Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta (4)


170 raspunsuri la acest subiect

#151
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 12:04

'neata! Roxana, ce faci mama, colectezi raceli acum cand vine caldura! Cu exceptia acestei zile, ca-i naspa! Nici hapuri nu poti lua, vai de tine ce chin suporti! Ione, am vazut ca ia pus subiectul gresit, poate-l muta moderatorii! Pregatiri, zici?! Pai cum vrei sa se desfasoare totul, mai ales ca la dublu va fi cu totul altceva! 1 Mai, a fost la padure cu fum si bere, eu am fost sofer, deci apa plata. Am reusit sa lasam copilu' ca nu vroiam sa-l luam cu noi, si pentru asta s-a razbunat copilu pe noi. Sambata noapte ne-a tinut un show cu plans apasat de nu mai stiam ce sa-i facem. Sotul a ajuns si la farmacie si a mai luat un sirop si alte dandanale, Am luat-o cu noi in pat si am dormit ca pe scanduri ca sa aibe copilu loc, iar dimineata credeti-ma ca imi era rau de oboseala. Cred ca de aceea mi-a iesit si herpes . Duminica am fost ca dupa razboi, si cand am zis si noi ca ne odihnim la pranz cand adoarme ea, nu a vrut sa adoarma, 2 ore nea-m plimbat, am leganat-o si... nimic. Am iesit afara si am impins de carut 3 ore ca sa doarme ea. macar bine ca si-a recuperat restanta la somn, si noaptea trecuta s-a odihnit toata casa. Va pupacesc pe toate! CriXia

#152
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 15:00

da Crix zi si tu...acu' m-a pocnit. yuck, sper sa imi treaca cit mai repede. Dady, bine ai venit printre noi!!! nu mai sunt cursurile acelea pentru copii la fosta casa pionierilor? eu acolo faceam cind eram mica....dar nu mai stiu daca mai exista piscina...erau instructori ff buni si 2 bazine, unul ptr pitici si unul mare...chiar nu mai stiu nimic despre ce se face pe acolo..

#153
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 16:41

Roxana merci! Ma gandeam ca poate s-a mai infiintat vreunul(bazin) pe la scafandrii pe b-dul 1 Mai sau prin Eforie Nord .La Parcul Pionierilor mi-e peste mana, stau in Km 4-5 si am auzit ca ar fi tare murdar acolo!Poate stie cineva de unul particular.,Saru" mana> pt. cine imi da o informatie. dady[mamica]+anduta+bibi(2,5luni)[bibe]

#154
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 16:43

Roxana merci! Ma gandeam ca poate s-a mai infiintat vreunul(bazin) pe la scafandrii pe b-dul 1 Mai sau prin Eforie Nord .La Parcul Pionierilor mi-e peste mana, stau in Km 4-5 si am auzit ca ar fi tare murdar acolo!Poate stie cineva de unul particular.,Saru" mana> pt. cine imi da o informatie. dady[mamica]+anduta+bibi(2,5luni)[bibe]

#155
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 16:47

Oups!S-a blocat calculatorul si am crezut ca nu mi-a trimis mesajul! dady[mamica]+anduta+bibi(2,5luni)[bibe]

#156
narcisa

narcisa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 20:09

Roxana, ai grije de tine si de ghindu!!!!!!!!! Sanatate multa!!!!!!! Dar paracetamol ai voie sa iei daca nu mai suporti durerea de cap! Crixia, ce sa-i faci asa sunt cupii astia, da-s ai nostri si trebuie sa-i suportam, nu? Noi suntem bine, sinbata am stat toata ziua la noi pe terasa, ca in ultimul timp nu prea ne-am tinut de vizite cu prietenii nostrii, de ce sa-i faci Vivi e inca mica, da ne-a fost tare bine....... Ma grabesc , ca plecam, acusica la cumparaturi si trebuie sa-mi imbrac banditeii........ Aaaaaa, am uitat sa va spun ca ne-a ajutat Dumnezeu, si am rezolvat problema cu botezul lui Vivi, ii trecem ca nasi si pe bunicii ei, de aici, ca asa au vrut, si mie sincer imi era egal daca unul sau amindoi vor sa-i fie nasi, principalul sa botezam odrasla; acum sa vedem daca duminica asta sau viitoarea pe 16 mai. Off parca uneori as vrea sa tin timpul in loc, cind ma gindesc ca peste citeva zile schimb prefixul, ce mai trece timpul....... toate cele bune narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002

#157
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 11:08

buna dimineatza la mamici. Narcisa ce bine imi pare ca s-a rezolvat problema botezului!!! Slava Domnului ca a iesit asa cum trebuie. eu am intrat cam pe ultima suta de metri la munca (acum citesc de zor cv-uri ale tipelor care vor sa vina in locul meu) si in acelasi timp si cu casa, aia ne elibereaza apartamentul pe 20-21 asa ca....de pe 24 incepe distractia. intre timp eu vreau sa rezolv cu comandarea mobilei asa ca tre' sa incep sa trag de printul meu ca daca nu stau pe capul lui... eu is mai bine, trag de nas dar...las' ca-mi trece mie si asta... va pup si va doresc o zi buna, Rox

#158
ione

ione

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 11:49

Buna Dady, In legatura cu bazinul de inot, sa sti ca la IAKY este nemaipomenit, sau la SAVOY, aici o sa merg cu fetele mele dupa 15 mai. Ce ati mai facut? Ati auzit, in parcul Tabacariei o sa fie un mini Disneyland asa ca pe 1 iunie o sa avem unde merge. Va pupam Ionela si gemenutele Maria si Elena icraciun

#159
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 12:04

Buna dimineata! Noi nu am fost plecati de 1 mai pt. ca a avut tati treaba. M-am bosumflat eu putin, dar mi-a trecut. Vroiam sa iesim sapt. asta, dar tati o sa fie plecat, asa ca poate, cel mult in parc. Dady, bine ai venit! Roxana, multa sanatate si nu te agita prea mult cu serviciul si cu mutatul. O sa le faci pe toate. Ghindu e cel mai important. Ione, spor la pregatirile pt. moturi! Sa ne povestesti si noua, pt. ca eu si Crixia mai avem doua luni pana la eveniment. Va pup! Cornelia http://community.web...ser/cornelianis

#160
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 12:48

Cornelush - speedy ce mai faci? tocmai ma gindeam dimineatza la tine, daca v-ati hotarit cu masinutza. vezi ca de joi se deschide expozitia auto in Mamaia. eu (avind in vedere ceva conexiuni) oricum voi fi pe acolo simbata - duminica. daca ai chef sa iei pitica in plimbare pina acolo poate ne vedem si mai culegi ceva informatii. Ionela asa repede disneyland? unde? sper sa nu strice parcul....eu acolo am copilarit si imi vine sa pling cind il vad in ce hal e.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -