedit in final ca e placenta plevia .Si acum o sa va cert putin : nu va mai stresati atit ca nu faceti bine la bb-i ,ce vina au ei ?Cititile povesti si vorbiti cu ei .Bucurati-va de aceasta perioada ca e superba,pe urma o sa va apuce dorul si melancolia .Va urez sarcini usoare si va urmaresc in continoare .Va astept cu bb-i sa va spun cum sa-i invatati la olita de la 7 luni .Hai ,sus moralu,e primavara ,e frumos si burticile incep sa se vada .Ce mindre sinteti .[flo][pup][flo] Mirela si [bonjovi]Cosmin PS Acum sint pe lista aspirantelor optimiste

#29
BB23

BB23
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 14:27

Buna gravidutele!!! Multumesc pentru cuvintele voastre de incurajare.. Am o stare....in momentul de fata simt ca....nu mai vreau bebe pana nu stiu ca totul este bine in interiorul meu..nu vreau sa risc... Oricum simt mult mai multe in trup si suflet... Dar nu ne lasam noi.... Ce mai faceti? Cum va simtiti? Ba da! Am avut ceva probleme....iminenta avort, raceala, dureri,... ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

#30
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 15:19

Ufff BB23 ce rau imi pare. Te rog sa fii tare si cu siguranta Doamne Doamne va va da un bebe sanatos cat de curand! Eu ma simt binisor, adica ma mai doare capul si simt mici intepaturi la ovarul stang de azi dimineata. Nu sunt foarte dureroase dar imi creeaza disconfort. Mirela Anca felicitari pt primul bebe si sa dea Domnul sa vina si al doilea bebe cat mai curand! Pupici! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 3 zile Dr Branescu, Polizu


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -