Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura miraculoasa care induce ovulatia


29 raspunsuri la acest subiect

#11
madalinutza6

madalinutza6
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:11

uraaa ! mi-ati dat mari sperante cu tinctura asta. am intrat pe site-ul pe care mi l-ati dat si ma duc azi repede sa mi-o iau. sa va zic succint, am sindromul ovarelor polichistice, nu ovulez, si ne chinuim de ceva ani sa facem si noi un bebelus. pana acum nimic, am ajuns la dilema inseminare Vs vitro. pls, spuneti-mi si mie cum e cu tinctura asta, chiar ajuta la ceva ? cum se ia, care sint rezultatele, cata vreme ?? pupiloi mada

#12
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 09:33

Mada,in primul rand trebuie sa-ti spun ca trebuie sa rezolvi problema ovarelor polichistice.Ai inceract cu anticonceptionale?La o alta fata Niculescu i-a dat Diane 35 timp de o luna...eco si apoi iar Diane daca mai sunt chistulete.Dupa ce scapi de ovare polichistice...mergi la un dr :Ancar sau Niculescu si iti va face stimulari pt ovulatie.Iti vor masura foliculii si in functie de dimensiune se da si hormonii.Histero ai facut?Trompele tale sunt, OK? Poti incerca si cu branca ursului numai ca nu stiu daca efectul va fi cel dorit de tine! [pup] Gabi.

#13
Laura_72819

Laura_72819
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 19:36

Fetelor, care mai ia branca ursului? Eu sunt in ziua 23 a CM si iau tinctura din ziua a 3-a.

#14
madalinutza6

madalinutza6
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 13:28

gabi, de 2 ani merg pe la doctori parca ar fi cei mai buni prieteni ai mei, am vazut o gramada, si nici unul nu mi-a dat sa iau nimic. in afara de duphaston nada !! asta ma dispera, ca tot am senzatia ca sint lucruri pe care eu nu le-am facut. am mers la ancar de 1 an si ultima data dupa o tona de analize imi zice ca sa incerc o inseminare la sf lui mai, dar m-a dezorientat ca mi se pare prea din prima... exact asa ma gandeam si eu, poate diane35 sau stimulari ovariene innainte ceva, dar el nu. asa incat m-am gandit ca pana atunci ce poate sa strice tinctura asta ? o iau de vineri seara 3 linguritze pe zi si innafara de gustul ala infiorator nu am vazut nimic inca. mi-am facuyy programare si la niculescu, sa vad el ce zice. tu la care doctor mergi, ce ai mai incercat ?

#15
Laura_72819

Laura_72819
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 18:56

Fetelor, eu tocmai am terminat de luat aproape o luna de tinctura de branca ursului, si tocmai cand ma pregateam sa-mi fac stoc de teste de sarcina, in ziua 25 ... rushii. M-a luat cam pe nepregatite, mai ales ca la mine era foarte neregulat, mai degraba foarte lung de la 33 de zile pana la 3 luni. Asa ca am continuat sa iau tinctura si luna asta incepem mai devreme "munca" cam de prin ziua 8-9. Voi ce mai faceti? Mai e vre-o "ursulina" pe aici?

#16
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 18 mai 2004 - 14:18

am inceput sa iau vineri, dupa vizita la medic ("nu ai ovulatie"), chiar daca era ziua 12. nu iau decat doua lingurite, dimineata si seara pt ca altfel toata ziua rontai cate ceva si nu ma prind pe nemancate curios, gustul este chiar interesant, nu ma deranjeaza deloc! daaaaar, am o durere continua de cap! sa fie de la scaderea tensiunii? am verificat cu aparat din ala de iti iei singur tensiunea la incheietura si nu s-a schimbat nimic, de mai multe ori ma dor ingrozitor tamplele, ceafa si parca sta sa-mi plezneasca capul asta e tensiunea? alte semne [:D] nu am constatat! va tin la curent!

#17
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 18 mai 2004 - 14:21

scuze, am uitat pt cine e interesat, am gasit in piata unirii, langa hanul lui manuc, aproape de statia de masina, e un plafar. cred ca e 70mii sticluta, ca si pe site.

#18
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 mai 2004 - 14:39

Simptomele tale seamana mai mult a migrena daca zici ca tensiunea e nemodificata , poate tot de la tinctura . Ai incercat sa iei cu maghiran cum zic fetele ?

#19
annaa

annaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 18 mai 2004 - 22:50

Buna, Am luat si eu tinctura de branca ursului anul trecut doua luni. Efectul a fost ca eu care aveam CM de 40-45 zile au ajuns la 24-27 zile. Tinctura de branca ursului cica se ia din ziua a 12-14 si pana in zilele 22-24,din preajma ovulatiei pentru ca are un efect progestativ foarte mare si nu se ia mai mult de 15 zile pe luna pentru a ramane[gravi], si poti sa iei timp de 2-3 luni neintrerupt incaz de menopauza precoce sau alte tulburari hormonale. Eu am luat tinctura [pahar]in ceai concentrat de maghiran 100-200ml, i se schimba si gustul putin si dispar si durerile de cap. Recomandarile le am de la un farmacist. [pup]

#20
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 12:14

mai este cineva care ia branca ursului asa cum zice annaa? tinctura de maghiran ioc, dar am luat ceai si nici nu am ajuns la 3 lingurile, ma limitez inca la 2 ce nu pot sa inteleg este de ce ma doare capul ingrozitor dar tensiunea nu-mi scade, sau aparatul ala e un fel de jucarie scumpa?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -