Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura miraculoasa care induce ovulatia


29 raspunsuri la acest subiect

#21
danip

danip
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 18:07

[flo]Fetelor, cum se ia tictura asta de branca ursului, 3 lingurite pe zi inainte de masa sau dupa, simpla sau diluata in apa? Trebuie neaparat din ziua 12-13 de ciclu sau poti s-o incepi si-n alte zile? Am citit un mesaj aici ca trebuie urmat pana la a 22-24-a zi a ciclului, asa e? Sper ca nu vorbesc aiurea [mariaj].

#22
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 18:27

la mine in cutie erau niste indicatii sigur in apa, 100ml, inainte de masa se spunea la alte afectiuni dar am presupus ca si pt noi tot asa trebuie nu zicea nimic despre ce spune annaa, in schimb spune ca trebuie sa iei minim o luna

#23
annaa

annaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 19:32

Referitor la perioada de sfarsit a CM zilele 22-24 idea este ca daca ai ramas [gravi] nu trebuie sa mai iei, branca ursului fiind containdicata femeilor insarcinata. [bis] Ana

#24
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 19:41

Pe prospect scrie ca in cazuri de sterilitate se ia 1 lingurita de 3 ori pe zi,diluata intr-un pahar cu apa,inainte de masa.Nu zice niste zile anume. Valentina

#25
danip

danip
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 20 mai 2004 - 14:57

Am auzit ca tinctura de branca ursului scade tensiunea, asa este? Nu de alta, dar deja o am destul de mica. Se ia cumva in ceai de maghiran?[pahar] Pupici [pup]

#26
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 20 mai 2004 - 15:06

asa se pare si ceaiul de maghiran ar fi indicat eu iau de vineri, de sambata ma doare capul ingrozitor dar tensiunea nu a scazut pt ca o verific seara cu aparat din ala electronic de marti beau ceai de maghiran, nici-o schimbare [bang]

#27
RUXMAX

RUXMAX

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 20 mai 2004 - 16:06

Am cumparat tinctura de la AYURVEDA de pe CAROL- vis a vis de biserica armeneasca-60 000 lei. Ziceau ca nu mai au adr ac aduc curind.Deci , se gaseste si in sect 2-3

#28
danette

danette

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 20 mai 2004 - 16:47

Buna, Eu am luat tict. de branca ursului (am comandat-o la naturaplant.ro prin internet) timp de trei luna, apoi am ramas insarcinata. Insa si eu incercam de 7 luni, avand analizele toate in regula. Intr-adevar pe prospect nu scrie ca trebuie luata in anumite zile, insa stiind ca nu e buna pt. sarcina, post ovulator nu mai luam tinctura. Mie nu mi-a redus ciclul, il aveam la 28 zile fix. Si nici nu cred ca este obligatoriu sa-ti scada tensiune, dar se poate intampla... Intr-adevar nu trebuie sa fumezi, sa bei cafea sau bauturi cu cofeina (Coca-Cola, Pepsi). Cofeina nu este buna pt. ovulatie. SI nici sporturile solicitante. Eu am mai luat si vit. E si ceai de naprasnic, pe care-l indic cu mare caldura tuturor care vor sa ai bebelusi. Cred foarte tare ca pe mine m-a ajutat. 2 link-uri unde pute-ti citi despre acest ceai: http://www.formula-a...ã&&cc=Naprasnic http://www.formula-a...ã&&cc=Napraznic aici despre Branca ursului: http://www.formula-a...ã&&cc=Napraznic Mult succes tuturor! [pup], Dana [gravi]14 sapt.

#29
CameliaBianca

CameliaBianca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 25 mai 2004 - 16:16

In cate ore apar efectele hipotensoare la branca ursului ? Eu am luat de vreo 2 ore ,dar am baut doar jumatate de pahar pt ca sint cam hipotensiva si mi-era frica sa nu mi se faca rau .Cred ca mai astept vreo 2 ore si daca n-am nimic beau si restul.

#30
annaa

annaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 26 mai 2004 - 00:00

Efectele hipotensoare la branca ursului apac in cca 1h cel mult, sau chiar imediat daca este luata pe stomacul gol, inainte de masa. Sa ai intodeauna pregatit ceaiul de maghiran si daca incepe sa-ti vajie capul sau sa te doare il bei. Eu puneam branca ursului in ceaiul de maghiran, se mai schimba si gustul putin, si este si mai aromat. [bis] Ana


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -