Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

* Aspirante optimiste > 20 Ani ( 147 ) *


323 raspunsuri la acest subiect

#21
voicu_bebi

voicu_bebi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.170 mesaje

Postat 29 august 2007 - 14:38

maria cam nasol mama..dar de ce ai starea asta de nervozitate?[:I]



19 august 2006-1an de la nunta!

asteptandu-l pe bebe

vine barza-fetita sau baietel?



#22
Alysh

Alysh

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.882 mesaje

Postat 29 august 2007 - 14:41

Marryan si eu am luat clostilbegyt luna asta pana la urma si am avut rezultate frumoase, dar cred ca fara rezultat final din pacate. Sunt in asteptare acum......Si daca vin uratii, luna viitoare iau 2 pe zi timp de 5 zile.
Nu cred ca e vreo problema sa faci polidin in acelasi timp, chiar nu vad ce problema ar putea fi, polidinul te poate ajuta foarte mult, multe fete au ramas in urma polidinului, nu si eu.


Alina
http://tt.lilypie.com/0Cr8p3.png

#23
marryan

marryan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.695 mesaje

Postat 29 august 2007 - 14:51

Alysh[pup]multumesc tare mult de raspuns...eu luna asta tot o pastila o sa iau numai ca din Z2 ca dr meu zice ca are multe cazuri ca fetele reactioneaza mai bine la stimulare din Z2 decit din Z5...si mia mai dat sa iau si parladel sau bomcriptin si am citit pe net si mam ingrozit ce scrie mii teama dar daca mia zis o sa iau...si sotului ia dat tot clostil din Z 9 5 zile la rind ca ajuta sai stimuleze....ai auzit de asa ceva?

Maria

http://tt.lilypie.com/wBpAp3.png

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

#24
diaconmaria

diaconmaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.122 mesaje

Postat 29 august 2007 - 14:52

quote:
Originally posted by voicu_bebi
maria cam nasol mama..dar de ce ai starea asta de nervozitate?[:I]19 august 2006-1an de la nunta!asteptandu-l pe bebevine barza-fetita sau baietel?
Hai sa iti explic..da sa stii ca elunga povestea...[:D]Impreuna cu mine si sotul meu locuieste si verisoara mea de 23 ani jum, care e politista la noi la iasi. Ea este cu domiciliul la Falticeni. Toate bune si frumoase...E ea un pic mai neajutorata cu creierul (dee ca politistii [alcool]), dar e fata buna asa in fond...Si si-a cump un catel si a venit cu el acasa(si asta fara sa intrebe, avand in vedere ca deja eu mai am 2 catei bichoni intr-un apartam cu 4 camere)am zis hai ca si asta e mic si voi vedea eu cum fac...Dar problema mea cea mai mare e ca NU ARE GRIJA DE EL...Nu-i da de mancare, nu-l scoate afara etc. Se joaca cu el pana se plictiseste si apoi il lasa intr-un colt.Azi noapte nu am dormit ca ba plangea de foame ba vroia sa se joace...exact ca un bebelus...Mie mi-s dragi animalele si am eu grija de el si il hranesc, il spal, il scot afara...Si cu toate astea ieri tipa ea la mine ca sa-i las cainele ca se obisnuieste cu mine si nu o mai recunoaste pe ea de mama....INTELEGI...Si desi e diferenta mica intre noi(de 1 an si 4 luni) asa imi venea ieri sa ii ard o palma cand s-a ratoit la mine...Dupa ce ca am grija de el...Mi-e si ciuda ca l-a cumparat si il chinuie mai bine il lua cineva care ar fi avut grija de el...Dar am vb cu mama mea si i-am zis sa o convinga pe var'mea sa il dea ei ca mama il vrea..ca eu una nu pot tine 3 catei in casa...Si daca ai vedea ce dragalas e...E cat palma ca e un pui de pichinez corcit cu bichon...Ti se lipeste de inima...Dar d-soara nu are grija de loc de el se enerveaza daca o trezeste sau daca planger...Urlu de nerviMariapozeIn asteptarea lui [bibe]

#25
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 29 august 2007 - 15:00

sa inteleg ca nu intereseaza pe nimeni calculatorul postat de mine.....[:(][:(][:(][:(][:(]



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!



viitoare mami [gravi]30+ de bubulina [fetita] IASMINA ALYSSA[zana]


bubulina noastra








#26
diaconmaria

diaconmaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.122 mesaje

Postat 29 august 2007 - 15:02

quote:
Originally posted by bb_yasmi
sa inteleg ca nu intereseaza pe nimeni calculatorul postat de mine.....[:(][:(][:(][:(][:(]Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!viitoare mami [gravi]30+ de bubulina [fetita] IASMINA ALYSSA[zana]
bubulina noastra

Gresit bb yasmi au l-am si accesat [up][;)]MariapozeIn asteptarea lui [bibe]

#27
Alysh

Alysh

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.882 mesaje

Postat 29 august 2007 - 15:02

Marryan, n-ai pt ce. Culmea coincidentei si eu am luat bromcriptin acum cateva luni, ca imi gasise prolactina la limita superioara. Nu m-am simtit tare bine de la el, dar l-am luat progresiv (a -propos, sper ca ti-a dat o schema de tratament, nu?) si m-am mai obisnuit cu el. Bine, eu am facut tampenia sa tin un regim de slabire atunci, nu mai mancam seara si luam bromcriptin pe stomacul gol, iar noaptea ma trezeam sa merg la baie si ma tineam de pereti, atat de ametita eram. M-a certat doctorita si am inceput sa mananc; de -atunci am suportat mult mai bine bromcriptinul. Din pacate , cred ca prolactina a revenit , pt ca sunt foarte stresata cu proiectul bb. Si am aceasta durere de sani care cred ca e din cauza prolactinei, caci pe perioada cat am facut tratament cu br nu m-au mai durut.


Alina
http://tt.lilypie.com/0Cr8p3.png

#28
Blanche25

Blanche25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.645 mesaje

Postat 29 august 2007 - 15:03

Buna tuturor.

Irene [flo][pup], imi pare rau pentru ceea ce s.a intamplat.

Marryan [pup]



maybe baby? -august 2005

#29
arde2010

arde2010

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.683 mesaje

Postat 29 august 2007 - 15:06

quote:
Originally posted by bb_yasmi
sa inteleg ca nu intereseaza pe nimeni calculatorul postat de mine.....[:(][:(][:(][:(][:(]Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!viitoare mami [gravi]30+ de bubulina [fetita] IASMINA ALYSSA[zana]
bubulina noastra

Si eu facui repede calculelelelelelele...[biz]Lilihttp://tt.lilypie.com/IhQep3.png

#30
AnnaBaby

AnnaBaby

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.237 mesaje

Postat 29 august 2007 - 15:07

buna fetelor!
mama da stiu ca mult mai scrieti!!!!!!!!! ieri nu am avut timp sa intru iar azi se pare ca nu am timp sa recuperez si sa citesc tot ce ati scris voi[greutati].


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -