Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vitamine:Materna vs. New Life-California Fitness?


5 raspunsuri la acest subiect

#1
cristia

cristia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 05 aprilie 2004 - 12:08

Intrebare catre mamici actuale sau viitoare: ce vitamine pre-natale ati luat? A luat cineva vitaminele "New Life" de la California Fitness? Sunt insarcinata in 16 saptamani, medicul meu mi-a lasat libertatea sa aleg intre vitaminele Prenatale, Materna si New Life. Pana acum am luat New Life dar intrucat le gasesc mai greu (nu in farmacii) ma gandeam sa incep sa incep sa iau Materna. Astept parerile voastre. Multumesc frumos! Cristiana

#2
pibilica

pibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 18:37

Cristiana, Abia acum am vazut mesajul tau desi este postat de ceva timp... oricum daca mai este cazul iti spun urmatoarele: Mie doctorita mea mi-a recomandat inca de la inceput Materna si vreau sa-ti spun ca sunt foarte multumita de ele. Nu imi dau o pofta de mancare mai mare decat de obicei, nu m-am ingrasat de la ele... deci cred ca sunt o alegere buna. S-a mai discutat undeva pe forum despre Materna versus Prenatale si am inteles ca Materna sunt mai bune, contine mai multe vitamine... si nici nu dau reactii adverse cum se intampla in cazul Prenatalelor. Din pacate Materna sunt ceva mai scumpe, adica un flacon cu 30 de pastile costa aprox 550.000 lei, pe cand 100 de pastile de Prenatal vreo 500.000. Dar alegerea iti apartine!! Pibilica fara frica

#3
monbb1

monbb1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 22:04

Si mie tot Materna mi-a dat doctorul si am inteles ca sunt f bune. Numai bine Monica

#4
NicoletaF

NicoletaF
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 02:23

Buna, Eu nu am luat vitamine in timpul sarcinii, dar inainte de a ramane insarcinata am luat vitamine de la California fittnes ( cu o luna inainte de sarcina le-am terminat) si am fost f multumita. Cu drag Nicoleta & [copil] Andrei Catalin

#5
georgiana.david

georgiana.david

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 10:18

Buna Eu sunt insarcinata in 4 luni si iau materna cu seleniu, dr. mi le-a recomandat inca de la inceput. Sunt foarte multumita de ele, nu ingrasa, nu dau pofta de mancare si sunt foarte complexe, cei drept un pic mai scumpe decat altele dar merita! Geo DPN 06 oct.

#6
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 11:09

Inca un vot pentru New Life-Calif.Fitness. Am luat din luna a 4 a si pe perioada alaptarii. Nu am luat in greutate excesiv si m-am simtit foarte bine cu ele. Doar ca sunt cam mari si greu de inghitit, la a doua sarcina n-am putut sa le iau in primele 3 luni pentru ca imi venea sa vomit daca incercam sa inghit ceva mai mare si mai consistent. Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -